DSG Basınç Tüpü

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Arkadaşlar selam. Geçenlerde serviste arkadaşıma sordum bu dsg için yedek parça satıyor musunuz? Evet dedi bende hemen basınç tüpü için conta alayım dedim. Conta ve yağ satın aldım ve hafta sonu değişim yapmak için kolları sıvadım. :) Önce yağ karterini söktüm sonra tüpü. Hafif gevşekti. Conta ise kavrulmuş ve işlevini kaybetmişti. Yeniyi taktım, karteli monte ettim, yağını doldurdum. Sıra denemeye geldi. Çok ama çok fark gördüm. İlk çalıştırmadaki kararsızlık gitmişti. D -R modları arasında geçiş yaparken vuruntu ve titreşim vardı o sıfıra düştü. Geçişler daha pürüzsüz oldu. Toplamda 350 tl ve 2 saatlik iş gücü ile sorunları çözmüş oldum. Bende bu kadar fark beklemiyordum. Ama çok iyi oldu. Orijinal 9 yıllık 90 bin km kavramada bile bu kadar fark yarattı. Kesinlikle bakım yapmakta fayda var derim.02298799-06BA-455F-A641-31C876F5CB64.jpeg

Son düzenleme:

Arkadaşlar selam. Geçenlerde serviste arkadaşıma sordum bu dsg için yedek parça satıyor musunuz? Evet dedi bende hemen basınç tüpü için conta alayım dedim. Conta ve yağ satın aldım ve hafta sonu değişim yapmak için kolları sıvadım. :) Önce yağ karterini söktüm sonra tüpü. Hafif gevşekti. Conta ise kavrulmuş ve işlevini kaybetmişti. Yeniyi taktım, karteli monte ettim, yağını doldurdum. Sıra denemeye geldi. Çok ama çok fark gördüm. İlk çalıştırmadaki kararsızlık gitmişti. D -R modları arasında geçiş yaparken vuruntu ve titreşim vardı o sıfıra düştü. Geçişler daha pürüzsüz oldu. Toplamda 350 tl ve 2 saatlik iş gücü ile sorunları çözmüş oldum. Bende bu kadar fark beklemiyordum. Ama çok iyi oldu. Orijinal 9 yıllık 90 bin km kavramada bile bu kadar fark yarattı. Kesinlikle bakım yapmakta fayda var derim.

Hocam parçaları yetkili servisten mi aldınız?

İlker hocam merhaba, yağı ne koydunuz ve dişli yağını da değiştirdiniz mi?

Yag doldurmak icin marş sökülmesi gerekiyor. O biraz uğraştırıcı olsa da sonucuna değiyor. Hayırlı olsun

Arkadaşlar selam. Geçenlerde serviste arkadaşıma sordum bu dsg için yedek parça satıyor musunuz? Evet dedi bende hemen basınç tüpü için conta alayım dedim. Conta ve yağ satın aldım ve hafta sonu değişim yapmak için kolları sıvadım. :) Önce yağ karterini söktüm sonra tüpü. Hafif gevşekti. Conta ise kavrulmuş ve işlevini kaybetmişti. Yeniyi taktım, karteli monte ettim, yağını doldurdum. Sıra denemeye geldi. Çok ama çok fark gördüm. İlk çalıştırmadaki kararsızlık gitmişti. D -R modları arasında geçiş yaparken vuruntu ve titreşim vardı o sıfıra düştü. Geçişler daha pürüzsüz oldu. Toplamda 350 tl ve 2 saatlik iş gücü ile sorunları çözmüş oldum. Bende bu kadar fark beklemiyordum. Ama çok iyi oldu. Orijinal 9 yıllık 90 bin km kavramada bile bu kadar fark yarattı. Kesinlikle bakım yapmakta fayda var derim.Ekli dosyayı görüntüle 62356
yavaş yavaş yetkili servis açacaksın ilker hocam :LOL:

çok başarılı bir iş olmuş, farkı gündüz ve gece gibi 90 bin giden tüp bir bu kadar daha sorunsuz gidicektir. Geliştirilmiş tüp adı altında pazarlanan ürüne gerek olmadığı ortada :)

????

Ben ne anladım??? (Ortaokul terk olan biri bile anlar gibi???)

Olay! yani o tüpün icindeki optimal çalışma basıncı ???

Tüpün contasının cortlaması neticesinde tüp içi basıncının error vermesi (usta laf dolandırıyor ve sifreli anlatıyor)

Video 10 dakika önce eklenmiş?

Arkadaşlar selam. Geçenlerde serviste arkadaşıma sordum bu dsg için yedek parça satıyor musunuz? Evet dedi bende hemen basınç tüpü için conta alayım dedim. Conta ve yağ satın aldım ve hafta sonu değişim yapmak için kolları sıvadım. :) Önce yağ karterini söktüm sonra tüpü. Hafif gevşekti. Conta ise kavrulmuş ve işlevini kaybetmişti. Yeniyi taktım, karteli monte ettim, yağını doldurdum. Sıra denemeye geldi. Çok ama çok fark gördüm. İlk çalıştırmadaki kararsızlık gitmişti. D -R modları arasında geçiş yaparken vuruntu ve titreşim vardı o sıfıra düştü. Geçişler daha pürüzsüz oldu. Toplamda 350 tl ve 2 saatlik iş gücü ile sorunları çözmüş oldum. Bende bu kadar fark beklemiyordum. Ama çok iyi oldu. Orijinal 9 yıllık 90 bin km kavramada bile bu kadar fark yarattı. Kesinlikle bakım yapmakta fayda var derim.Ekli dosyayı görüntüle 62356
Tüpü nasıl ve kaç nm ile sıktınız?

????

Ben ne anladım??? (Ortaokul terk olan biri bile anlar gibi???)

Olay! yani o tüpün icindeki optimal çalışma basıncı ???

Tüpün contasının cortlaması neticesinde tüp içi basıncının error vermesi (usta laf dolandırıyor ve sifreli anlatıyor)

Video 10 dakika önce eklenmiş?

Orijinal plate ayrı olarak orijinal serviste satılıyor tamir kiti adı altında, tüp serviste 2000 tl ye yakındı sıfır 2 yıl garantili. ufaktan millet uyanmaya başladı hemen farklı pazarlama yöntemleri güzel 👍 yolmaya devam 😁

Yazın ustanın birine yağı değiştirtmiştim pek içime sinmedi koyduğu yağ, bugün fiyat aldım başka yerden 400 tl yağa fiyat istedi motul marka +işçilik, belirttiğiniz gibi ise çokta pahalı değilmiş serviste yağ, yarın bende servisyen edineyim yağı.

Geri
Üst Alt