Jump to content

iamalegend

Direksiyon tam sağ veya sol dayken gaza basınca ön takımdan ses geliyor

Recommended Posts

On 13.06.2016 at 10:10, iamalegend yazdı:

Merhaba Arkadaşlar, başlıkta belirttiğim gibi direksiyon tam sağ veya sol dayken gaza basınca ön takımdan ses geliyor, bu sorun sadece tam sağ veya soldayken ve gaza yüklenince oluyor, sakin kalkışta yada sabit hızda ilerlerken değil, virajda gazlayınca yada u dönüşünde gazlayınca ortaya çıkıyor, böyle bir şey yaşayan oldumu, bu yaşanılan durum normalmidir?

saygılarımla

@iamalegend Bu dediğiniz şeyi bende farkettim tam sağ-sol yapıp ilk kalkışta bu ses oluyor sanki sürtünme sesi gibi,sesi duyar duymaz direksiyonu biraz topluyorum hemen kesiliyor.Neden kaynaklandığını merak ediyorum, servise gidersem eğer soracam.Acaba siz neden olduğunu bulabildiniz mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Benim de buna benzer bir sorunum var. Yardımcı olursanız sevinirim. Direksiyon tam sağ ve solda olduğunda; yavaş bir hızla dönüş yaparken ya da kalkış yaparken araçta titreme oluyor. Tekerlerden geldiğini hissediyorum. (Vitesli aracı kaldırırken verdiğimiz gaz yetmez motor istop edecekmiş gibi titrer ya, aynı durum oluşuyor.) Bu bir sorun mudur? Servise gitmeli miyim?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.02.2019 at 11:13, iamalegend yazdı:

@Mhawk kendi sorunumun (hareket halinde viraj girişinde gazlayınca yaşadığım sorun) takozların yıpranması nedeni ile olduğunu düşünüyorum, zira kasislerden geçerken de takır tukur sesler geliyor.

@iamalegend sorunu ne yaptınız hocam çözdünüz mü ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aynı sorun mu bilmiyorum ama, bende de aracı park ederken direksiyonu çevirince gıcır gıcır ses geliyor sanki araç 2 yıllık değilde 15 yıllık araçmış gibi, park etmenin dışında ses gelmiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.05.2019 at 09:46, huseyinkaraduman yazdı:

@iamalegend sorunu ne yaptınız hocam çözdünüz mü ?

Merhaba hocam,

2 hafta önce İstanbul dan yola çıkarak kapadokya turu yaptım, seyahat boyunca tüm dikkatimi ön takıma vermiştim. toplamda 1800 km yol yaparak geri döndüm, sürüşte herhangi bir sorun göremediğim için daha önce bahsettiğim kasislere girerken çıkan ses sorununu önemsememe kararı aldım, konuştuğum çoğu Golf kullanıcısında ön takımlardaki salıncak takozlarının kalitesizliğinden dolayı benzer sesler çıkıyormuş. 

saygılar.

huseyinkaraduman ve forzaGilles bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tam sağ/sol a yakın direksiyon pozisyonu ile düşük hızlarda 1/2. vites dönerken gelen “uğultu sesi” aks körüklerinden kaynaklanıyor. Gaza basmasanız da gelir, dönmeniz yeterli. Bu bir arıza değil. Körükleri değiştireniz de düzelecek bir şey değil. Hatta bu konuda sorun olmadığına dair VW nin TSB yayını da var. Bir şey yapılmasına gerek yok.

Alpaslan bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...