Kaza sonrası tamirde kafa karışıklığı

ibrahim42

Üye
İsim
İbrahim
Herkese merhaba, dün akşam kaza yaptım karşı taraf arkadan çarptı ve %100 kusurlu bulundu polis tutanağında. Fotoğrafta görüldüğü gibi bagaj kapağında göçük oldu ve amblemin altında çatlak mevcut. Arka tampon baya dağıldı. Arka park sensörleri ne durumda ve bundan sonra nasıl olur bilemiyorum.

Bu şekilde bir kaza başıma gelmedi ve kafam karıştı sebebi şu, Van'da yaşıyorum ve sanayiye gittim düzeltiriz dediler ve ortalama 6 ile 8 bin arası fiyat verdiler. Tampona garanti vermiyorlar. Tekrar çatlayabilirmiş. Bagaj kapağı boyasız göçük düzeltme olacak. Yetkili servise gittim o da kasko veya sigorta arka tampon için değişim veya tamir önerecek ona göre işlem yapılacak dedi ve garanti vermedi. Bagaj kapağı komple boyanacakmış. 17 bin civarı tramer olacak değişim olursa daha fazla . 20 gün de aracsiz kalacağım.

Her iki durumda da tam bir garanti yok ve değer kaybı ile satarken bir ton uğraştırması cabası. Ciddi anlamda canım sıkıldı ve sizlerden fikir almak istedim. Tecrübelerinize göre ne tavsiye edersiniz.

Ekli dosyalar

• 20231207_162723.jpg
    20231207_162723.jpg
    171.3 KB · Görüntüleme: 170

Özel servislerde düzgün ve kaliteli şekilde yapacaklar mı? En çok dikkat edilecek şey bu olmalı bence..

Bir yakınımın Dacia marka aracı 75 gün kaldı özel serviste ve birçok şeyini düzgün yapamamışlardı.
En başta yetkili servise bırakın dediğimde
"çok hasar kaydı çıkıyormuş ve yapılması aylar sürüyormuş" demişlerdi.

Hem uzun sürdü hem de araç güzel onarım görmedi.

Upvote 0
Sol arka çamurluk ve tampon hasarım oldu bu sene, tampon değişim oldu 15.000TL, kaportada yırtık varsa değişim olurmuş kesinlikle ve serviste boyanan parça lokal olmazmış. Serviste yaptırdım, çok pişmanım... Çünkü formunu beğenmedim ama renk tutmuştu, şuna emin oldum sanayide yaptırsam daha memnun olur ve tramerin de yarısını yazdırırdım araca... Bence servis işine hiç girmeyin, iyi bir usta kaliteli bir firma bulun olsun bitsin bu iş... Değer kaybını yalnızca bagaj kapağından alırsınız, tampon değer kaybına girmiyor.

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızı hangi şehirde yaptıracaksınız bu da önemli? Kaza yaptığınız Van’da yaptıracaksanız işinin ehli usta bulmanız biraz zor olabilir ama Ankara, İstanbul gibi bir şehirde yaptıracaksanız ben dahil birçok forum üyesi arkadaş size iyi usta tavsiyelerinde bulunacaklardır eminim

Upvote 0
Özel servislerde düzgün ve kaliteli şekilde yapacaklar mı? En çok dikkat edilecek şey bu olmalı bence..

Bir yakınımın Dacia marka aracı 75 gün kaldı özel serviste ve birçok şeyini düzgün yapamamışlardı.
En başta yetkili servise bırakın dediğimde
"çok hasar kaydı çıkıyormuş ve yapılması aylar sürüyormuş" demişlerdi.

Hem uzun sürdü hem de araç güzel onarım görmedi.
Van'da kaporta yapan özel servis yok maalesef. Mecbur iyi bir kaporta ustası bulmam lazım malum sanayi belli ne kadar temiz olacak belli değil. Yetkili servis garanti vermiyor tampona ve parça boyanacak. Gerçekten can sıkıcı durum

Upvote 0
Sol arka çamurluk ve tampon hasarım oldu bu sene, tampon değişim oldu 15.000TL, kaportada yırtık varsa değişim olurmuş kesinlikle ve serviste boyanan parça lokal olmazmış. Serviste yaptırdım, çok pişmanım... Çünkü formunu beğenmedim ama renk tutmuştu, şuna emin oldum sanayide yaptırsam daha memnun olur ve tramerin de yarısını yazdırırdım araca... Bence servis işine hiç girmeyin, iyi bir usta kaliteli bir firma bulun olsun bitsin bu iş... Değer kaybını yalnızca bagaj kapağından alırsınız, tampon değer kaybına girmiyor.
Evet bagaj kapağı komple boyanacakmış çok saçma. Sanayi de tampon tekrar çatlayabilir diyorlar kafamı karıştırdı değişim olsa orjinal parça olmaz servis gibi. Sizin tampon ne durumdaydı?

Upvote 0
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızı hangi şehirde yaptıracaksınız bu da önemli? Kaza yaptığınız Van’da yaptıracaksanız işinin ehli usta bulmanız biraz zor olabilir ama Ankara, İstanbul gibi bir şehirde yaptıracaksanız ben dahil birçok forum üyesi arkadaş size iyi usta tavsiyelerinde bulunacaklardır eminim
Tesekkurler .Maalesef Van'da yaptirabilirim şu an icin başka şehire gidemem

Upvote 0
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Lokasyon bazında usta sorunu olan yerlerde dışarıda boya değişim işlemlerini bence en son plana saklayın. Bagaj kapağında yırtılma var gibi duruyor. Bence yırtılma boyutunda değilse göçük düzeltmeyi deneyin öncelikle. Tampon konusunda da yırtık noktayı altından tamirciler halledecektir. Lokal tampon boyası ile bile kurtulabilir. Tabi bu söylediklerimle %85 90 düzelecektir. Bagaj kapağı ve tamponu komple değişince %100 düzeleceğini hepimiz biliyoruz, amaç minimum tramer ve değer kaybıyla toparlamak :) tramer ve değer kaybı sizin için önemsizse kafayı hiç karıştırmadan yetkili servise bırakın bence aracı, doğuda usta bulmak çok güç

Upvote 0
Upvote 0
Hocam öncelikle geçmiş olsun. Lokasyon bazında usta sorunu olan yerlerde dışarıda boya değişim işlemlerini bence en son plana saklayın. Bagaj kapağında yırtılma var gibi duruyor. Bence yırtılma boyutunda değilse göçük düzeltmeyi deneyin öncelikle. Tampon konusunda da yırtık noktayı altından tamirciler halledecektir. Lokal tampon boyası ile bile kurtulabilir. Tabi bu söylediklerimle %85 90 düzelecektir. Bagaj kapağı ve tamponu komple değişince %100 düzeleceğini hepimiz biliyoruz, amaç minimum tramer ve değer kaybıyla toparlamak :) tramer ve değer kaybı sizin için önemsizse kafayı hiç karıştırmadan yetkili servise bırakın bence aracı, doğuda usta bulmak çok güç
Evet burda tanıdığım usta yok araştırma yapmam lazım. Benim için önemsiz tramer serviste yapılsa güzel olur ama satarken ugrastirir ölücüler :) o nedenle şişmese güzel olur. Tamirciler tampon komple boyanması lazım diyor bilemedim ne derece doğru söylüyorlar

Upvote 0
Evet bagaj kapağı komple boyanacakmış çok saçma. Sanayi de tampon tekrar çatlayabilir diyorlar kafamı karıştırdı değişim olsa orjinal parça olmaz servis gibi. Sizin tampon ne durumdaydı?

Ekli dosyalar

• 63C64F69-DCED-4BDE-AC7E-CCBC3B2405D5.jpeg
    63C64F69-DCED-4BDE-AC7E-CCBC3B2405D5.jpeg
    120.3 KB · Görüntüleme: 74
Upvote 0
Yetkili servisten şaşmayın derim, herşey kayıt altında ve olması gerektiği gibi orjinal parçalar ile yapılacak, ve olur ya aracı satmak istersebizde herşey kayıt altında olmuş olacak

Upvote 0
Park sensörlerinde sorun görünmüyor gibi denedim çalışıyorlar. Yakından fotoğrafları ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20231211_080045.jpg
    20231211_080045.jpg
    190.8 KB · Görüntüleme: 49
  • 20231211_080037.jpg
    20231211_080037.jpg
    229.4 KB · Görüntüleme: 50
  • 20231211_080029.jpg
    20231211_080029.jpg
    124.5 KB · Görüntüleme: 50
Upvote 0

Yetkili servisten şaşmayın derim, herşey kayıt altında ve olması gerektiği gibi orjinal parçalar ile yapılacak, ve olur ya aracı satmak istersebizde herşey kayıt altında olmuş olacak
Hocam ufacık göçüğe komple boya yapacaklar bagaj kapağına, arka tampona garanti vermiyorlar ve tramer sanayinin 2 katından fazla olacak. Değer kaybı daha fazla olacak o değer kaybını gerçek değerinde tahsil edebilir miyim karşı taraftan ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt