2023 Sonu Bayiilerin Liste Fiyatından Aşağı Sunduğu Araçlar ve Detayları

2024 yılında ikinci araç olarak B sınıfı bir araç alacağız. Ağustos ayından önce almamız gerekiyor. mevcut aracım golf olduğu için servis kolaylığı amacıyla Polo düşünüyorum. Life ile stayle arasındaki 170 bn fark değer mi sizce ?

Style’a çıkınca biraz ıkınıp golf life almak daha mantıklı. Style bayiler bile getirmiyor çok

Style’a çıkınca biraz ıkınıp golf life almak daha mantıklı. Style bayiler bile getirmiyor çok
Haklısınız. Bugün fiyatları ile bile life fiyatına 50 bn tl eklense İmpression alınabiliyor.

Bakımda farklı insanlarla muhatap olmamak için vw grubu istiyorum. Ama clio num makyajlısı 965 bn tl ye teslim aldı arkadaşım. Donanımı ve tasarımı otomatik olması aklımı çeliyor.

Bugün birkaç bayi Polo ve Tiguan geldiği gibi hızlı satıyoruz dedi. Şaşırdım valla. Kimilerini gemideyken satmışlar.

Bu arada yazmayı unutmuşum. Pazar günü bir Toyota bayisine ayaküstü 1.5 vision plus var mı diye sormuştum. 1010a gelecek araçlarım var demişti danışman.

Duster turbo benzin motorlu fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? Bir yakınım düşünüyor da.

29 ARALIK’A KADAR 20 SERVİS ŞARTINI KARŞILAMAK ZORUNDALAR​

Elektrikli araç ithalatına yeni koşullar getirilen tebliğe göre, AB ülkeleri ve STA dahilindeki 39 ülke dışında kalan Çin, Japonya, Meksika, Güney Afrika gibi ülkelerden yapılacak elektrikli araç ithalatında; Türkiye’de temsilci bulundurulma, 7 bölgede en 20 servisi bizzat açma, en az 40 personele sahip Türkçe çağrı merkezi hizmeti verme gibi şartları karşılayamayanlar ithalat ‘İzin Belgesi’ alamayacak.

29 Aralık 2023 itibarıyla yürürlüğe girecek düzenlemenin sektörü karıştırdığı ifade ediliyor. Bunun sebebi ise Türkiye’de hiç bir markanın veya distribütörün kendisine ait 20 servisinin olmaması. Markaların veya distribütörlerin Türkiye genelinde yetkili bayileri ve bu bayilere ait yetkili servisleri veya anlaşmalı oldukları özel servisleri var. Şimdi 29 Aralık’a kadar 20 servis kurup, bu 20 servise yine yetki belgesi olan 100’lerce çalışan bulmak zorundalar.
Togg 20 servis açtımı??
Benim bildigim bosch car servisler bakıyor togg lara

Çinlilerde arcelik-beko servislerle anlaşsın (oldu bitti)

Passat variant gibi hacimli/kütleli
Bir aracı 1.6 tdi olsa kabul edebilirim.
@Emre0884

Golfte + poloda her türlü 1.0 tsi işimi görür.

Edit:
Suv sevdam olmadı hiç
Ama olsaydı volvo xc40 sekil şemal tam not verdigim tek suv.

Onda da benznli motor işi bozuyor.
Dizel şart

Yani param olsada volvo xc40 da eleniyor.

Kaldı 3.0 tdi TOURAEG o da 5 milyoncuk

Passat'ı bi dizel ve bir de 1.5 tsi 150 hp olarak denemenizi tavsiye ederim, dizel algınızı değiştirecektir diye düşünüyorum; beni değiştirdi çünkü. Sessizlik, atiklik, devir bandının genişliği vs, vs.

Ayrıca euro 6.2 normlarından dolayı artık dizel araçların yakıt tüketimleri ekonomik olmaktan uzaklaştığına yorumlar var.

Passat'ı bi dizel ve bir de 1.5 tsi 150 hp olarak denemenizi tavsiye ederim, dizel algınızı değiştirecektir diye düşünüyorum; beni değiştirdi çünkü. Sessizlik, atiklik, devir bandının genişliği vs, vs.

Ayrıca euro 6.2 normlarından dolayı artık dizel araçların yakıt tüketimleri ekonomik olmaktan uzaklaştığına yorumlar var.
Ben yinede
Showroomda Yan yana duran
Tdi/tsi variant passat tan

Son karar Tdi olanı alırdım gibi ...

@SCC

%200 tdi olanı almalı ..onun kacarı yok.

Satısta olmayan tdi passat üzerinden hayali alımlar yapıyoruz o da ayrı konu.

Ben yinede
Showroomda Yan yana duran
Tdi/tsi variant passat tan

Son karar Tdi olanı alırdım gibi ...

@SCC

%200 tdi olanı almalı ..onun kacarı yok.

Satısta olmayan tdi passat üzerinden hayali alımlar yapıyoruz o da ayrı konu.
Alın benden de o kadar.

Uzun süre 1.6 tdi dsg passat kullandım agresif kullanımlarda dahi yakıt tüketimi belli seviyenin üzerine çıkmıyordu. Performans gayet tatmin ediciydi.

Alın benden de o kadar.

Uzun süre 1.6 tdi dsg passat kullandım agresif kullanımlarda dahi yakıt tüketimi belli seviyenin üzerine çıkmıyordu. Performans gayet tatmin ediciydi.
Şu an tsi tiguan var dimi ?

Bu tip obez araçlarda tdi/tsi farkı çok belirgindir kabul etmek lazım.

Şu an tsi tiguan var dimi ?

Bu tip obez araçlarda tdi/tsi farkı çok belirgindir kabul etmek lazım.
Tsi Tiguan 7.5 yıl oluyor hocam.

Tiguan’ın yakıt tüketim performans dengesi segmentinin en iyisi olabilir.

Ama 1.6 TDi bambaşka bir şey.

Malatya-İstanbul rotasında aynı mevsim koşullarında tamamen aynı güzergahtan, aynı sürüş şekli ve ortalama hız ile iki araçla da gittim 100 km’de 2.5 litre farkediyor.

Fakat bu farkta da şöyle bir detay var TDi Passat’ı gerçekten hiç dikkat etmeden kasmadan kullandım. Tiguan’da aklımın bir köşesi sürekli yakıtta oluyor.

Haklısınız. Bugün fiyatları ile bile life fiyatına 50 bn tl eklense İmpression alınabiliyor.

Bakımda farklı insanlarla muhatap olmamak için vw grubu istiyorum. Ama clio num makyajlısı 965 bn tl ye teslim aldı arkadaşım. Donanımı ve tasarımı otomatik olması aklımı çeliyor.
Esprit alpin paket miydi?

Geri
Üst Alt