MTV, yıl sonuna kadar tüm otomobillerden 2 katı olarak alınacak

Söke söke alırız demeye getiriyorlar yani.
Haydi bu 2023 olanları kaçınılmaz bir şekilde zevk ala ala "ohhhhh ohhh" nidaları eşliğinde ödedik.
Ya bunu her sene geleneksel hale getirirlerse (yılda 4 defa).

Ekimde yeniden degerleme açıklanacak

Tek yetkili bunu yılbaşında genelde yarı yarı ayarlayıp yetkisini kullanırdı

2022 ekimde yeniden degerleme %126 açıklanıp yılbaşında mtv %63 zamlanmıstı (yarısı)

Bu sene yeniden degerleme %97 olur gibi

Yetkiyi/etkiyi hayal etmeye gerek yok

Mtv direk %97 artar.

• Beğen
Tepkiler: SCC

Kasım ek mtv sini vatansever bir anlayışla hemen ödedim (3 taksite böldü kartı)

Ödemediğim ağustos ek mtv sine de
Üzerine 880+ 45 lira ceza binmiş şekilde 935 lirayıda banka 3 e bölüyor.

Vatan millet sakarya deyip ödesek mi ki ??

Ödemiyorum .........

Eşeğe semeri vurdukça eşek eşşekliğiyle gurur duymasın.....

2024 yılı içinde ek mtv durumu var mı?

Çünkü %87 lik korkan kısım ödedi.
Bu sözünüze katılmıyorum çünkü aracımı satarken noter benden 2 taksiti almadan satışı onaylamadı yani işlemlere başlamadı bile. Korktuğum için değil, mecburiyetten ödedim, aracı alan ben ödeyim dese de sonuçta hükümet "devlet baskısı" ile almasını biliyor. Yeni aracımda bu vergi gözükmüyor ama sene sonunu gözlüyorum sürpriz yaparlar diye.

• Beğen
Kasım ek mtv sini vatansever bir anlayışla hemen ödedim (3 taksite böldü kartı)

Ödemediğim ağustos ek mtv sine de
Üzerine 880+ 45 lira ceza binmiş şekilde 935 lirayıda banka 3 e bölüyor.

Vatan millet sakarya deyip ödesek mi ki ??

Ödemiyorum .........

Eşeğe semeri vurdukça eşek eşşekliğiyle gurur duymasın.....
BENDE ödemedim. e-ihtarname gelmiş haciz diyo ulan beni konuşturmasın ülke vergi kaçakcısı dolu hergün 1 yeni çift çıkıyo twitterda-tv lerde. Rezil bir ülkede yaşıyoruz malesef.

BENDE ödemedim. e-ihtarname gelmiş haciz diyo ulan beni konuşturmasın ülke vergi kaçakcısı dolu hergün 1 yeni çift çıkıyo twitterda-tv lerde. Rezil bir ülkede yaşıyoruz malesef.
Aferdersin eşşşekkkk gibi ödenecek
Madem e-haciz gelecek

Bende o aşamaya gelince mecbur.

Ek 55 tane mtv de alsalar semeri vurmuşlar bi kere

https://shbd.io/s/uWBvnDMc

Vergi kaçakçısı demeyelim de vergiden kaçınma diyelim. Devletin vergi politikalari çerçevesinde vergiden kaçınma halleri ne yazikki bizim ülkemizde cok iyi kullanılıyor.

Vergi kaçakçılığı yapanlar da af kanunlari kapsaminda matrah artirimi, stok artirimi yaparak odevlinin vergi incelemesi yapilmasinin onune gecirilerek yırtıyor.

Kimsenin korumaciligini yapmiyorum sozlerim yanlis yere cekilmesin. sadece ülkemizde ne yazik ki zengin vergi odemiyor gariban vergisini odemek zorunda kaliyor.

Zengin parasini kullanarak profesyonel yardim alarak vergiden kaçınıyor ve af kanunlarının getirdiklerinden cok iyi yararlaniyor ama gariban maalesef gidip ne kadar borcu varsa gidip yatırıyor.

Bir futbol kulübü baskaninin dedigi gibi gidip ankarada aglayip yalvarip yakararak hatirli dostlari araya koydurarak vergi borcunu dusurtemiyorsaaaak devletin zorla elde ettigi kamu geliri olan vergiyi ödemek zorundayız

• Beğen
Zengin vermiyor, gariban fukara zaten veremiyor. Olan bodrolu calışana memura oluyor.
Tv de bağışlanan deprem yardım parasını toplasın ilk önce !!

Herkese selamlar, bugün ödemediğim ek MTV için mail adresime e tebligat gönderilmiş. Ve ödeme emri oluşturulmuş. Normal MTV taksitlerimi ödemiştim ancak ek MTVlerin hiçbirini henüz ödemedim. Şu an totalde 120 lira civarı bir faiz birikmiş. Ödemeyen arkadaşlarda benzer bir durum söz konusu olabilir kontrol etmenizi öneririm.

Ayrıca ödeme emri ile alakalı internette şöyle bir yazı buldum. Af çıkar indirim gelir de kendimi keriz gibi hissederim yine diye ödemiyordum ama sanırım bunu artık ödeyeceğim 😅

“Madde 60 – (Değişik: 13/6/1963 – 251/2 md.)

Kendisine ödeme emri tebliğ edilen borçlu, 15 günlük müddet içinde borcunu ödemediği ve mal bildiriminde de bulunmadığı takdirde mal bildiriminde bulununcaya kadar bir defaya mahsus olmak ve üç ayı geçmemek üzere hapisle tazyik olunur.

Hapisle tazyik kararı, ödeme emrinin tebliğini ve 15 günlük müddetin bitmesini mütaakıp tahsil dairesinin yazılı talebi üzerine icra tetkik mercii hakimi tarafından verilir.”

• Beğen
@figo

Silivri cezaevi

İlk gün koğuşa giriş

Karşı ranzadan bi ses

Allah kurtarsın kardeş

Sen kimi öldürdün ?

Yok ben tahammüden 880 liralık mtv yi ödemedim .

Devlete karşı namus suçu

Koguş ağaları ırzına geçip şişlemezlerse .......3 aya çıkarsın

belki af çıkar 1 ay da çıkarsın

Herkese selamlar, bugün ödemediğim ek MTV için mail adresime e tebligat gönderilmiş. Ve ödeme emri oluşturulmuş. Normal MTV taksitlerimi ödemiştim ancak ek MTVlerin hiçbirini henüz ödemedim. Şu an totalde 120 lira civarı bir faiz birikmiş. Ödemeyen arkadaşlarda benzer bir durum söz konusu olabilir kontrol etmenizi öneririm.

Ayrıca ödeme emri ile alakalı internette şöyle bir yazı buldum. Af çıkar indirim gelir de kendimi keriz gibi hissederim yine diye ödemiyordum ama sanırım bunu artık ödeyeceğim 😅

“Madde 60 – (Değişik: 13/6/1963 – 251/2 md.)

Kendisine ödeme emri tebliğ edilen borçlu, 15 günlük müddet içinde borcunu ödemediği ve mal bildiriminde de bulunmadığı takdirde mal bildiriminde bulununcaya kadar bir defaya mahsus olmak ve üç ayı geçmemek üzere hapisle tazyik olunur.

Hapisle tazyik kararı, ödeme emrinin tebliğini ve 15 günlük müddetin bitmesini mütaakıp tahsil dairesinin yazılı talebi üzerine icra tetkik mercii hakimi tarafından verilir.”
Herhangi bir verginin milyonlarca katını kılıfına uydurup ödemeyenler de bu hapis cezası uygulanıyor mu merak konusu.
Vatandaş nasıl olsa hakkını savun(a)maz bin tepesine.

Bir gerçek yada tüzel kişiliğe bir sözleşmeden doğan borcunuz var diyelim, bu borcu ifa edemediğinizde hapis cezası ve genel müsadare yok. Borçtan sadece malvarlığınız kadar sorumlu tutuluyorsunuz. Bu malvarlığınız da hayatınızı idame ettirecek mallar dışındaki mallarla sınırlı, icraya sözkonusu olan temel malvarlığımız değil.

Ama devlete borçlu olmayalım demek ki, hapisle bile tehdit edilebiliriz yeri gelince.

Verginin hapse dönüşmesi ya da bu sonradan vergi çıkarılması Milletlerarası anlaşmalara ne kadar uygun acaba? Çünkü bu yaşımda öğrendiğime göre meclisten çıkan kanunlarımızdan, cumhurbaşkanlığından (olağan ve olağan üstü dönemlerde) çıkan kararnamelerden bile Milletler Arası Anlaşmalar ÜSTÜN imiş. Yani anayasamızdan hemen sonra geliyor.

Tabi bu durumu hukukta uzman bir kişinin irdelemesi güzel olurdu.

Geri
Üst Alt