Elektrikli araç icin Gaza gelme kriterleriniz

Elektrikli araç icin Gaza gelme kriterleriniz

• A) Menzil olayı benim tek kriterim minimal dipten 900 km menzilli elektrikli araçları bekliycem

Kullanılan: 14 22.2%
  • B) menzil350-400 km kabulüm Ama sarj istasyonları sehiricinde /dısında herkösebasında olursa anca

Kullanılan: 8 12.7%
  • C)kendime ait müstakil ev sarjı / site ici şarj istasyonu olmadan düşünmem

Kullanılan: 11 17.5%
  • D) HEPSİ (Bunların hepsine ulaşabilir oldugumda tetiği çekerim)

Kullanılan: 30 47.6%

• Kullanılan toplam oy
    63
Şu da yüksek bir ihtilmalki

Sagda solda sosyetik elektrikli bmw-ix, merso eqb vsvsvs)dolaşan fors atanların

Garajında Zaten Temizinden

Mercedes cls
Bmw4,20
Volvo s90
Audi A6

Sı vardır.

4 milyona elektrikli araç alan Tek tabanca menzil sefaleti yaşamaz gibi???
Meraktan araba alan var bu memlekette onlardır

Şu ters duruma full kıl olmamak elde degil

Trafikte , her sabah akşam gözlem yapıyorum

Gariban reno Zoe lere trafikte hiç rastlamazken

Sayısız bmw ix, eqb,eqe,egs , volvo recharg lar gecip gidiyor yanımdan

Tam tersi olması lazım halbuki

Fakir fukara reno zoe lerde dacia elektriklerle full trafikte gezmesi gerekirken

Ultra zenginler elektrikli bmw merso volvo larla fors atıyor.

Benim bildigim zengin adam v6, v8 benzinli araca biner.

Ters millettiz
Tam olarak ta dedıgın işte bahsettıgın aracların fıyatlarına bakarsan anlarsın
Ayrıca elektrıklı aracların hızlanması da benzınli araclardan çok ama çok hızlı servis yanı bakım olarakta çok uygun bırde yakıtı düşün

2 araci olan, biri ile surekli ev-is arasi giden, evde ve iste wallbox olan biri icin elemtrikli arac bence uygun.

Istanbulda gunde sehir ici standart bir ailenin azami yapacagi mesafe 150 km olur gibi dusunuyorum. En azindan bizde boyle.

Bunlari dusunerek mini cooper se aliyoruz. Menzili az ama sehir icinde keyifle binetiz diye dusunduk. 1.4 milyona bu gucte, bu torkta araca binmem mumkun deil.

2 araci olan, biri ile surekli ev-is arasi giden, evde ve iste wallbox olan biri icin elemtrikli arac bence uygun.

Istanbulda gunde sehir ici standart bir ailenin azami yapacagi mesafe 150 km olur gibi dusunuyorum. En azindan bizde boyle.

Bunlari dusunerek mini cooper se aliyoruz. Menzili az ama sehir icinde keyifle binetiz diye dusunduk. 1.4 milyona bu gucte, bu torkta araca binmem mumkun deil.
Hayırlı olsun şimdiden, kullanırken deneyimlerinizi paylaşmanız başka almak isteyenler için yol gösterici olacaktır

Cok tesekkur ederim, daha iyileri sizlerin olur İnşallah.

Tabiki deneyimlerimi paylasırım.

İyi günlerde binin

Sanırım evin 2. Aracı olacak ve sadece ev-is-ev arası express sefer yapacak

Lakin Bu cooperdaki 211 litre bagaj hacmini görünce
Bizim golflerin 380 litre bagajına 1001 şükür etmek gerekir

Cok tesekkurler, hepimiz kazasiz belasiz huzurla binelim.

Istanbul ikamet yeri olunca malesef dediginiz gibi express misali oluyor. Cocugu okula birak, ise git eve gel, haftasonu yine benzer sekilde gezersek cok yol yapiyoruz sehirici.

Muhtemelen zarar edicem ikinci elde bunu goze aliyorum :(

Muhtemelen zarar edicem ikinci elde bunu goze aliyorum :(
Hiç belli olmaz burası Türkiye. Paranın gerçekten değeri yok... Birkaç ay sonra iyiki almışız dersiniz büyük ihtimalle. Şimdi imkan varsa değerlendirin kesinlikle. Bu zamanda zarar edilecek tek bir şey varsa o da parayı harcamamak bekletmek olur.

Daha önceki yazdıklarıma istinaden söylüyorum , "şöyle olur, böyle olur" diye yazarken çoğu zaman tahminlerimizi yazıyoruz, gerçek çıkacak diye birşey yok. belki bir çoğunda yanıldığımızı yıllar sonra görüp okuyacağız.

Onu bunu bilmem geçen gün yeni kasa elektrikli megane e tech sürüşü yaptım; %84 batarya ile 424 km klima açık menzil veriyordu. Menzildi, şarjdı, mtvsiydi bunlar hakkında yazılan bazı şeylere katılıyorum ancak ortalama 220 Hp güç 320 tork civarında elektrikli bir aracı kullanmadan kesin kanıya varmayın derim. İnanın ara hızlanmalar ve o tork patlaması öyle 1.5 e-tsi, 2.0 tsi gibi değil; kaldı ki motoru bile kenara bıraksanız araçta şanzıman olmadığı için turbo lagtır, şanzıman gecikmesidir vs yok. Bu ay içerisinde hem bu elektrikli megane e techi hem de tek motorlu bir togg t10x i sürdükten sonra içimden geçen ilk cümle “bunlar böyleyse performans paket tesla model y nasıl gidiyordur acaba” demek oldu.

Sonuç olarak zevkler ve renkler diyebiliriz. Kendi içimizde tdi mı tsi mi tartışmadına benzer şekilde herkes bir nedenden dolayı seçimini yapıyor. Günün sonunda işin kaymağını yiyenler evin ikinci aracı olarak elektrikli araç kullananlar oluyor ☺️

Ha bu arada eşimin ve benim kullandığımız 2020 passat variant ve 2021 tucson var; togg tekrar satışa çıktığında bunlardan birinin yerine (muhtemelen tucsonun) nasip olursa toggu almayı düşünüyoruz.

Buradan şu anlaşılıyorki

Evin fosil yakıtla çalısan aracının yanına elektrikli bir araç daha almak anketteki kriterlerin herbirini önemsiz kılabiliyor.

Çift tabanca olayı ......

Elektrikli araç mtv liste

Mesela

*** Yeni citroen c3 elektrik 83kw/113 hp mtv si yıllık 1109 tl

***Megane e-tech elektrik 160 kw/220 hp mtv si yıllık 6453 tl

***Mercedes eqe elektrik 215kw/292 hp mtv si yıllık 15.452 tl (zenginin malı züğürdün .......hikayesi)

Bize ne lazım ???

Listeden kırmızı ile isretli
105-120 kw arası yıllık mtv 3084 tl
Bu dilimde
115kw/154 hp araca tav olunur sanırım zamanı gelince.

Yok bana 154 hp yetmez diyene maslak sanayi de yazılım performans tuning yolu açık herdaim.

IMG_20231021_121253.jpg

Geri
Üst Alt