opsiyon olarak neleri seçmeliyim

Uğur Bilal Şen

Yeni Üye
merhaba,

yakın zamanda volkswagen golf 125 bmt 1.4 tsi highline almayı düşünüyorum, panoramik açılır cam tavan ve pasifik mavi olarak. bu araca ileride keşke dememek için şu özelliklerde olsaydı diyebileceğim özellikler nelerdir sizce. benim aklımda spor süspansiyon ve sürüş profili seçme var mesela  araç sahibi arkadaşlar bu konuda yardım edebilirler mi.

Sürüş profili seçme bildiğim kadarıyla fiyatı uygun bi opsiyon onu ekleyebilirsiniz. Ergo koltuk olabilir ek olarak fiyatına göre çok çok iyi bence

Geri görüş kamerası , u led , durban jant , sürüş profili seçme ve ergo koltuk seçilebilir uzun süre binecekseniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

merhaba,

yakın zamanda volkswagen golf 125 bmt 1.4 tsi highline almayı düşünüyorum, panoramik açılır cam tavan ve pasifik mavi olarak. bu araca ileride keşke dememek için şu özelliklerde olsaydı diyebileceğim özellikler nelerdir sizce. benim aklımda spor süspansiyon ve sürüş profili seçme var mesela  araç sahibi arkadaşlar bu konuda yardım edebilirler mi.
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Hocam :)

Eğer uzun süre binilecekse bütçeye göre aklınızda olan opsiyonları eklemenizi öneririm keşke dememeniz için.

Mesela ergo koltuklar. Fiyatına göre on numara beş yıldız bir opsiyon. 

Sürüş profili seçme.

Zevke göre cam tavan.

Bütçeye göre U Led Bi xenon farlar. vs vs,

Liste uzar gider. Bütçeyi de aşağı yukarı bilirsek ona göre en elzem opsiyonları beğeninize sunarız diye düşünüyorum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
sunroof haricindeki ekstralar satarken size ekstra olarak dönmüyor, belki bir de uled. 

Uzun süre satmam keyfini almak istiyorum diyorsanız

Anahtarsız Giriş (önceki aracımdan en çok özlediğim donanım)

Adaptif cruise control (hiç kullanmadım ama çok kullanışlı duruyor)

18" Durban

Soğuk yerde yaşıyorsanız koltuk ısıtma (ergo veya kış paketi)

Sürüş profili seçme gibi sistemleri açıkcası ben sevmiyorum. Süspansiyona müdahale edemediğiniz sürece bence oyuncaktan farkı yok bu tür sistemlerin, siz manuel bakıyorsunuz galiba ki o zaman hepten gereksiz bence. DSG'de yine bir miktar faydası olabilir belki.

merhaba,

Değerli Hocam

Önceki aracınızda da  var iseler spor süspansiyonlarının aracı biraz sert karakterli hale getireceği konusunda bilgi sahibisinizdir. Ama elbette sert,hızlı  kullanım karakterine sahipseniz o zaman sizin için biçilmiş kaftan...

DCC ile pek çok karaktere girip çıkabilen bir araç sahibiolursunuz. İster sert ister yumuşak kullanmayı tercih edin veya aralarında geçiş yapın. Sürüş profili seçme özelliği ancak süspansiyonlara müdahale ile daha etkindir. Ne sürüş konforu ne de güvenliğinden ödün vermeden bu farklı karakterlere sahip araçları tek bir araç kaportası altına sığdırmak mümkündür.  Bir de illa ki Durban... sıkılırsanız satmaya karar verince aynı gün aldığınız fiyattan fazlasına satmak da mümkündür. 

ErgoActive Koltuklar fiyat performansı ile fayda ve kattığı premium görünüm nedeniyle tercih edilmeli.

Boyunuz 1.85 ten uzunsa mutlaka anahtarsız Giriş ve çalıştırma alabilirsiniz.

Mutlaka ama mutlaka U LEDli Bi-Xenon farlar özellikle geceleri viraj içini aydınlatma ve hıza duyarlı olarak ışık şiddeti ile daha uzak noktaya yönelmesi sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu yüzde yüz etkiler. gündüzleri ise görünüme kattığı karizma da standart   :000322-medium:

sunroof haricindeki ekstralar satarken size ekstra olarak dönmüyor, belki bir de uled. 

Uzun süre satmam keyfini almak istiyorum diyorsanız

Anahtarsız Giriş (önceki aracımdan en çok özlediğim donanım)

Adaptif cruise control (hiç kullanmadım ama çok kullanışlı duruyor)

18" Durban

Soğuk yerde yaşıyorsanız koltuk ısıtma (ergo veya kış paketi)

Sürüş profili seçme gibi sistemleri açıkcası ben sevmiyorum. Süspansiyona müdahale edemediğiniz sürece bence oyuncaktan farkı yok bu tür sistemlerin, siz manuel bakıyorsunuz galiba ki o zaman hepten gereksiz bence. DSG'de yine bir miktar faydası olabilir belki.
Sürüş profili seçme ile ilgili şöyle bir konu var. DSG şanzımanlı araçlar için, yurtdışı forumlarda dahil olmak üzere serbest sürüş modu ile ilgili bir çok şikayet bulunuyor. Serbest sürüş modu motor yük altında değilken şanzıman ve motor bağlantısını keserek aracın kazandığı kinetik enerjisini daha uzun süre korumasını farklı bir ifade ile süzülmesini sağlıyor. Tekrar gaza basma, frene dokunma ya da vites küçültüldüğünde de tekrar kavramayı gerçekleştiriyor. Burada hatırı sayılır bir gecikme var ve bu özellik "D" modunda sabit açık, "S" modunda kapalı. "D" için bu özelliği kapatabileceğiniz bir menü ne yazık ki açık değil.

Aracımda sürüş profili seçme özelliği var ve yalnızca "Eco" modda iken serbest sürüş modu aktif oluyor. "D" de ise aktif değil. Tecrübe ettiğim bu tespit doğru ise sırf bu sebeple yaklaşık 500TL maliyeti olan bu özellik seçilebilir. Şehir içinde gerçekten can sıkıcı olabiliyor, tamamen ekonomi amacıyla düşünülen serbest sürüş modu özelliği. Manuel şanzıman için bir artısı omaz diye düşünüyorum ben de.

Aldığım opsiyonları aşağıda linkini verdiğim mesajımda ilk tecrübelerim ile yorumlamıştım. Belki size de fikir verebilir.

U-led güzel bir görüntü sağlıyor, fonksiyonellik olarak bir katkısını hissetmedim. Dinamik far asistanı ise, şehirlerarası, aydınlatmasız yollarda yolculuk edecekseniz faydalı olacaktır, onun dışında şehir içinde sokak lambaları ve trafik sebebiyle devreye bile girmiyor :)  Bugün olsa tercih etmezdim sanırım.

Ergoactive koltuklar koltuk ısıtması ve deri olması sebebiyle tercih edilebilir. Denemenizi tavsiye ederim, çok geniş omuzluysanız rahatsız edebiliyor.

ACC kullanmayı sevdik, şehir içinde dur kalktan bunaldığınızda devreye alıp kitap bile okuyabilirsiniz .

Türkiye için 17 inc üzeri jant benim için çok uç bir tercih. Konfordan verilebilecek ödün belki farklı teknolojilerle sönümlenebilir ama mayın tarlası gibi yollarda jant ve lastik hasarlarını da göz önüne almak gerekiyor.  

Anahtarsız giriş güzel bir tercih. Büyük kolaylık sağlıyor.

Geri görüş kamerası , park manevralarında kolaylık sağladığı gibi, MIB cihazının da yeni sürüm gelmesini sağlıyor. Bence tercih edin.

Keşke dediğim tek özelliklik , kör nokta asistanı almamam oldu.

@Uğur Bilal Şen  

Öncelikle Hoşgeldiniz. Araba kullanma karakteriniz agresif ise spor süspansiyon ile mutlaka 18 inch jant almanızı tavsiye ederim. eğer asfaltı bozuk olmayan bir şehirdeyseniz inanin çok bir farkı yok @burak_  hocamın aracında testini yapmıştık. Jant olarak ta farklı bir jant öneririm durban replikası dahil heryerde var. Serron olabilir veyahut Singapore. Bütçenize göre ekletebileceğiniz kullanışlı donanımlar:

1-Ergo aktif

2-Keyless

3-ACC ve Front Asist

4-Tabi böyle bir araca Cam tavan

5-U led

Hayırlı olsun şimdiden. Hangi opsiyonlarla alırsanız alın aracınız bir "GOLF" olacağı için baştan kazandınız.

@Uğur Bilal Şen araç manüel ise sürüş profili almayın derim. Otomatik ise öncelikle act motora geçelim ;)

Keyless, ergo, uled... 

Geri görüş kamera bir de. Bunu alınca medya cihazı yeni model geliyor.

Öncelikle durban jant ile pasifik mavi süper bir görünüm sunuyor. Ergo koltuk artık tüm siparişlere otomatik olarak yazılmalı. Parasını sonuna kadar hakediyor.

Uled ve dinamik far asistanı uzun yolda kendine aşık ediyor. Şerit takipte devreye alınır böylece. Geri görüş kamera da fiyatına göre uygun donanım. Acc olsa fena olmaz. Ancak araç fiyatı çok çıkabilir.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Opsiyon listesini bilmiyorum ama ben kendim özel sipariş versem mutlaka aşağıdaki donanımları ekletirdim ve dsg alırdım.

-Anahtarsız giriş-çalıştırma

-Adaptif hız sabitleyici-şerit takip

-Geri görüş kamerası

-u led, uzun far asistanı

-Sunroof

merhaba,

hocam bununla ilgili bir başlık vardı. detayları orada paylaşmıştık. şimdi linki bulmadım ama bulunca ekleyeyim. 

bence durban kesinlikle ekleyin, imkan varsada ACT tavsiyemdir. 

Geri
Üst Alt