Golf 7 makyaj aynası tıkırtı problemi çözümü. Videolu.

dtkorkmaz

Üye
@fcsrn Eren kardeşimle birlikte bugün baya bir uğraştık ve tıkırtının çözümünü bulduk. Çok basit bir hata yapmış VW mühendisleri.

@dtkorkmaz Bugün güzel şeyler yaptık diye düşünüyorum. Testleri de tamamlıyoruz yavaş yavaş. Haftasonu güzel bir konu olacak inşallah.

Bu sorunu da bulmamız çözüm arayan Hocalarımıza yol gösterici olacaktır diye düşünüyorum. 

@fcsrn peki bantı yapistirdiktan sonra yol testi yaptinizmi. Çünkü anladığım kadarıyla o ses bozuk yolda titresimden kaynaklanıyor. Bant orya takılıp güneşlik kapatilinca titreşim i absorve ettiği için ses kesiliyor olabilir. Eğer lambada titresimle oluşan bir ses varsa Bant yapışık olsada devam edebilir denemek lazım. Bide o bant yerine küçük yuvarlak şeffaf ve tek tarafı yapiskanli genelde mobilya larda kullanılan bir şey var o kullanılırsa hiç belli olmaz diye düşünüyorum.

@fcsrn peki bantı yapistirdiktan sonra yol testi yaptinizmi. Çünkü anladığım kadarıyla o ses bozuk yolda titresimden kaynaklanıyor. Bant orya takılıp güneşlik kapatilinca titreşim i absorve ettiği için ses kesiliyor olabilir. Eğer lambada titresimle oluşan bir ses varsa Bant yapışık olsada devam edebilir denemek lazım. Bide o bant yerine küçük yuvarlak şeffaf ve tek tarafı yapiskanli genelde mobilya larda kullanılan bir şey var o kullanılırsa hiç belli olmaz diye düşünüyorum.
Yol testi yaptım ses tamamen kesiliyor. Videoda belirttim aynı şekilde oraya çok küçük ve aynı renk bant takılırsa sorun tertemiz hallolacaktır. Lamba kendi başına ses yapmıyor çünkü kesinlikle ayna kapağıyla temas ettiği için ses oluyor. 

Tebrikler arkadaşlar. Faydalı bir konu olmuş, elinize sağlık.

@fcsrn @dtkorkmaz

hocam elinize sağlık çok bilgilendirici video olmuş, çoğu golf sahibi aracından gelen bu trim sesi pek fark edemiyor.

ben bu problemi serviste çözdürdüm, videoda belirttiğiniz gibi makyaj lambası vw mühendislerinin hatası değil. Hata yaptıkları nokta güneşliği tavana bağlayan parçadaki sekman. 

tavana bağlayan parça laçka hale geliyor ve sert bir harekette güneşliği lambaya vurduruyor.

ikinci videoda çift taraflı bantla sesi azaltmak mümkün lakin kapıyı kapattığımızda güneşliğin hareketinin gözümüze batmasını engellemiyor.

Ankara'da ben, @ansolak@jajaja ve @maniax  hocalarımın araçlarından bu ses geliyordu, servis bu konuda yardımcı oluyor.

Garantisi biten arkadaşlarda böyle bir trim geliyorsa ve yetkili servisi düşünmüyorlarsa videoda gösterilen yöntem yardımcı olacaktır kendilerine.

@fcsrn @dtkorkmazhocam elinize sağlık çok bilgilendirici video olmuş, çoğu golf sahibi aracından gelen bu trim sesi pek fark edemiyor.

ben bu problemi serviste çözdürdüm, videoda belirttiğiniz gibi makyaj lambası vw mühendislerinin hatası değil. Hata yaptıkları nokta güneşliği tavana bağlayan parçadaki sekman. 

tavana bağlayan parça laçka hale geliyor ve sert bir harekette güneşliği lambaya vurduruyor.

ikinci videoda çift taraflı bantla sesi azaltmak mümkün lakin kapıyı kapattığımızda güneşliğin hareketinin gözümüze batmasını engellemiyor.

Ankara'da ben, @ansolak@jajaja ve @maniax  hocalarımın araçlarından bu ses geliyordu, servis bu konuda yardımcı oluyor.

Garantisi biten arkadaşlarda böyle bir trim geliyorsa ve yetkili servisi düşünmüyorlarsa videoda gösterilen yöntem yardımcı olacaktır kendilerine.
Hocam iyi niyet garantisinden de hallederler çünki servise bulten gelmis benim bildigim sd ile görüşünce hemen randevu verelim golf7 lerde bilinen bir sorun 1 saate hallederiz demişti. Aracta ki her sıkıntıyı biz mühendislere baglamamak lazim bencede Burak hocam. Montaj veya parcadan kaynaklanan bir hata gibi gozukuyor örnekten anlaşılacağı gibi.

Arkadaslarda gayret sarfetmis extra bantla caba gostermis onların da eline saglik tabiki.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Elinize sağlık valla bu ses bende de var hatta kapıyı kapayıp açarken de oluyor, gıcık ediyor [emoji5]

Servise göstersek halleder diye düşünmüştüm,

bu cift taraflı bant yöntemini@exe7 Oğuzhan kardeşim ile uygulamıştık, sonuç video da görüldüğü gibi başarılı.

Bu arada İspanya'da seata yaptırmak da yakışmadı, gerçi bildigim kadari ile audiler de İspanya'dan gelio

Sent from my iPhone using Tapatalk

@enpisagor Aynen dostum çözümü bizde bu şekilde 2 mm'lik çift taraflı bant ile gerçekleştirmiştik.Bu ses için servise gidip güneşliği değiştiren arkadaşlarda var ama sorunun kaynağı belli ve çözümü çift taraflı bant.(Ama bu ses Can Tavanlı araçlarda genellikle daha fazla) Güzel bir video olmuş elinize sağlık  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler video için. Bende de aynı sorun var. 2015 model benim aracım, peçete koyarak hallettim geçici çözüm. Servise gidip halledeceğim. Şu an da peçete ile sesi kestim :'(

Hocam iyi niyet garantisinden de hallederler çünki servise bulten gelmis benim bildigim sd ile görüşünce hemen randevu verelim golf7 lerde bilinen bir sorun 1 saate hallederiz demişti. Aracta ki her sıkıntıyı biz mühendislere baglamamak lazim bencede Burak hocam. Montaj veya parcadan kaynaklanan bir hata gibi gozukuyor örnekten anlaşılacağı gibi.

Arkadaslarda gayret sarfetmis extra bantla caba gostermis onların da eline saglik tabiki.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mühendislik hatasını kime bağlayalım doktora mı? 8D  Bu arada bülten ne zaman gelmiş haberiniz var mı?

@ansolak Değerli Hocam, sizin yazınızı görünce yetkili servisi aradık Saygın Abi ile beraber. Bize gelen birşey yok, gelince biz dönüş yaparız dediler, Sivas'ta ki servisten memnun olan pek duymadım bu zamana kadar. Bizde kendimizce bir çözüm üretmeye çalıştık. 

Ekleme: Hatta dün VW bayisinde görevli arkadaşa da izlettik videoyu. Bize bildirim geldiğinde size dönüş yapalım demişti aynı şekilde.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt