Direksiyon tam sağ veya sol dayken gaza basınca ön takımdan ses geliyor

Aynı sorun mu bilmiyorum ama, bende de aracı park ederken direksiyonu çevirince gıcır gıcır ses geliyor sanki araç 2 yıllık değilde 15 yıllık araçmış gibi, park etmenin dışında ses gelmiyor. 

@iamalegend sorunu ne yaptınız hocam çözdünüz mü ?
Merhaba hocam,

2 hafta önce İstanbul dan yola çıkarak kapadokya turu yaptım, seyahat boyunca tüm dikkatimi ön takıma vermiştim. toplamda 1800 km yol yaparak geri döndüm, sürüşte herhangi bir sorun göremediğim için daha önce bahsettiğim kasislere girerken çıkan ses sorununu önemsememe kararı aldım, konuştuğum çoğu Golf kullanıcısında ön takımlardaki salıncak takozlarının kalitesizliğinden dolayı benzer sesler çıkıyormuş. 

saygılar.

@Ender mrblar ender bey daha once yaptiginiz yorumu okudum.aractan gelen fır fır ses bendede var.siz çözüm bulabildinizmi

Tam sağ/sol a yakın direksiyon pozisyonu ile düşük hızlarda 1/2. vites dönerken gelen “uğultu sesi” aks körüklerinden kaynaklanıyor. Gaza basmasanız da gelir, dönmeniz yeterli. Bu bir arıza değil. Körükleri değiştireniz de düzelecek bir şey değil. Hatta bu konuda sorun olmadığına dair VW nin TSB yayını da var. Bir şey yapılmasına gerek yok.

@calik Bahsettiğiniz service bulletin linkini verebilir misiniz? Bahsedilen sıkıntı sizin aracınızda da var mı? Bahsedilen sıkıntı bir buçuk yıl olmayıp son altı ayda olunca arıza olduğunu düşündüm. Yani benim aracımda son altı aydır bu problem var ve gazdan ayağımı çekince olmuyor. Gazlamaktan da bahsettiğim, dönüşü tamamlamak için gereken kadar. Teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt