Golf 7 makyaj aynası tıkırtı problemi çözümü. Videolu.

Orda lamba olduğundan bile habersizim hiç gözüme batmamış gidip bir bakayım yarın ses yapıyormu 

Merhaba. Az once Maltepe Erel den araci teslim alip geldim. Sag guneslikteki ses tamami ile kesilmis. Led degismis ve sanirim gunesligi tutan sekmanda segismis, acilip kapanma hissi ayni sofor tarafindaki gibi olmus yani daha sert daha stabil... simdilik ses yok, yinelerse buradan bilgi veririm yine ??

Merhaba. Az once Maltepe Erel den araci teslim alip geldim. Sag guneslikteki ses tamami ile kesilmis. Led degismis ve sanirim gunesligi tutan sekmanda segismis, acilip kapanma hissi ayni sofor tarafindaki gibi olmus yani daha sert daha stabil... simdilik ses yok, yinelerse buradan bilgi veririm yine ??
Bilgi için teşekkür ederiz :)

Aracı yeni aldık aynı problem benim güneşlikte  de var.  Yakın zamanda çözüme kavuşturan var mı? Hangi parça değişmeli? 

Yaklaşık 1.5 sene önce sağ güneşlik tıkırtı sesi problemi ile Konya servise müracaat ettim. Servis görevlisinin ilk tepkisi basit bir durum kronik bir arıza idi. Çözümü konusunda makyaj lambasının bir miktar aşağı kaydırılacağını ve sesin düzeleceği konusunda tarafıma bilgi verildi ve işlem aracıma uygulandı. O gün için ses ve tıkırtı azalmıştı. Son 7 ay önce şikayetim tekrar nüksetti yine servise müracaat ettim tavan döşemesinin altına yalıtım yapılacak denildi ve aracıma uygulandı yapılan yalıtım sonrasında tavan döşemesinde potluklar oluştu ancak ses problemi düzeldi dün sağ güneşliği temizlik anacıyla indirdiğimde makyaj lambasının gevşemiş ve tavandan ayrılmış bir şekilde gördüm. Yerine oturtmaya çalışsamda başarılı olamadım çünkü serviste lambayı aşağı kaydıracağım diye benim tavan döşememin makyaj lambasının takıldığı deliği kesip genişlettiklerini farkettim. Siz siz olun servisin bu tip uygulama önerilerini kabul etmeyin daha kesin ve kalıcı çözümler talep edin örneğin tavan döşemesinin değişimi gibi.

917714FB-D964-4B75-881E-45FA15739D8B.jpeg

Yarın tavan döşemesinin değişimini isteyeceğim ne kadar başarılı olurum bilemiyorum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
bir ses yüzünden mağdur olmuşsunuz., 500bin liralık araçta bile böyle sesler olacaktır., tavan döşemesini değiştirmeyi kabul etseler bile yeni döşemeyi sorunsuz şekilde takacaklarını düşünüyorsanız yanılırsınız., tüm sammiyetimle söylüyorum yeni döşemeyi sizin istediğiniz gibi adam akıllı takamazlar., o bölgede dikkat edilmesi gereken çok fazla narin bölge ve detay var., babamın bir lafı vardır., bir ses yüzünden aracın sağını-solunu elletirsen başına iş alırsın bunlar bir yeri düzeltelim derken başka yeri bozarlar der., servis büyük ihtimal bunu biz yapmadık o bölgeyi biz kesmedik diyecektir., inkar edecektir.. oldu ki tamam bizim hatamız değiştirelim dediler ben 3. kez aynı hataya düşmemenizi öneririm., veya bu yeni döşemenin montaj işlemini yaparlarken kesinlikle başında durmanızı öneririm ancak bunu kabul ettirmeniz kolay olmayacaktır., tekrar geçmiş olsun..

@meticas Sakın ! Bir lamba için tavan döşemesini kesen servis, tavan döşemesini değiştirmeye kalkarsanız herhalde komple tavanı keser herhalde :) Golf kullanılamaz hale gelir.

Bir şekilde lambayı yerine tutturun devam edin derim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@dtkorkmaz @fcsrn Teşekkürler. Önerdiğiniz çalışmayı Logitech Klavye ayağı lastiğini çift taraflı bant ile yapıştırarak denedim. Bakalım ne olacak.

17AF90DA-B80D-4923-BE1B-D83178CABB86.jpg

Geri
Üst Alt