Jump to content

34sileli

Üye
 • İçerik sayısı

  19
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

8

34sileli Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  sefa
 • Yaşadığım Yer
  istanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

484 profil görüntüleme
 1. 34sileli

  Golf 7 Akü Değişimi

  benim de 1 ay kadar önce ışıklarda dururken durdu bir daha çalışmadı. hep start stopu kapatırım ama unutmuşum kaldık ışıklarda neyse takviye falan çalıştırdık. ümraniye avek yetkili serviste değiştirdim. rot ayarı da bozuk olduğunu söylediler pek güvenmedim ama onu da yaptırdım. akünün indirimli fiyatı yaklaşık 520TL, rot ayarıyla birlikte toplam 606,70 TL tuttu. araç 2014 1.4 TSI akünün markasını MOLL olarak hatırlıyorum piyasa fiyatını bulamadım ürün kodu şu JZW915105AB dışarıdan da fiyat aldım ama piyasa fiyatı daha pahalı geldi. hem daha sonra sorun olursa servisi garanti görüyorum.
 2. edit : Mersin de oturduğunu atlamışım. İstanbul da sadece plastik aksamlar için plastik kaynak düzeltme işi yapan bi kaç yeri var. Ümraniye sanayide olana gittim gayet memnun kaldım. plastik tampon tamiri "geçit oto" diye aratırsan gittiğinde memnun kalacağını düşünüyorum.
 3. 2014 uzatılmış garantisi biten manuel golf için yetkili servis 1000 küsür fiyat çekti(araç daha 18000 de ama 60000km bakımına girdi). Çok fazla diyerek ümraniye sanayide batu otomotive gittim ama işçiliği beş para etmez. Hava filtresi borusunu çıkartırken bileziği plastik aksama taktı, plastiği yamuldu. Hava filtresini değiştirirken söylemesem çıkardığı filtreyi tekrar takıcaktı. Belki buraya daha önce gidip memnun kalan vardır ama ben daha kapısından geçmem.
 4. 34sileli

  İlk çalıştırmada titreme sorunu

  1.4 atmosferik polo da benzer olay başıma gelmişti.ilk çalıştırmada çalışıyor ama motorda çok sarsıntı oluyordu. bujiler aklıma geldi ama sorun ateşleme bobinlerindeymiş.ustaya götürdüğümde sıfır bobini ve eskilere baktığımda eski bobinlerin üstü şişmiş vaziyetteydi. siz de ateşleme bobinlerine bakarsanız belki şişme olmuş olabilir bir bakın isterseniz.
 5. 34sileli

  Golf 7 Kontak sorunu

  Tahminimce, eğer direksiyon kilidi aktif ise direksiyonu biraz sağa veya sola çevirdiğinizde kolayca kontak açılacaktır.
 6. 34sileli

  60.000 bakımı yardım

  @Savatage Evet dedikleriniz doğru ama bu geç kalma erken gitme korkusu değilki. Değindiğim konu servisin bakım için bu kadar fazla fiyat çıkarması.
 7. 34sileli

  60.000 bakımı yardım

  aynı tarihlerde benim de bakım var.1.4 tsi manuel 60000km/4.yılbakımı için 1480TL fiyat verdiler ve zubizu %16 indirimle 1243TL ye geliyor. Araç daha 17000km de ama yıl itibariyle 4.yıl bakıma girecek mecburen. Dışarıdaki servisler 450 500TL fiyat çıkarıyor. Ama kullandıkları parçalar muadil.Parçaları servisten alıp dışarda yaptırsam yaklaşık 1000Tl ye geliyor ve bu durumda sanki yetkili servis daha mantıklı ama karar vermiş değilim.
 8. 34sileli

  Bosch car servis

  Merhaba 2014 model golf 1.4 tsi benzinli manuel aracın 4.yıl/60000km bakımı için (araç daha 17000kmde) yetkili servisten 1480TL fiyat aldım ve bu bana baya fazla geldi.Bosch car servisten ise 500TL fiyat aldım.Araç yetkili servis bakımlı ve iyi niyet garantisi devam etmekte.Bosch tan bakım yaptırdığımda garantinin bozulmayacağını söyledi. Bosch servisten memnun kalmayan var mı? Ümraniye de oturuyorum ve burayı tavsiye eder misiniz?
 9. 34sileli

  Güncel Bakım Masrafları

  @erkanwrc dün telefonda konuştuğumda %10 olduğunu söyledi. Bugün servise gidip detaylı konuşacağım.
 10. 34sileli

  Güncel Bakım Masrafları

  2014 model 18000 kmde manuel benzinli servis bakımlı araç için 4.yıl/60000km bakıma 1480TL fiyat istediler.4 yaş üzeri ise %10 indirim uygulayabileceklerini söylediler. Eğer parçaları yetkili servisten alırsam parça fiyatları yağ hariç 750TL tutuyor. Dışarda yaptırırsam muadil parçalarla 500TL tutuyor. Acaba yine yetkili serviste mi yoksa parçaları yetkili servisten alıp dışarda mı taktırsam?
 11. 34sileli

  Özel Servis Tavsiyesi Hk

  çamlıca bulgurlu tarafında aktif çamlıca otomotiv var. 2, 3 sefer gittim memnun kaldım.İstersen açık adresini verebilirim.
 12. 34sileli

  Frenlemede gelen ses

  büyük ihtimal balatalardan geliyor, bildiğim kadarıyla normal.hatta o sesin gelmemesi balataların aşındığını gösteriyormuş.yokuş aşağı çok yavaş frenlerden ayağını çekerken duyarsan kesin balatalar.
 13. 34sileli

  kapı kulbunu sürttüm

  şahsen alırken ben buna hiçç takılmam plastik aksam pek önemsenmiyor gerçi ağır kazası olmadıktan sonra bence boyalı araç da alınabilir ama malesef Türkiye de böylee işlemiyor.
 14. 34sileli

  Lastik Rotasyonu

  faydalı bilgi bunu not ediyorum hafızaya :))
 15. 34sileli

  Adım adım Highline

  iyi iş çıkarmışsınız valla :)) aynayı açıp bakma imkanınız olmuş öğrenmek istediğim konu şu bu aynayı katlayıp açan mekanizmanın kaliteli olup olmadığı yani elle zorlandığında veya giderken bi yere sürtme olduğu zaman bu mekanizmaya zararı ne derece fazla olduğu.bu darbelere karşı mekanizma ne derece esnek veya bu ufak tefek şeyleri tolere etmek için esneme payı mı var?
×
×
 • Yeni Oluştur...