Far ve Yağmur Sensörü Montajı-Bol Resimli(Kotası Olanlar Dikkat)

Herkese merhaba

yağmurda otomatik kapanma için RLFS sensör gerekli mi? 5Q0955547 ile 5Q0955547A ve B kodlar arasında bir fark var mı? 5Q0955547 sensör yerine başka sensör takılabilir mi? 2012 sonu araç için teşekkürler
Yağmurda camları kapatma özelliği araç kapalı iken aküden çekiyormuş ve aracı uzun süre çalıştırmazsanız sorun çıkara biliyormuş bilginiz olsun.

El beceriniz varsa kendiniz yapabilirsiniz. Parçaları sökerken ve ana üniteye kablo çekerken biraz zorlanabilirsiniz okadar. Tabi bide kodlama için vagcom gerekecek. Kendiniz yaptığınız zaman verdiği haz mutluluk çok daha başka oluyor. Denemenizi öneririm yapamazsanız zaten mecbur bir ustaya gideceksiniz
emoji4.png

Sent from my SM-N920C using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

2017 makyajlıya da oluyor mu acaba? vagcomda sıkıntı olabiliyor diye biliyorum.

Şimdi dün biz Erman abimle montaj yaptık 2 araçta da sorunsuz çalışıyorlar. Far anahtarı çin'den geliyor diye içinizde kuşku oluşmasın baya orjinalinden bir farkı yok ve tüm fonksiyonları ile çalışıyor kaliteli duruyor yani far anahtarı. Bence bu kadar hassas olmayın ben o konforun tadını aldım bambaşka bir şey bence yapılması gereken bir uygulama :)  

işlemi yapacak arkadaşlar olursa bana forumdan mesaj atarak ulaşabilirler bende yardımcı olurum telefon ile.
teşekkürler, cesaret edebilirsem siparişi veririm, bu arada anlatımları tekrarlayıp sindireyim :)

son mesajlardaki 3 alet edevatı ( kablo anahtar ve sensör ) alıp Apo Ustada 100 TL ye taktırdım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu islemi yapinca garantiden cikar mi arac? kablo almayi unutmusum apo ustada kablo var midir? kararan dikiz aynasi da takmak istiyorum sadece bunu almam yeterli midir? cok tesekkurler
https://tr.aliexpress.com/store/product/Golf-7-MK7-Oto-Karartma-Dikiz-Aynas-Oto-Far-Sis-lamba-Anahtar-Ya-mur-I-k/3512025_32860431766.html?spm=a2g10.12010612.0.0.70ab1475brE5Mr
Sadece ayna ile mümkün değil hocam. Kablo seti de almanız gerek. Ya da kablo setini almayıp montajını yaptıracağınız yerde bir kablo uydurmanız gerekecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba arkadaşlar,

2016 1.6 dizel golf 7 comfortline aldım bende bu uygulamayı yapmak istiyorum. Paylaşımlar çok güzel emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Kablo çekme ve sensör takma işlemlerini kendim yaparım. Kodlamada yardım almam gerekebilir. Değerli yardımlarınızı bekliyor olucam :D

İki sorum olacak ;

Vag kablo için 17.8 mi almam gerek ?

Birde linkteki sensör için rain closing desteklemiyor denmiş yorum kısmında ;
https://tr.aliexpress.com/item/Fit-For-Golf-MK7-7-rain-sensor-humidity-sensor-light-sensor-8U0-955-559-B-8U0955559B/32815959419.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.3b40185f81DCov&isOrigTitle=true

İyi günler...

Merhaba

Aracım 2017 model Tiguen.Far ve yağmur sensörü takabilirmiyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaslar aranıza yeni katıldim.bu sensoru hangisinden almaliyim.5q0 mı 8u0 kodu ile başlayanı mı? 5q0 da sıkıntı yasarmiyim.bir arkadas akü ile ilgili bir olaydan bahsetmis ama.yardimci olursaniz sevinirim

Arkadaslar aranıza yeni katıldim.bu sensoru hangisinden almaliyim.5q0 mı 8u0 kodu ile başlayanı mı? 5q0 da sıkıntı yasarmiyim.bir arkadas akü ile ilgili bir olaydan bahsetmis ama.yardimci olursaniz sevinirim
Benim araca 8u0 ile başlayandan taktım. 5 aydır kullanıyorum bir problem yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt