Güçlü titreme sonucu Yakıt sisteminde sorun

cemal ckt

Yeni Üye
İsim
Cemal
Arkadaşlar merhaba, golf 7 2017 çıkışlı aracım. Gece hastane dönüşü biranda güçlü titreme yaşadım. Kapatıp tekrar açınca gitmeye çalıştım titremeyle birlikte vites geçişlerinde anormallik sonucu kendini kapatıp P konumuna aldı ve çekici ile doğuş servise götürdüm. 3. Günün sonunda sorunu mekatronik beklerken tüm yakıt sistemine buldular. Yakıttaki çapaklanma sistemi bozmuş ekte liste var. Pazartesi en son iyi niyet garantisine bir fiyat verecekler oda bakım yaptırmam şartıyla. Tamda aracı satışa çıkaracaktım sizce direk sanayiye mi alıyım orda mı yaptırayım? Bukadar büyük sorun yanlış yakıtta çıkmaz mıydı? Daha önce böyle sorun yaşayan oldu mu ?

Ekli dosyalar

• 1CA8AB00-C988-454A-ACC0-C97C2B892D83.jpeg
    1CA8AB00-C988-454A-ACC0-C97C2B892D83.jpeg
    311.3 KB · Görüntüleme: 153
  • D47C99D0-EE55-4AEF-9CAC-0A2176C637FC.jpeg
    D47C99D0-EE55-4AEF-9CAC-0A2176C637FC.jpeg
    165.8 KB · Görüntüleme: 151

Değerli yorumunuz için teşekkürler. Bende isterim yetkili serviste yaptırmayı ama fiyat çok yüksek. Genel merkeze yazı yazdım fiyatta biraz daha destek için. Bunu yazdım diye bayi indirimi geri çektiğini söyledi. O yüzden seçenek kalmadı.
Bayi indirimi geri çekse ne olur ki, başka bayi/servis seçeneğiniz de var. O olmazsa başkası olur.

Upvote 0

Merhabalar bugün ararcı çekmeye geldik. en son 66 bine düştükleri indirimi geri çekip 87e çıkarmışlardı. durun biz size biraz daha indirim yapalım 50-55 bin civarı olabilire getirdiler muhabbeti. Bir düşünün dediler bende daha fazla destek beklediğimi yüzde 70 civarı dedim öylece beklemeye geçtik. Zaten verdikleri desteği Almanya’dan alıyorlarmış bunuda öğrenince üzerlerine gittim. Son durum bakalım ne olacak. Çok değilik bir piyasa.

Upvote 0
Nazilli'de kahvede maça kızı oynuyoruz, elinde bir çanta satıcı geldi.
Malları çıkardı, Bir bağ makası var( fenada değil).
-kaç para
-abime 100
-pahalı
-kaç veriyorsun.
-10
Olur olmaz derken 15 TL ye almıştım.

Upvote 0
Yapılan indirimi geri çekmek çakallığı nedir ???

Kırmızı/mor mekan aydınlatmalı Pavyoncu bunlar

Masaya 87 bin hesap

Baktılar 67 bini de ödeyemiyoruz

Makul ödeyebilcegimiz bir miktar indirim daha isteyince tekrar 87

Aracı cekiciyle almaya gelince hadi 55 bin olsun

Ticaret ahlakınız batsın!!!

Bu hikayelerde adı gecen iskontolara / indirimlere / fiyat degistirmelerine de İYİ NİYET denilmesine de hala inanan varsa ??? Nokta..........

Upvote 0
Yetkili servis pişmanlıktır. Tecrübe ile sabit. Doğuş desteği ve almanya desteği de buna benzer.

Upvote 0
Yapılan indirimi geri çekmek çakallığı nedir ???

Kırmızı/mor mekan aydınlatmalı Pavyoncu bunlar

Masaya 87 bin hesap

Baktılar 67 bini de ödeyemiyoruz

Makul ödeyebilcegimiz bir miktar indirim daha isteyince tekrar 87

Aracı cekiciyle almaya gelince hadi 55 bin olsun

Ticaret ahlakınız batsın!!!

Bu hikayelerde adı gecen iskontolara / indirimlere / fiyat degistirmelerine de İYİ NİYET denilmesine de hala inanan varsa ??? Nokta..........
Daha iyi özetleyemezdim. Servisin müdürü özel olarak görüşmek istedi odasında indirimi bekleyin desede yüzde 70 lerde indirim olmayacağını söyledi. Bende arabayı çektim. Almanya bence ülkemize tam destek veriyor ancak bu destek sınırdan geçerken başka şekile bürünüyor. Detaylı anlattım kusura bakmayın. Belki bazı arkadaşlara yardımcı olur diye.

Upvote 0
Cemal bey merhaba. Aynı problemi yaşıyorum tam anlamıyla çözüme ulaşabildinizmi?

Upvote 0
Servise arabama biri vurursa, sigortadan işlem yaptırdığım tek yer. Bakım ve onarım için ise servise verebileceğim param yok :). Sahi servis bakımlı diye değer düşmek de neymiş? Zaten satarken alacağın üç kuruş fazlasını 10 lira olarak servise bakım diye ödeniyor.

Upvote 0
Daha iyi özetleyemezdim. Servisin müdürü özel olarak görüşmek istedi odasında indirimi bekleyin desede yüzde 70 lerde indirim olmayacağını söyledi. Bende arabayı çektim. Almanya bence ülkemize tam destek veriyor ancak bu destek sınırdan geçerken başka şekile bürünüyor. Detaylı anlattım kusura bakmayın. Belki bazı arkadaşlara yardımcı olur diye.
Cemal bey merhaba. Aynı problemi yaşıyorum tam anlamıyla çözüme ulaşabildinizmi?

Upvote 0
Merhabalar, benzer bir problem de benim başıma geldi. 45.000 km'deki 2020 Polo aracımın mazot pompası çapak yapmasından dolayı enjektörleri bozuldu. Mazot pompası değğişti, tüm hat temizlendi ama enjektörler 2 defa tamire gitseler de çözülmedi galiba enjektörler de değişecek. Bu problemi başka yaşayan var mıdır? Varsa sebep ve sonuçlarını burada paylaşabilir mi? Galiba valkswagen grubu araçların 99999 kronik probleminden biri daha çıkıyor ortaya.

Upvote 0
Maalesef servisler para girişi olacaksa sorun var değişmesi lazım diyorlar. Eğer ki kendilerinden yani işçilik, üretim hatası kronik bir sorunsa normal diyorlar.

Bir firmada müdür ile muhattap olma durumuna geliyorsanız, oradaki hizmet sıralamasında bir sorun vardır. Ya tespit hatalı ya da çözüm hatalı..
önce artırım sonra indirim konuşmaya başlıyoruz.
Sorunun tamamen geçeceği ya da tespiti konusunda da oldukça zayıflar..
Cihazda sorun görünmüyorsa herşey normal deniyor.
Bir cihaza bakıp karar vereceksek ne anladım servisteki ustanın usta olduğundan.

Yani ciro mu tutturmaya çalışıyorlar anlamadım..

Müşterinin görevi nedir?
Servise neden gidilir?
Aracının bakımını zamanında yaptırıp , (kullanım ömürlü akü silecek lastik balata gibi parçalar haricinde) sorunsuz şekilde kullanmak.

Yakıt sebepli sorun varsa filtre neden var. Neden bu filtre 30bin km ya da 2 yılda bir değişecek..
E yakıtı da siz satın da rahatlayın..

Son düzenleme:
Upvote 0
bence enjektörlerde bişi olabilir yada bu dsg tüpü de olabilir de adını koymuşlar size

titreme ve p konumuna aldığını okuyunca öyle düşündüm

Upvote 0

Geri
Üst Alt