Kaza sonrası tamirde kafa karışıklığı

ibrahim42

Üye
İsim
İbrahim
Herkese merhaba, dün akşam kaza yaptım karşı taraf arkadan çarptı ve %100 kusurlu bulundu polis tutanağında. Fotoğrafta görüldüğü gibi bagaj kapağında göçük oldu ve amblemin altında çatlak mevcut. Arka tampon baya dağıldı. Arka park sensörleri ne durumda ve bundan sonra nasıl olur bilemiyorum.

Bu şekilde bir kaza başıma gelmedi ve kafam karıştı sebebi şu, Van'da yaşıyorum ve sanayiye gittim düzeltiriz dediler ve ortalama 6 ile 8 bin arası fiyat verdiler. Tampona garanti vermiyorlar. Tekrar çatlayabilirmiş. Bagaj kapağı boyasız göçük düzeltme olacak. Yetkili servise gittim o da kasko veya sigorta arka tampon için değişim veya tamir önerecek ona göre işlem yapılacak dedi ve garanti vermedi. Bagaj kapağı komple boyanacakmış. 17 bin civarı tramer olacak değişim olursa daha fazla . 20 gün de aracsiz kalacağım.

Her iki durumda da tam bir garanti yok ve değer kaybı ile satarken bir ton uğraştırması cabası. Ciddi anlamda canım sıkıldı ve sizlerden fikir almak istedim. Tecrübelerinize göre ne tavsiye edersiniz.

Ekli dosyalar

• 20231207_162723.jpg
    20231207_162723.jpg
    171.3 KB · Görüntüleme: 170

@Mk7scorpion Normal değil. Geçen hafta arkadan benim aracıma çarptılar. Servise götürdüm tamponda ince bir kırık oluşmuştu. Servis bana iki tane hesap çıkardı biri tampon tamirli 23bin tl olacak şekilde diğeride değişim 33bin tl. Her iki onarım da da tamponun iç braketlerini ve arka tampon demir panelini hesaba katmışlar hatta sensör braketlerini bile hesaba katmışlar. Bu neden böyle dediğimde; tamponu sökünce her ihtimale karşı çıkarılmıştır falan dedi. Bende aldım aracımı sanayide iyi bir ustaa götürdüm Tamponu söktük baktık sadece tamponda kırık var oda düz bir kırık. Kaporta+plastik kaynak işçiliği: 2bin tl iyi bir boya ustasınada 5 bin tl verer aracı verdik. Kaynak yapıldı tesviyesi yapıl astası zımparası atıldı boya yapılacak onu bekliyoruz.

Upvote 0

@Mk7scorpion Normal değil. Geçen hafta arkadan benim aracıma çarptılar. Servise götürdüm tamponda ince bir kırık oluşmuştu. Servis bana iki tane hesap çıkardı biri tampon tamirli 23bin tl olacak şekilde diğeride değişim 33bin tl. Her iki onarım da da tamponun iç braketlerini ve arka tampon demir panelini hesaba katmışlar hatta sensör braketlerini bile hesaba katmışlar. Bu neden böyle dediğimde; tamponu sökünce her ihtimale karşı çıkarılmıştır falan dedi. Bende aldım aracımı sanayide iyi bir ustaa götürdüm Tamponu söktük baktık sadece tamponda kırık var oda düz bir kırık. Kaporta+plastik kaynak işçiliği: 2bin tl iyi bir boya ustasınada 5 bin tl verer aracı verdik. Kaynak yapıldı tesviyesi yapıl astası zımparası atıldı boya yapılacak onu bekliyoruz.
Teşekkür ederim hocam fakat ben tam açıklayamamış olabilirim bizim sıkıntımız tamir işçiilik ücreti değil, değer kaybı başvurusunda karşı tarafın sigortasının değer kaybı geri ödeme ücreti

Upvote 0
@Mk7scorpion Yakın arkadaşım sigortacı plastik aksam değişim+boya işleri değer kaybından temin edilmez dedi. Aracı servisten çekmemin bir sebebide bu oldu zaten. Belki verirlerdi ama verseler bile çok cüzi bir rakam olurdu.

Upvote 0
Teşekkür ederim ,Vw servisinin faturası ve tramere işlenen 31.348.51 tl türkiye sigorta ödenecek bedelin tarihi ile 5000 tl olacağını mesaj atmış
Hocam kaporta hasarı yok sadece tampon değişimi ve daha önce hiçbir kazası yok buradaki bu rakam normal mi acaba ?
Merhaba, bu rakamlar normal mi bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim. Benim başıma gelen kazada benzer şekilde karşı taraf %100 kusurlu bulundu. Fatura ücreti 25.700 çıktı. Değer kaybı olarak 21.300 aldım. Sol kapı değişmişti sadece. Karşı taraf axa sigortaydı.

Kazanın konusu;
https://www.golftutkusu.com/topic/20660-ufak-bir-kaza-onerilerinizi-bekliyorum/

Upvote 0
Teşekkür ederim ,Vw servisinin faturası ve tramere işlenen 31.348.51 tl türkiye sigorta ödenecek bedelin tarihi ile 5000 tl olacağını mesaj atmış
Hocam kaporta hasarı yok sadece tampon değişimi ve daha önce hiçbir kazası yok buradaki bu rakam normal mi acaba ?

2020 Ekime kadar tampon,cam,ayna,mekanik hasarlar ve hava yastığı değer kaybı listesine girmiyordu ANCAK 2020 ekimden sonra resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğe göre yukarda bahsi geçen aksam ve parçaların değer kaybı listesine tabi tutulacağına karar verilmiştir

31.340 TL'lik hasarın değer kaybı 5000tl olamaz . Değer kaybı davası açmanızı öneririm.

Upvote 0

Geri
Üst Alt