Golf 7 makyaj aynası tıkırtı problemi çözümü. Videolu.

@dtkorkmaz@fcsrn Değerli hocalarım ellerinize sağlık video için bildiğin çözüm üretmişsiniz. Bizim gta daki arkadaşların araçlarında bu güneşlik problemi mevcut. Bende birçok kez bu sesi  arkadaşların araçlarına bindiğimde duyuyorum.  Ankara ekibindeki hemen hemen herkes aracını servise götürüp 1 saatte güneşlilteki sekman değişimi ile hallettiler sorunu. Sizin bulduğunuz çözüm de güzel ancak ciddi paralar verilerek alınan arabalarımız için bantlayıp çözüm bulmayı ben istemezdim. Yani her güneşliği açtığımda o bantı görsem firmaya söverdim. Eren kardeşim servisi aramış servistekiler ilgilenmemişler ancak bizim gta da vw yetkili servisine kim gittiyse hemen güneşliğin sekmanını değiştirdiler. Servistekiler size yalan söylemiş ilgilenmemişler. 

Mühendislik hatasını kime bağlayalım doktora mı? 8D  Bu arada bülten ne zaman gelmiş haberiniz var mı?
Sd ye ilk soyledigimizde bu bilinen ve vw tarafindan golf7 lerin hepsinde degil bazılarında olan bir sorun dedi hemen randevu verdi yapilacak islemi bile ezbere biliyordu. Bu kadar komplike araclar üretilirken ezbere mühendislik hatasi demek yerine arac üretim bandinda olusabilecek herseyi hesap etmek lazim. Sizden ricam hangi mühendislik hatasi oldugunu bize aciklayabilirseniz size bilgilerimiz imkaninda cevap verelim GTA da farkli disiplinlerinden mühendis arkadaslarimiz var. Forumumuzda@Hak hocam gibi tecrübeli mühendislerde var siz aciklayin onlarda bizim gibi seve seve cevap verecektir.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ansolak Değerli Hocam, sizin yazınızı görünce yetkili servisi aradık Saygın Abi ile beraber. Bize gelen birşey yok, gelince biz dönüş yaparız dediler, Sivas'ta ki servisten memnun olan pek duymadım bu zamana kadar. Bizde kendimizce bir çözüm üretmeye çalıştık. Ekleme: Hatta dün VW bayisinde görevli arkadaşa da izlettik videoyu. Bize bildirim geldiğinde size dönüş yapalım demişti aynı şekilde.
Sevgili Eren kardeşim.

Sizin oradaki servise gidip gelen araç sayısı Ankara daki ile ayni olmadığı icin Ankara da bu ariza ile karsilasma olasiligi daha yuksektir. Bundan dolayı biz leb demeden randevu veriyorlar. Ustası hangi ufak sekmani değiştirecegini ve sorunun nasil cozuldugunu biliyor. Buyuk sehirlerin sadece dezavantajlari yok boyle avantajlari da var.[emoji6]

Hiç farketmedim ben bugüne kadar bakıma gidince söyleyim.

Sd ye ilk soyledigimizde bu bilinen ve vw tarafindan golf7 lerin hepsinde degil bazılarında olan bir sorun dedi hemen randevu verdi yapilacak islemi bile ezbere biliyordu. Bu kadar komplike araclar üretilirken ezbere mühendislik hatasi demek yerine arac üretim bandinda olusabilecek herseyi hesap etmek lazim. Sizden ricam hangi mühendislik hatasi oldugunu bize aciklayabilirseniz size bilgilerimiz imkaninda cevap verelim GTA da farkli disiplinlerinden mühendis arkadaslarimiz var. Forumumuzda@Hak hocam gibi tecrübeli mühendislerde var siz aciklayin onlarda bizim gibi seve seve cevap verecektir.

Otomotiv Mühendisi ya da tekniker her neyse ne olacak mühendislik hatası olsa ne olmasa ne konunun bununla ne alakası var? "Üretim bandındanki robotun hatası" diyelim oldu mu? 

Otomotiv Mühendisi ya da tekniker her neyse ne olacak mühendislik hatası olsa ne olmasa ne konunun bununla ne alakası var? "Üretim bandındanki robotun hatası" diyelim oldu mu? 

Sakin olalım. Boyle gerginleseceksek paylasmanin ne anlami kaldi degilmi?

Bu konuyla ilgili artik cevap yazmayacagimi da belirtirim.

Bu video benmi bulamıyorum yoksa tapatalk ta görünmüyormu

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Ben de bu sesi gözlük askısı ile çözdüm bi taşla iki kuş hem yolcu için gözlüğünü asması için yer oldu hem de sorun çözüldü:))

IMG_20160615_182819.jpg

IMG_20160615_182902.jpg

27 Mayıs'ta Erel Maltepe'ye servis randevusu aldım... Gidelim, şu sese bir çare bulsunlar. Basit bir şeye benziyor ama şuanda gelen ses yüzünden güneşliği tam olarak kapatmıyorum, yarım parmak açıklık bırakıyorum! 

Bu sıkıntı benim aracımda da mevcut, ilk bakımında yeni güneşlik siparişi verdiler, değiştirdiler ve nitekim azaldı. Yine vardı ben duyuyordum, ama servis elemanına anlatamadım baktım olmuyor ben vazgeçtim. Şimdi 30000 bakıma gideceğim yine şikayeti belirttim bakalım nasıl bir çözüm geliştirecekler.

Arkadaşlar Merhaba;

Bu olayın çözümü şuan için mevcut değil servislerde malesef. Ben aynı sorun için farklı servsler olmak üzere 3 defa bu şikayetimi dile getirdim 2 defa izalasyon ile iyileştirme yapıldı denilip halledilmeye çalışıldı ama olmadı. 3 . de Rize voskar servisnde yenisi ile değişim yapıldı yine olmadı. ses halen mevcut bu sefer ne yapsın etsinler çözsünler diye servise gittiğimde yenileyeceğim şikayetimi. Ama benim gördüğüm ve anladığım kadarıyla Serviste bunun  çözüme kavuşması için 6-7 sayfalık açıklamalı ve neler yapılması gerektiğine dair bir onarım çizelgesi var hatta olca resimli olarak anlatılmış ama sonuç kesin olarak çözüme kavuşmuyor. kimsenin de moralini bozmek istemem lakin şimdilik durum bu. belli bir zaman ses kesilsede uzun vadede devam ediyor. Benim KAfama takılan böylesi bir basit sorunun neden çözüme kavuşturulamaması yada yapılmak istenmeyişi... Kendince güzel çözüm yolları bulan dostlarımız var en iyisimi öyle birşeyler yapmak servisten çözüm beklemektense...Herkese iyi forumlar dilerim.

Geri
Üst Alt