Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir başlık açarak yolumuza devam ediyoruz...
Araç bir önceki aracıma göre fazlasıyla dolu ve bana lazım olacak herşey mevcut...

Otomatik araç hiç kullanmadım konu içinde yorumlarınızla neyi nasıl yapacağımı öğreneceğim...
Dsg kullanımı ile alakalı yorumlarınızı bekliyorum.

Bir önceki aracın kaskodan gelen parasının üstüne ekleyerek indirimle 1.370.b anlaştık ilerleyen günlerde fotoğraflarını paylaşacağım...

Bu yakıt tüketim değerleri dsg de tutuyor mu gerçekten...

Ekli dosyayı görüntüle 70365

Ekli dosyayı görüntüle 70363
Ekli dosyayı görüntüle 70364

Güncel : 06.01.2024

Neler yaptık;

( SWAPP lisans ücreti 680 € )
  • Kaput amortisörü ( 5G0823359A - 1J6827439A )
  • Bir yıl vdf plus garanti (yaptırıldı)
  • Ayak pedal seti ( 5G1064205 )
  • Katlanır ayna ( 5H1857500 )
  • Ayna kayar sinyal ( 5H0052215 )
  • Led panjur ( 5H0853651S 041 )
  • Ön ayak aydınlatma ( 5H0947415C )
  • Telefonluk ( 5H1864571ZNX )
  • Saklama gözü eki ( 5H1863330 B 9B9 )
  • Ön konsol led ( 5H0947145G )
  • Kauçuk paspas takımı ( 5H1061500A )
  • Kaucuk bagaj havuzu ( 5H0061161 )
  • Dokunmatik ısıtmalı spon direksiyon
  • Far anahtarı değişimi kötü hava sis ( 5H0941193 AK WUG )
  • Iq led stop ( 5H0945208A 5H0945308 5H0945207A 5H0945307 )
  • Iq led stop soket - İki Adet ( 982973714 )
  • Ön cam değişimi ( 5H0845011ALNVB )
  • Şerit takip ( 5WA980653D )
  • Iq light matrix far ( 5H1941059 - 060 )
  • Xenon far beyni ( 992941571 AE )
  • Matrix Modülü ( 5WA907338 )
  • Güvenlik alarmı ( 5QD951605 )
  • Acc radar ( 5WA907572 )
  • Acc radar amblem ( 5H0853601 )
  • Kör nokta radar ( 2QD907685 - 686 )
  • Kör nokta ışık ( 5HG949145 - 146 )
  • Kör nokta destekli ayna kapağı
  • Kör nokta braket ( 5H6907455B - 456B )
  • Bergamo 18" Orjinal Jant
  • Michelin PS5 225.40.18 Lastik
  • Discovery Pro Mib3
  • 5H1857211C
    5H1858019A B
    5H0919605B
    5H0035816D

Ekli dosyayı görüntüle 72023
Ekli dosyayı görüntüle 72024
Ekli dosyayı görüntüle 72025
Ekli dosyayı görüntüle 72026
Ekli dosyayı görüntüle 72027
Ekli dosyayı görüntüle 72028
Ekli dosyayı görüntüle 72029
Ekli dosyayı görüntüle 72185
Ekli dosyayı görüntüle 72186Hocam merhaba daha önce aracınıza mıb 3 ünite yapmış mıydınız ?

@metinkar hocam, cam filmi vs gibi şeyleri de kaskoya işletiyor musunuz? Kaskoya araca yapılan herhangi bir şeyi işletmek için ne gibi belgeler istiyor? Sadece fatura mı?

@metinkar hocam, cam filmi vs gibi şeyleri de kaskoya işletiyor musunuz? Kaskoya araca yapılan herhangi bir şeyi işletmek için ne gibi belgeler istiyor? Sadece fatura mı?

Cam filmi hiç işletmedim oluyormu bilgim yok...

Kaskoya bir şey işletmek için fatura istenebilir bilemiyorum...

ben 25 yıldır aynı acenteme yaptırıyorum sözlü beyanım esastır... Seninde sürekli yaptırdığın bir acentan var ise sözle malzeme ismi fiyatını söyleyerek zeil yaptırabilirsin...

Cam filmi hiç işletmedim oluyormu bilgim yok...

Kaskoya bir şey işletmek için fatura istenebilir bilemiyorum...

ben 25 yıldır aynı acenteme yaptırıyorum sözlü beyanım esastır... Seninde sürekli yaptırdığın bir acentan var ise sözle malzeme ismi fiyatını söyleyerek zeil yaptırabilirsin...

Önce ki Golf8 inizde eklettiğiniz retrofitlerde sözlü beyan şeklinde mi yapmıştınız? Olası kaza/pert durumların da bu durum epey bizler için maddi açıdan iyi olur diye düşünüyorum.

Şu an kasko sigortayı VW bayi kendisi yapmıştı, kıramadım. Bir daha ki kaskoyu kendi sürekli yaptırdığım acentemde yaptıracağım.

Önce ki Golf8 inizde eklettiğiniz retrofitlerde sözlü beyan şeklinde mi yapmıştınız? Olası kaza/pert durumların da bu durum epey bizler için maddi açıdan iyi olur diye düşünüyorum.

Şu an kasko sigortayı VW bayi kendisi yapmıştı, kıramadım. Bir daha ki kaskoyu kendi sürekli yaptırdığım acentemde yaptıracağım.

Evet bunu bir önceki aracın konusında ayrıntılı olarak paylaşmıştım bu aracımdakileride aynı şekilde yaptım... benim aracım zaten pert oldu ek aksessuar da işlettiğim bedelini aldım bunu da yazmıştım...

Tanıdık yerde yaptırmak her zaman avantajlı kaldıki pert sürecinde fazlasıyla etkili oluyorlar...

Evet bunu bir önceki aracın konusında ayrıntılı olarak paylaşmıştım bu aracımdakileride aynı şekilde yaptım... benim aracım zaten pert oldu ek aksessuar da işlettiğim bedelini aldım bunu da yazmıştım...

Tanıdık yerde yaptırmak her zaman avantajlı kaldıki pert sürecinde fazlasıyla etkili oluyorlar...
Kaskoya işletme olayına vakıf değilim de sorma gereği duydum. Geçmiş konulara bi bakayım.

Pert durumunda kasko firması yaptırılan yere sorup teyit mi ediyor?

Benim için şu an cam filmi ve PPF işletme durumu. Retrofite göre ayrı bir olay sanırım. Araştırayım bakalım.

Kaskoya işletme olayına vakıf değilim de sorma gereği duydum. Geçmiş konulara bi bakayım.

Pert durumunda kasko firması yaptırılan yere sorup teyit mi ediyor?

Benim için şu an cam filmi ve PPF işletme durumu. Retrofite göre ayrı bir olay sanırım. Araştırayım bakalım.

Pert durumda kasko neyi karşılıyorsa onu alıyorsun diğer konumda belirtmiştim başka yerle muhattap değil muhattap olan senin kasko evrakın...

Cam filmi ppf bilmiyorum hiç duymadım...

Pert durumda kasko neyi karşılıyorsa onu alıyorsun diğer konumda belirtmiştim başka yerle muhattap değil muhattap olan senin kasko evrakın...

Cam filmi ppf bilmiyorum hiç duymadım...
Sağolasın Metin abi.

Sözlü beyan ile kaskoya işletip malum üzücü durum sonrası “faturasız” işlettiğiniz aksesuarların parasını almanız biraz şansınız yanındaymış,

Normal şartlarda dosyaya atanan sigorta eksperi aracın değerini belirler, Eğer araçta sonradan eklenen aksesuar/donanım vs. var ise eklenenlerin faturasını taleb eder, Atanan eksper bunu es geçtiyse gerçekten çok şanslıymışsınız,

Açıkçası dosyaya bakan eksper kurallara liyakat etmeyip yapılması gerekenleri es geçmiş, Sigorta şirketi ilerleyen zamanda yapacağı kontrollerde bunun farkına varırsa o eksperin canına okuyacaktır.

Sözlü beyan ile kaskoya işletip malum üzücü durum sonrası “faturasız” işlettiğiniz aksesuarların parasını almanız biraz şansınız yanındaymış,

Normal şartlarda dosyaya atanan sigorta eksperi aracın değerini belirler, Eğer araçta sonradan eklenen aksesuar/donanım vs. var ise eklenenlerin faturasını taleb eder, Atanan eksper bunu es geçtiyse gerçekten çok şanslıymışsınız,

Açıkçası dosyaya bakan eksper kurallara liyakat etmeyip yapılması gerekenleri es geçmiş, Sigorta şirketi ilerleyen zamanda yapacağı kontrollerde bunun farkına varırsa o eksperin canına okuyacaktır.

Aslında sanslı olmıyor insan çünkü o an 1bin yazdırılan parça diyelim sene geçmiş 3bin olmuş ama sana 1bin ödeniyor yazdırılan parçalarda rayiç bedel ödenmiyor kısaca uzun vadede değersiz bir bedele denk geliyor...

Sigorta eksperi aksesuar faturaları istemiyor poliçende yazan ne ise o değerlendiriliyor sadece kaskoda yazan ek akssesuarlar neler ise onları araçta kontrol ediyorlar bunlar varmı diye...

Sanmıyorum ekspere birşey olacağına çünkü daha önce golf7 aracım vardı farını vurmuştuk çift u R farı takmıştım eksper serviste baktı değişim istedi normal far takılacaktı kaskoda işlenmiş olduğunu servis belşrtince baktılar evet var rakam yazıyor sadece aradan geçen zaman içerisinde oluşan fiyat farkı bende alındı...

Sizde yaptırdığınız bir işlem için arayın kasko acentenizi örneğin kamera taktırdım diyerek yazdırabilirsiniz sana bedeli ne kadsr diye soruluyor 20bin örneğin 200₺ gibi ücret istenir eskisi gibi zorluk çıkarmıyorlar benim çevremde herkes bu şekilde yaptırıyor forumda da var sorun teşkil edilecek bir şey değil bizler için iyi bir şey aracını kaybeden birisi olarak çok iyi bir durum en azından yaptırdığımız herşeyin ücreti bir nevi veriliyor aslında bir ara görüşüp rakamların sürekli arttığı kötü bir olayda bizden daha çok para ödenecek duruma bile gelebileceğimizi söyleyip neler yapabiliriz konuşmam lazım, mesela ben servisten alıyorum yada ender elektronikten bazen aliexpresten fatularım zaten var ama gerek yok vermeye gerek yok...

Tabi internetten online kasko yaptıranlar için birşey diyemem oradaki işlem nasıl işliyor bilgim yok sonuçta ucuz olan secilip online bitiriliyor ben yüzyüzeciyim...

Son düzenleme:

Geri
Üst Alt