2023 Sonu Bayiilerin Liste Fiyatından Aşağı Sunduğu Araçlar ve Detayları

Olması gereken fiyata yaklaşık fiyat
(1.200.000) (boyasız)

https://shbd.io/s/mbs1dwjj
Büyük konuşmayayım da, Golf 7 den sonra bu araca geçmek aynı aracın sedanına binmek gibi olacağı için, bu kadar param olsa 1.0 style Golf 8 almaya çalışırdım. 1250 ye vardı geçen hafta Samsun'dan hatasız boyasız sunrooflu mavi 9 bin km 2021 model style Golf 8 (hani şu sevmediğimiz jantlı olan 😊)

Hele siz hiç düşünmeyin bence, TDI dan sonra bu aracın yakıtı üzer Ankara trafiğinde.

Konu başlığına "2023 sonu" ifadesi ilave edilmiştir. Yılbaşından sonra "Sıfır Araç Teklifi Alanlar" ana konusuna taşınacaktır.

---
Son 2-3 gün içerisinde alınmış alıntı güncel fiyat teklifleri:

Citroen C3 Aircross shine 1140 tl
c4 shine 1240 tl

Corsa 1.2 GS EAT8 1.030 (cam tavan + seramik kaplama + metalik siyah)
Corsa Elektrik GS donanım 1080 (metalik renk ve cam tavan)

Corolla dream 1125 tl

Polo Life manuel 890 tl
T-cross Style 1212 tl
t cross life dsg 1151 tl
Golf 1.0 life 1330 tl - 230 tl için 6 ay 0 faiz

Seat Tarraco Xperience 1660 tl

Focus HB Active Stil 1.0 Ecoboost manuel 1110 tl (300k faizsiz kredi)

Renault Austral Techno Esprit Alpine 1.3 Mild Hybrid bütün opsiyonlar dahil 1590 tl
megane joy comfort 1028 tl
Clio techno esprit alpine 975 tl

Nissan QQ skypack 4x4 large paket (seramik kaplama, cam film , kaput koruma, yan basamak) 1500 tl

MG Hs comfort 1240 tl
MG Zs luxury plus 1070 tl

Hocam Austral için nerden fiyat aldınız acaba

Büyük konuşmayayım da, Golf 7 den sonra bu araca geçmek aynı aracın sedanına binmek gibi olacağı için, bu kadar param olsa 1.0 style Golf 8 almaya çalışırdım. 1250 ye vardı geçen hafta Samsun'dan hatasız boyasız sunrooflu mavi 9 bin km 2021 model style Golf 8 (hani şu sevmediğimiz jantlı olan 😊)

Hele siz hiç düşünmeyin bence, TDI dan sonra bu aracın yakıtı üzer Ankara trafiğinde.
Linç yemek istemem ama Golf 7 nin tadı bambaşka , golf 7 den sonra golf 8 de belki sarmayabilir 😅 ama golf 8 de segmentinde hala referans noktası.

Golf 7 yada eldeki 7,5 dan sonra benim golf8 e gecmem icin ultra gecerli bir nedenim olması gerekir.

Düsününce

1,4 e-plus tsi bir motor icat ettik.
Yakıt tüketimi tdi+tsi+e-tsi ların hepsini 3-5 kere tokatlıyor yere seriyor şeklinde yepyeni bir mk8,5 koyarlarsa önüme anca düşünürüm

+ Manuel olacak
+sadece En bosunu alırsan anca manueli var demeyecekler.
+ Sunroof olmayacak

Sene 2024 de araç dolduracak ne bilgim ne kabiliyetim ne de retrofit ruhum yok

Bu sekilde bir mk8,5 style golfe tav olurum anca.

Passata gelince?? ortaya yazdım. İlgilenen vardır diye.

Eldeki manuel tdi golfle devam ...

Olması gereken fiyata yaklaşık fiyat
(1.200.000) (boyasız)

https://shbd.io/s/mbs1dwjj
Hocam bu tip ilanları görünce nacizane düşüncem giderim bayiye diyorum. SW sıfır passat 1500 den veriyorlar. Üzerine de 200-300 neyse kredi alırsam kampanyalı mis gibi. İkinci elde 80 bin km peşin sayacağım 1250 liraya gider sıfır arabaya binerim. İkinci el bu kmlerdeki nasıl kullanıldığını bilmediğim DSG araca vereceğime kredimi öderim kafam rahat olur

Hocam bu tip ilanları görünce nacizane düşüncem giderim bayiye diyorum. SW sıfır passat 1500 den veriyorlar. Üzerine de 200-300 neyse kredi alırsam kampanyalı mis gibi. İkinci elde 80 bin km peşin sayacağım 1250 liraya gider sıfır arabaya binerim. İkinci el bu kmlerdeki nasıl kullanıldığını bilmediğim DSG araca vereceğime kredimi öderim kafam rahat olur
Kesinlikle hocam. Passat Variant Business için 1400-1450 vermeye de başlarlar bence. Faizler bu seviyede kaldığı sürece seve seve inecekler.

Millette bir sedan passat takıntısı var
Fiyat sw (business) passatta bu nedenle 1,5 milyon.
Her 100 kisiden 80 i showroomda sedanı yokmu bunun gelmezmi diyor halen.

sw passat binmeye alana mükemmel araba. Sokakta bakmaya hayran olmaya yine baba araba.(ben)
bizim millet alırken / satarken hesabını aynı anda yapar.

dedigim gibi bu forum icinde gecerli
her 100 üyenin 80 i bu fiyata sedanı olsaydı kacırmazdım diyecektir.

geriye kalan anca 20 kişi (siz dahil) variant passata tav olabilir.

şu aracı hiç trafikte gördünüz mü ?

C200 sedan ın Sw olanı
Fiyatı bayide sedan c200 le aynı
C200 estate / all terrain diye geciyor

bizim ülke böyle

business passat sedan satısta olsaydı fiyatı bayide 1.700.000 den aşağı olmazdı (variant 1.500.000 iken)

Merso da aynı fiyat (sedan/sw)

https://shbd.io/s/8fu42a4s

@figo

Yani özet olarak

Bu forumda

Her 100 kisiden 80 i

1,5 milyon parayı cantaya doldursa

Gider 1.5 style golf alır. 1.600.000 e acımaz +100 bini basar golfe tav olur. Varyant passat mantığa yenik düser (bence sizde dahil)

Evet hocam, Corsa nın dijital göstergesi hiçbir fonksiyonu yok, sadece büyük ekranı içi boş olsun demiş adamlar. Misal 2023 Makyajlı olmayanda kontak açık değilken kapı açıksa onu göstermiyordu. Yağ sıcaklığı göstermesi eksik ve yakıt tüketim ekranları işlevsel değildi.
Opel Corsa D kasa (8 yıl üretim bandındaydı) motor sıcaklık göstergesi yoktu, Dolayısıyla Corsa gibi bir araçtan yağ sıcaklık göstergesi olmasını beklemek hayalcilik olur, GM ‘nin Opel’i PSA ‘ya (Stellantis grup) sattıktan sonra Opel markasını Peugeot ‘nun altına konumlandırdı.

@figo

Yani özet olarak

Bu forumda

Her 100 kisiden 80 i

1,5 milyon parayı cantaya doldursa

Gider 1.5 style golf alır. 1.600.000 e acımaz +100 bini basar golfe tav olur. Varyant passat mantığa yenik düser (bence sizde dahil)
Orası da doğru şimdi şöyle alıcı gözüyle de bakınca haklısınız :) Ama tabi o fiyatlara çıkmışken de A3 göz kırpar oralara çıkınca da Mercedes A bi aklı karıştırır vs o kadar vermişken biraz daha verip şunu alırım muhabbeti bitmez. Golf Impression ile ben mutluyum :)

Opel Corsa D kasa (8 yıl üretim bandındaydı) motor sıcaklık göstergesi yoktu, Dolayısıyla Corsa gibi bir araçtan yağ sıcaklık göstergesi olmasını beklemek hayalcilik olur, GM ‘nin Opel’i PSA ‘ya (Stellantis grup) sattıktan sonra Opel markasını Peugeot ‘nun altına konumlandırdı.
Teşekkürler hocam. Corsa nın tek iyi tarafı dış tasarım sanırım. Çoğu kişi ona aldanıyor gibi. Şu anda motor sıcaklık göstergesi olmasına sevinmeliler o zaman.

Evet tüm modellere zam yapmış. %10 sanırım.

Ya liste fiyatından indirimler devam edecek yada matrah güncellemesi yakında olur diye düşünüyorum. İndirim olsun da nasıl şekilde yapıyorsalar.

Her şeye yılbaşından sonra zamlar gelecek, doğal olarak otomotiv sektörüde bundan nasibini alacak. Bence araba alma niyeti olan daha fazla oyalanmasın derim.

Geri
Üst Alt