Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Sizde vag kablosu var mı ?
Hocam bende 2 tane Vag kablosu var 16.8 ve 17.1.3 fakat ikisi de bozuk çıktı çalışmadı malesef. Benim bilgisayar veya Vcds sürümleriyle de ilgili olabilir ama kabloların bozuk olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı ben de kodlama işlemini tamamlayamamıştım. Çalışan bir kablom olsa saniyelik bir işlem çok basit bir kodlama.

Kodlama işlemini yapmadığımdan dolayı şuanda benim araçta da CLH ve Far sensörü aktif değil sadece yağmur sensörü çalışıyor onun kodlamaya ihtiyacı olmadığı için.

Ama çalışan bir kablo olursa iki aracı da yaparız. s=bigstar

merhaba ayna daha önceden takılıydı kapakları tekrar yerine takamıyorum detaylı bilgi verebilecek varmıdır. 

Selam @fcsrn hocam,

Nasipse bu işlemi arkadaşın aracına bizde uygulayacağız, sipariş ettiği parçalar geldi.

Fakat far anahtarı soketinden BCM soketine giden kablo gelmedi.

Kabloyu kendimiz yapacağız, sormak istediğim resimlerde far anahtarı soketine takılan pim net görülüyor, bu pim'den elimizde mevcut, BCM'ye giren kablo pimi de aynısından mıdır? ( resimlerde takılı hali olduğu için emin olamadık )

Selam [mention=22]fcsrn[/mention] hocam,
Nasipse bu işlemi arkadaşın aracına bizde uygulayacağız, sipariş ettiği parçalar geldi.
Kabloyu kendimiz yapacağız, sormak istediğim resimlerde far anahtarı soketine takılan pim net görülüyor, bu pim'den elimizde mevcut, BCM'ye giren kablo pimi de aynısından mıdır? ( resimlerde takılı hali olduğu için emin olamadık )

aynısı gelen kablo nün iki ucundada aynı pin mevcut

Sent from my HUAWEI G7-L01 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Selam @fcsrn hocam,

Parçaların ve kablonun montajını yaptık ama kodlamayı yapamadık.

Golf 7.5'da benzer problemi yaşayan bir arkadaş olmuş, ama çözüm bulundu mu bilinmiyor ( ilgili konuya da yazdım problemi )

Golf 7,5'a bu işlemi başarılı şekilde yapan oldumu acaba?

Parçaların ve kablonun montajını yaptık ama kodlamayı yapamadık.

Golf 7.5'da benzer problemi yaşayan bir arkadaş olmuş, ama çözüm bulundu mu bilinmiyor ( ilgili konuya da yazdım problemi )

Golf 7,5'a bu işlemi başarılı şekilde yapan oldumu acaba?
Kodlama problemini de çözdük, gerçi forumda konusu varmış ama ben bulamadım, sağ olsun yusuf hocamdan da destek aldık.

Golf 7,5'a otomatik far anahtarı ve sensörü takan olursa ilk mesajdaki kodlama yapılamıyor, ilgili kodlamalar adaptasyon menüsü altından yapılıyor.

Benim gibi arayan olmasın diye aşağıya yazıyorum   :)

09 Centra electric -> securty access -> 31347 -> Adaptation

AuBenlicht_uebergreifend -> LDS_mit_AFL -> YES
Asistance Light functions -> Regen_Linchtsensor -> LIN_REGEN_LICHT_SENSOR

@Zafer kodlama ile ilgili bir başlık açılmıştı makyajlı kasa için, ancak bir ara forumun birkaç aylık hafızası silindi, o konu da o birkaç ay içinde açılmıştı galiba. 

Merhaba Arkadaşlar,

Ürünlerim geldi yalnız sensörün jeli tozlanmış halde geldi. Ben yinede taktım çalışmasında bir sıkıntı olur mu bilmiyorum, bunu zaman gösterecek.

Bu tozları jelden temizlemenin bir yolu var mı?

IMG_20180527_110504.jpg

Merhaba Arkadaşlar,

Ürünlerim geldi yalnız sensörün jeli tozlanmış halde geldi. Ben yinede taktım çalışmasında bir sıkıntı olur mu bilmiyorum, bunu zaman gösterecek.

Bu tozları jelden temizlemenin bir yolu var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 15658
Şimdiye kadar gördüğüm tüm sensörler böyleydi hocam. O kısım yapışkan olduğundan temizlemeye kalkınca daha da fazla tozlanabiliyor. Çalışırken sıkıntı olacağını sanmam.

Merhaba arkadaşlar,

Yağmur sensörüyle ilgili bir sorum olacak.

Silecek kolunu 1 kademe yukarı kaldırdığımda cam kuruda olsa silecekler bir kere çalışıyor. Aynı durum hassasiyet düğmesinde de oluyor. Hassasiyet düğmesini az hassasdan çok hassasa doğru kaydırdıkça silecek bir kere çalışıyor.

Bu normal bir durum mudur?

Merhaba arkadaşlar,

Yağmur sensörüyle ilgili bir sorum olacak.

Silecek kolunu 1 kademe yukarı kaldırdığımda cam kuruda olsa silecekler bir kere çalışıyor. Aynı durum hassasiyet düğmesinde de oluyor. Hassasiyet düğmesini az hassasdan çok hassasa doğru kaydırdıkça silecek bir kere çalışıyor.

Bu normal bir durum mudur?
Evet normal bir durum , ben sürekli sensör konumunda tutuyorum

Cevaplar için teşekkür ederim.

Haftasonu da kısmetse kabloyu çekip far anahtarını takıcam, sonra da kodlama.

Geri
Üst Alt