Marka olarak tercih ettiğiniz yağ

Marka olarak tercih ettiğiniz yağ

• Mobil 1

Kullanılan: 6 8.0%
  • Motul

Kullanılan: 8 10.7%
  • Liqui Molly

Kullanılan: 41 54.7%
  • Castroll edge

Kullanılan: 17 22.7%
  • Shell Helix hx8

Kullanılan: 3 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    75

Distribütör egemottan liqui molly aldım bugün, hepsi birbirinin aynısı pek fark yok gibi ödül almasından vs. onu tercih ettim

Bilindik markaların üretici spesifikasyonuna uygun yağlarını kullanabilirsiniz ek olarak yaşadığınız bölgenin iklimsel özelliklerinide göz önüne alarak seçim yapın örneğin 504-507 onayına sahip 5w30 yağda var 0w30 da yaşadığınız yer soğuk eksi dereceler görülüyorsa 0w30 olanı tercih etmek daha iyi olur ilk çalıştırma yağlaması açısından onun haricinde mobil 1 motul ve shell helix ultra serisini kullanabilirsiniz hx8 serisi shellin daha düşük profil grubu yağlarındandır

Bilindik markaların üretici spesifikasyonuna uygun yağlarını kullanabilirsiniz ek olarak yaşadığınız bölgenin iklimsel özelliklerinide göz önüne alarak seçim yapın örneğin 504-507 onayına sahip 5w30 yağda var 0w30 da yaşadığınız yer soğuk eksi dereceler görülüyorsa 0w30 olanı tercih etmek daha iyi olur ilk çalıştırma yağlaması açısından onun haricinde mobil 1 motul ve shell helix ultra serisini kullanabilirsiniz hx8 serisi shellin daha düşük profil grubu yağlarındandır
Hocam 1.2 tsi da sizce castroll edge mi yoksa shell hx mi

Hocam 1.2 tsi da sizce castroll edge mi yoksa shell hx mi
HX serisi alt segment yağı, Shell ‘de Helix Ultra serisi yağlar üst seri, fakat Shell Helix Ultra serisinde uyumlu olan 5W-30 yağ yoktur, sadece 0W-30 olarak mevcut.

Anladım hocam. O halde mantıklı olmaz
Aynen öyle,

5W-30 olarak ;
Mobil 1 ESP 5W-30
Liqui Moly Top Tec 4200 LongLife III 5W-30
Motul 8100 X-Clean+ 5W-30 hepsi iyi yağlardır,

Aslında Shell Helix Ultra serisinde 5W-30 olarak uyumlu yağlar var ancak ;

Shell Helix Ultra Professional AV-L 5W-30 (üretimi durduruldu)

Shell Helix Ultra ECT (üretimi var ama pek bulunmuyor, bulabilirseniz kullanabilirsiniz),

Sanayide çok yerde özellikle vag grubuna bakan çok sayıda serviste Shell kullandıklarına özellikle 5w30 yerine 0w30 uyguladıklarını gördüm hatta araç sahiplerine sorduğumda uzun süreli motorun ilk değişimdeki gibi sessiz çalıştığına ve mekanik seslerin azaldığını da duyunca ..
Top tec den 0w30 ect ultraya geçtim motor rahat ve sessiz çalışıyor..
Bence diğer markalara x2 para vermektense 8bin km / max 16/18ay aralığında shell R istasyonlardan yağı alıp işçilik ödemeden yarı fiyatlara şu dönemde yaptırmak çok daha mantıklı.. Filtrenizi dışardan mann filtron ne olursa almanız şartıyla ..

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün 5 lt L. Moly yağ
Mann filtrelerimi aldım.
+ karter tapası.

1.700 TL yağ,
Hava filtresi 400 TL
Yağ 240 TL
Polen 450 TL
Karter tapası 50 TL.

Yer: İstanbul Maslak Atatürk Oto Sanayi.

Ekli dosyalar

• IMG_0524.jpeg
    IMG_0524.jpeg
    159.8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_0525.jpeg
    IMG_0525.jpeg
    186 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_0526.jpeg
    IMG_0526.jpeg
    107 KB · Görüntüleme: 44
@ugur.dogan polen filtre kutusunun ön tarafını paylaşabilir misiniz?

Geri
Üst Alt