Golf 7 Almak İstiyorum!

HuseyinGarip

Yeni Üye
İsim
Hüseyin Garip
Merhaba arkadaşlar,

Forumu araba almayı aklıma koyduğum andan itibaren takip ediyorum. Ancak, az önce üye olabildim ve bu da açtığım ilk konu, yazdığım ilk mesaj.

Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse ismim Hüseyin. Devlet memuruyum ve eşimin Doğu görevi nedeniyle 2 yıla yakın bir süredir Ardahan'da görev yapıyorum. Haziran tayin döneminde de allah nasip kısmet ederse tayin talebimde bulunup memleketim Afyonkarahisar'a daha yakın bir yere gitmek istiyorum.

Bundan önce de 2 kez araç alıp satma işlemim oldu. İlk aracım yine golf olmakla beraber 2000 model efsane 4 kasa comfortline vardı elimde. Sonrasında da 2013 model Toyota auris aldım. 1.3 benzinli. O da performansını beğenmediğim için çok fazla kalmadı elimde.

Buraya neden üye oldum? Neden bu kadar bilgi verdim?

Yaklaşık 2 yıldır hiç bir aracı incelemedim. Piyasayı bilmiyorum. Bilgilerim 'uptade' edilmedi yani. Siz dostların bilgisinden faydalanarak bende golf sahibi olmak İstiyorum ki bu yüzden işte buradayım.

Süre konusunda sıkıntım yok. Temmuz ayına kadar bekleyebilirim. Araç konusunda da 2013 ve üzeri bir model almak istiyorum. 1.4 tsi 122 hp tam benim aradığım motor. Donanım seviyesinde ise highline istiyorum. Hani bulamaz ve çaresiz kalırsam da comfortline alabilirim. Ama tabi bu en son seçenek. Öte yandan vazgeçemeyeceğim bir özellik daha var. O da panoramik cam tavan. 

Şimdi sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Forumda bu şekilde aracı olup satmak isteyen arkadaşımız var mı? Bu şekilde bir araç için ne kadar ödemek makuldür? 

Yani kısaca sizin düşüncelerinize yardımlarınıza ihtiyacım var. Bana yeni golf 7 ile tanışmam da yardımcı olur musunuz?

Saygılar

Hüseyin

@HuseyinGaripdegerli hocam aramıza hoş geldiniz en doğru seçimi yaptınız golfu düşünerek 

bu konuyla ilgilide eger confortta olu eğer bütçede müsaade ederse hıghlıne kesın tavsıyemdır

aramızdakı arkadaşlarımızdan satanlarda oluyor böyle denk gelirse dahada iyi olur 

bizleri seçtiğiniz için teşekkür ederiz :'(

@HuseyinGaripdegerli hocam aramıza hoş geldiniz en doğru seçimi yaptınız golfu düşünerek 

bu konuyla ilgilide eger confortta olu eğer bütçede müsaade ederse hıghlıne kesın tavsıyemdır

aramızdakı arkadaşlarımızdan satanlarda oluyor böyle denk gelirse dahada iyi olur 

bizleri seçtiğiniz için teşekkür ederiz :'(
Aslında dediğim gibi uzaktan takip ediyordum ama sanırım Golf 7 sahip olma vesilesiyle aranıza katılma vakti gelmişti :)  

Ben teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Gelecek önerilere her zaman açığım ve yeteri kadar da zamanımız var. 

Saygılar.

Hüseyin

@HuseyinGarip uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız sıfır bakın derim hocam. Araç istediğiniz gibi olur zaten çok fiyat farkı da yok.

@yusuf 

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Lakin devlet memuru olarak direk 0 alacak kadar parayı bulmak biraz zor :)  En azından benim gibi yeni evlenmiş ev kuran, 1 tane oğlu olan bir devlet memuru için. Biraz birikimim var onun üzerine de kredi çekerek almayı planlıyorum. Maksimum 70.000 TL civarı çıkarabilirim diye düşünüyorum ki benim arzu ettiğim aracın 0 fiyatı bu isteklerimin çok çok ötesinde. O yüzden buraya böyle bir konu açtım aslında. Yine de çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Saygılar.

Hüseyin

@yusuf 

Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Lakin devlet memuru olarak direk 0 alacak kadar parayı bulmak biraz zor :)  En azından benim gibi yeni evlenmiş ev kuran, 1 tane oğlu olan bir devlet memuru için. Biraz birikimim var onun üzerine de kredi çekerek almayı planlıyorum. Maksimum 70.000 TL civarı çıkarabilirim diye düşünüyorum ki benim arzu ettiğim aracın 0 fiyatı bu isteklerimin çok çok ötesinde. O yüzden buraya böyle bir konu açtım aslında. Yine de çok teşekkür ederim, iyi forumlar.

Saygılar.

Hüseyin
Hocam aramıza hoşgeldiniz. 70000 tl bütçe ile bu saydiginiz özelliklerde bir araç almanız zor gözüküyor. Devlet memuru oldugunuzu belirtmissiniz. Kendimde bir memur olarak temiz bir araç aradiginizdan hareketle söylüyorum tabi. Kim bilir belki denk gelir. Ama golf diğer model araçlara benzemiyor kendim alırken yaşadığım için biliyorum. 60-70 bin liralık araç alırken 500 tl indirimi zar zor yaptırınca anlamıştım. O zaman çok garipsemistim ama şimdi anlayabiliyorum. Araç piyasanın en çok tutulanlarindan e bide temiz olursa insanlar satarken Biraz fazla isteyebiliyor. Yada şöyle diyeyim araç fazla değer kaybetmediği için 80000 lik aracı 73-74 e alırız gözüyle bakmayın. Şimdiden aracınız hayırlı olsun.

Merhaba arkadaşlar,

Forumu araba almayı aklıma koyduğum andan itibaren takip ediyorum. Ancak, az önce üye olabildim ve bu da açtığım ilk konu, yazdığım ilk mesaj.

Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse ismim Hüseyin. Devlet memuruyum ve eşimin Doğu görevi nedeniyle 2 yıla yakın bir süredir Ardahan'da görev yapıyorum. Haziran tayin döneminde de allah nasip kısmet ederse tayin talebimde bulunup memleketim Afyonkarahisar'a daha yakın bir yere gitmek istiyorum.

Bundan önce de 2 kez araç alıp satma işlemim oldu. İlk aracım yine golf olmakla beraber 2000 model efsane 4 kasa comfortline vardı elimde. Sonrasında da 2013 model Toyota auris aldım. 1.3 benzinli. O da performansını beğenmediğim için çok fazla kalmadı elimde.

Buraya neden üye oldum? Neden bu kadar bilgi verdim?

Yaklaşık 2 yıldır hiç bir aracı incelemedim. Piyasayı bilmiyorum. Bilgilerim 'uptade' edilmedi yani. Siz dostların bilgisinden faydalanarak bende golf sahibi olmak İstiyorum ki bu yüzden işte buradayım.

Süre konusunda sıkıntım yok. Temmuz ayına kadar bekleyebilirim. Araç konusunda da 2013 ve üzeri bir model almak istiyorum. 1.4 tsi 122 hp tam benim aradığım motor. Donanım seviyesinde ise highline istiyorum. Hani bulamaz ve çaresiz kalırsam da comfortline alabilirim. Ama tabi bu en son seçenek. Öte yandan vazgeçemeyeceğim bir özellik daha var. O da panoramik cam tavan. 

Şimdi sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Forumda bu şekilde aracı olup satmak isteyen arkadaşımız var mı? Bu şekilde bir araç için ne kadar ödemek makuldür? 

Yani kısaca sizin düşüncelerinize yardımlarınıza ihtiyacım var. Bana yeni golf 7 ile tanışmam da yardımcı olur musunuz?

Saygılar

Hüseyin
Hüseyin hocam öncelikle Golf Tutkunu Dostlar arasına hoşgeldiniz diyelim. 

Aradığınız araç @kimi-emd hocamın elinde, kendisi inanılmaz temiz ve detaycıdır, kendime kefil olmam ona olurum araç bakımı, temizliği konusunda. 

Özel bezler, kovalar, şampuanlar..

Kendisi ile bir görüşün isterseniz, umarım herşey gönlünüzce olur.

Sevgiler + Saygılar

Hoşgeldiniz. İnşallah kısa zamanda forumdan bir araç denk gelir.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Her geçen gün içimdeki heves kat ve kat artıyor. İnşallah hem alıcı hemde satıcıyı Mutlu edecek bir aracı kısa süre içerisinde buluruz. Tüm forum üyelerine destek ve yardımları için ayrı ayrı teşekkürler!

Saygılar

Hüseyin

Hoşgeldiniz öncelikle.

Sizin bütçenize uygun çok güzel 1.4 tsı 122hp highline manuel araçlar var.DSG istemiyorsunuz sanırım, zaten ayırdığınız bütçenin biraz üstünde dsgli araçlar.Cam tavan işide tamamen şans.Ama cam tavan peşinde koşup temiz ve modelli arabaları kaçırmayın derim.

Misal sahibindene girer girmez karşıma çıktı.Bir bağım yok ilan sahibiyle ama gayet güzel duruyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sifir-gibi-golf-7-highline-299781089/detay

Hocam oncelikle hosgeldiniz.

@kimi-emd hocam haftasonlari kullanır aracını. Ve benim arabam 6 aylik onun araci 2013 yada 2014 model benden daha az tas izi var aracta ve km si benden dusuk olacak yakinda gececegim onu. Cok temiz bir arac ve geçmişi bilinen bakımlı.

Bir dusunun derim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende araci 22 subat 2016 da.aldim. 6500 km oldu. senih hocam.hem az.biniyor hem temiz hemde gozu gibi bakiyor.

mobil cihazdan tapatalk ile gonderildi..yazim yanlisi icin kusura bakmayin.

Geri
Üst Alt