Kaza sonrası tamirde kafa karışıklığı

ibrahim42

Üye
İsim
İbrahim
Herkese merhaba, dün akşam kaza yaptım karşı taraf arkadan çarptı ve %100 kusurlu bulundu polis tutanağında. Fotoğrafta görüldüğü gibi bagaj kapağında göçük oldu ve amblemin altında çatlak mevcut. Arka tampon baya dağıldı. Arka park sensörleri ne durumda ve bundan sonra nasıl olur bilemiyorum.

Bu şekilde bir kaza başıma gelmedi ve kafam karıştı sebebi şu, Van'da yaşıyorum ve sanayiye gittim düzeltiriz dediler ve ortalama 6 ile 8 bin arası fiyat verdiler. Tampona garanti vermiyorlar. Tekrar çatlayabilirmiş. Bagaj kapağı boyasız göçük düzeltme olacak. Yetkili servise gittim o da kasko veya sigorta arka tampon için değişim veya tamir önerecek ona göre işlem yapılacak dedi ve garanti vermedi. Bagaj kapağı komple boyanacakmış. 17 bin civarı tramer olacak değişim olursa daha fazla . 20 gün de aracsiz kalacağım.

Her iki durumda da tam bir garanti yok ve değer kaybı ile satarken bir ton uğraştırması cabası. Ciddi anlamda canım sıkıldı ve sizlerden fikir almak istedim. Tecrübelerinize göre ne tavsiye edersiniz.

Ekli dosyalar

• 20231207_162723.jpg
    20231207_162723.jpg
    171.3 KB · Görüntüleme: 170

Bagaj kapağının göçüğünü özelde düzelttirin. Bunun bedelini alın karşı taraftan. Bagaj değişime gerek yok.

Tampon plastik değişse de satarken sorun olmaz.
Ne çıkarsa çıksın bedel tampon işi sıkıntılı onarım sonrası çatlıyor düzen tutmuyor.
Yetkili serviste sıfırı takılsın.
Belki değer kaybı da alabilirsiniz.
Bu parayla bagajda yapılabilir.
Bence plastik aksam değer kaybettirmez.

Upvote 0

Merhaba, benim aracıma arkadan vurduklarında tamponda bir yırtık oluşmuştu. Yetkili servis onarmak istedi, ben değişim talep ettim. Gıcır yep yeni bir arka tamponum ve 10.000 TL Tramerim var. Çok güzel duruyor, çatlar mı derdim yok. Arabayı satarken alıcak kişinın okuma yazması veya kazayı değerlendirme yetisi yoksa, arabamın akıllı birine gitme ihtimali yükselir. Başkası alıcak düşüncesiyle, başkasına göre aracı onarmak, kendimizi mutsuz eder..

Sigortadan parasını talep edip, forumda ve sarı sitede tonlarca ucuza çıkma tampon satılıyor. Braket ve park sensörlerini de alıp kendiniz de değiştirebilirsiniz. Uyguna tramer olur, iki güne biter. Bagaj kapağı da göçük düzeltmeye. Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Upvote 0
Herkese merhaba, dün akşam kaza yaptım karşı taraf arkadan çarptı ve %100 kusurlu bulundu polis tutanağında. Fotoğrafta görüldüğü gibi bagaj kapağında göçük oldu ve amblemin altında çatlak mevcut. Arka tampon baya dağıldı. Arka park sensörleri ne durumda ve bundan sonra nasıl olur bilemiyorum.

Bu şekilde bir kaza başıma gelmedi ve kafam karıştı sebebi şu, Van'da yaşıyorum ve sanayiye gittim düzeltiriz dediler ve ortalama 6 ile 8 bin arası fiyat verdiler. Tampona garanti vermiyorlar. Tekrar çatlayabilirmiş. Bagaj kapağı boyasız göçük düzeltme olacak. Yetkili servise gittim o da kasko veya sigorta arka tampon için değişim veya tamir önerecek ona göre işlem yapılacak dedi ve garanti vermedi. Bagaj kapağı komple boyanacakmış. 17 bin civarı tramer olacak değişim olursa daha fazla . 20 gün de aracsiz kalacağım.

Her iki durumda da tam bir garanti yok ve değer kaybı ile satarken bir ton uğraştırması cabası. Ciddi anlamda canım sıkıldı ve sizlerden fikir almak istedim. Tecrübelerinize göre ne tavsiye edersiniz.
Öncelikle geçmiş olsun. Yaşadığınız şehir nedeni ile servisten başka alternatif yok gibi duruyor. Zaten karşı taraf suçlu olduğu için rakama takılmaya gerek yok. Benzer durum benimde başıma gelmişti hiç düşünmeden serviste yaptırmıştık. Aracı satarken de kaza fotoğraflarını gösterirsiniz. Zaten can sıkıcı bir detay yok.

Upvote 0
yetkili servise verip tamponun kesin değişmesini, bagaj kapağının da onarımını tercih ederdim.
Kolay gelsin can sıkıntısı yakın zamanda geçer :)
Geçmiş olsun

Upvote 0
Hocam yeni fotolar sonrası bence bagaj kapağında kesinlikle boyasız göçük onarımına gidin. Açılıp kapanmasında sorun yoksa tatilde izinde merkezi bi yere gittiğinizde yaptırın bence. Tampon konusunda da çıkma 7 7.5 gri renk tampon çok rahat denk getirirsiniz tamir yöntemine gitmeseniz bile.

Upvote 0
Çok gecmıs olsun. Buna benzer bir kaza 6 ay önce benımde basıma geldı.
Tamponu orjınalı ıle değiştirdim.
Bagaj kapısını göçük giderme ustasına düzelttirdım. Yalnızca amblemın altına gelen noktada çok mını bir iz kaldı
Boya yaptırmadım. Ama istanbulda tabıkı

Upvote 0
Çok gecmıs olsun. Buna benzer bir kaza 6 ay önce benımde basıma geldı.
Tamponu orjınalı ıle değiştirdim.
Bagaj kapısını göçük giderme ustasına düzelttirdım. Yalnızca amblemın altına gelen noktada çok mını bir iz kaldı
Boya yaptırmadım. Ama istanbulda tabıkı
Tesekkurler. Tamponu nerede değiştirdiniz ve ne kadar tutmuştu?

Upvote 0
Geçmiş olsun öncelikle, serviste yapılan işçiliği bende açıkçası beğenmiyorum. Sanayi ustaları da artık burnundan kıl aldırmıyor ve bazıları uğraşmak istemiyorsa bile yapmıyor. Aracı Eksper firmaları da aramaya başladı mı? Bazı aracı eksper kurumları sizinle iletişime geçiyor, karşı tarafın kusurlu olduğunu biliyor ve sizi notere yönlendiriyor. Değer kaybı ödemenizi alabilmeniz için vekalet vermeniz gerekiyor. Bu işlemlerin takibini biz yapıyoruz diyerek sizden vekaleti alırlar ise geçmiş olsun değer kaybı ödemeniz aracı kuruma gider. Size de günlük aracınız yattı ise onun ödemesin atarlar. Bu aralar bu çok yaygın dikkat etmenizi öneririm. Hatta bu durumu size söylemeyebilirler yani sizden habersiz karşı tarafa dava açma durumları bile oluyor. Aklınızda olsun. Ben sizin yerinizde olsam işçiliğinden emin olduğum bir ustada servise bulaşmadan tamiratımı yaptırırım.

Upvote 0
Tesekkurler. Tamponu nerede değiştirdiniz ve ne kadar tutmuştu?
Söylekı;
İstanbulda özel bir tamırcıde kı tanıyordum daha önceden orjınal tampon siparişi verılerek değiştirildi.
Çarpan kişinin trafik sigortasından yaptırdım. Orjınal tampon için bayağı uğrastım.
Istanbulda göçukculer bayağı revaçta bagaj kapısınıda boyattırmadım .
Toplam 8665 TL tuttu onuda değer kaybı olarak tekrar tahsıl ettım

Upvote 0
Selamlar ‘Daha önceden hiç hasarı bulunmayan aracın kaza sonrası karşı taraf %100 kusurlu bulunmuş serviste tampon değişimi sonrası servis iş emrinde ortalama (25000 tl yazıyor) değer kaybı için karşı tarafın sigortasına başvursa değer kaybı alabilirmi yoksa uğraşmaya hiç gerek yokmu

Upvote 0
Mrb
Kesıklıkle basvuruda bulunun…. Aynı rakamı alırsınız. Bunun için evrakları ruhsatı , kimilk fotokopısını kaza tutanaklarını, polıceyi isteyecekler. Maıl ıle gondermenız yeterlıdır.
Sonra kı adımda sizden ıban istiyorlar ve ödeyeceklerı tutarı hesabınıza yatırıyorlar.
Sizi telefonlae hukuk burolarından atayacaklardır
Hıc gerek yok
Siz halledebılırsınız
Gecmıs olsun

Upvote 0
Mrb
Kesıklıkle basvuruda bulunun…. Aynı rakamı alırsınız. Bunun için evrakları ruhsatı , kimilk fotokopısını kaza tutanaklarını, polıceyi isteyecekler. Maıl ıle gondermenız yeterlıdır.
Sonra kı adımda sizden ıban istiyorlar ve ödeyeceklerı tutarı hesabınıza yatırıyorlar.
Hıc gerek yok
Siz halledebılırsınız
Gecmıs olsun
Ben dışarıda kendi ustama yaptırdım aracı, peki bu durumda ben nasıl hasar kaybı ile ilgili işlemleri yapabilirim..?

Upvote 0
Söylekı yaptırırken özel ustanıza;
Ekspertız gelecek . Rapor tutacak. Tamır faturası kesılecek. Ekspertız raporu ve kesılen fatura ile basvuracaksınız.

Upvote 0

Mrb
Hıc gerek yok
Siz halledebılırsınız
Gecmıs olsun
Teşekkür ederim ,Vw servisinin faturası ve tramere işlenen 31.348.51 tl türkiye sigorta ödenecek bedelin tarihi ile 5000 tl olacağını mesaj atmış
Hocam kaporta hasarı yok sadece tampon değişimi ve daha önce hiçbir kazası yok buradaki bu rakam normal mi acaba ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt