Sabah Çizik Araba görülünce Ne yapılır (Takmıcam arkadaş Valla Takmıcam)

@RockandRage hocam ve herkese çok geçmiş olsun, benimde başıma en az 5-6 defa geldi sıfır aldığımdan beri ,11 aylık oldu artık. oluyor takmamak lazım demek te yersiz olacak, bizim insanımız biraz vurdum duymaz 1 tanesini anlatayım; adam aracım 4 aylık iken kırmızı ışıkta arkamdaki araç ile aramdaki yarım metrelik yere sağımdan girmeye çalıştı arka tamponuma tırnak kadar iz ve ezik bıraktı,arabasını kötülemek için yada hor görmek için asla söylemiyorum ama bu işi peugeot 206 baya eski model tamponu artık toros tamponuna dönmüş boyanmaktan kapkara olmuş. eski model bir araç ile yaptı yani adamın umru değil.indim sövdüm saydım bağırdım tutanak tutacaktım hatta polis çağıracaktım,bir ay öncesi bir şahinci vakasının üstüne gelen bu olay çok canımı sıkmıştı, bu arada halı sahaya gitmem lazım acil arkadaşlarım bekliyor maç için,en son herşeyden vazgeçip üstüne adamdan özür diledim helallik istedim(okadar bağırdım çağırdım diye) sonra bi ara mini onarım yaptırdım(bu mini onarıma da gitmekten bıktım).

bizim genel olarak çizik vuruk ezik küçük çaplı boyalar kapı boyaları tarzı şeylere bakış açılarımızı değiştirmemiz lazım millet olarak. bu araçlara aaaa boyalı gözüyle bakmamaız lazım alıp satarken (ne kadar bunu bizim millet suistimal etmiş ,pert araçları etek altı boyalı modlarına sokmuş olsada) bi yerlerden orta noktayı yakalayıp  alıp satarken kimse olan biteni saklamaz ve fotoğraflarsa küçük şeyler kimse takılmaz eski sahiplerde satana kadar rötuş yaptırır(sadece gözüne kötü gözükmemesi için)rahat rahat biner, alanda rahat alır.

Ayrıca Forumumuz da bukadar naif&terbiyeli hocalarımız varken kimseyle henüz yüzyüze görüşememek çok üzüyor.

Küçük çizikler için p1 işe yaradı. Konusunu açtım.

Sonunda benim başıma da geldi. Aracım bilerek çizilmiş. Sol ön kapıdan başlayarak sol arka kapının sonuna kadar çizmiş dengesizin biri. Ön kapıda 4-5 kere sağ sol yapılmış. Bazı yerlerde derin çizikler oluşmuş. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Mübarek Ramazan ayında insanı günaha sokuyorlar. Nasıl bir yöntem izlememi önerirsiniz. 

Sonunda benim başıma da geldi. Aracım bilerek çizilmiş. Sol ön kapıdan başlayarak sol arka kapının sonuna kadar çizmiş dengesizin biri. Ön kapıda 4-5 kere sağ sol yapılmış. Bazı yerlerde derin çizikler oluşmuş. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Mübarek Ramazan ayında insanı günaha sokuyorlar. Nasıl bir yöntem izlememi önerirsiniz. 
Cok gecmis olsun hocam.Oncelikle bunu yapanin insan olmadigi belli icinden cok sey solemek geliyor ama ahlakim buna el vermiyor.Resim koyabilirseniz eger hasarin boyutuna gore ustatlarimiz bir sey onerebilirler.Tekrar cok gecmis olsun sizi gercekten cok iyi anliyorum

Saygilarla

Cok gecmis olsun hocam.Oncelikle bunu yapanin insan olmadigi belli icinden cok sey solemek geliyor ama ahlakim buna el vermiyor.Resim koyabilirseniz eger hasarin boyutuna gore ustatlarimiz bir sey onerebilirler.Tekrar cok gecmis olsun sizi gercekten cok iyi anliyorum

Saygilarla
Değerli Onur Hocam 

Bunca yaşanan olay sonrasında artık size de "üstadım" diyebiliriz. :)

Değerli Onur Hocam 

Bunca yaşanan olay sonrasında artık size de "üstadım" diyebiliriz. :)
Degerli Murat hocam

Bizim o mertebeye ulasmak icin daha cok firin ekmek yememiz lazim.Bana ustat dersek sizelere ayip etmis oluruz bana ancak cirak demek daha dogru olur :) Artik hasar bolumunde adim yazmasin diye yeni ciziklerimi bile koymuyorum.Sag olsunlar arabayi cizen arkadaslar kendilerini unutturmamakta israrcilar.2 hafta once arabani buraya park etme uyarisi icin sofor kapisina dikey bir cizik ile imzasini atti.Bende artik cizilmesini onlemek yerine cizikleri kapatmanin bir yolunu ariyorum.Bu hafta sonu resimler ile geri donus yapacagim ufak tefek cizikleri hallettim derin olanlar kaldi.Onlarida bir nebze olsun giderebilirsem forumda cizik master olarak dolasmaya baslayabilirim :)

Saygilarla

@RockandRagehocam benim yaşadığım olay sizinkinin yanında hiç kalır. Ama ne kadar ufakta olsa insanın canını sıkmaya yetiyor. Küçük çizikleri hallettim bende ama derin olan kaldı. Umarım bir daha bu tarz olaylar yaşamayız. 

Bu iki aracın arasına girmek? Görgü tanıkları dokundurmadigini söylüyor. 

PHOTO_20160904_204246.jpg

Adam usta şoförmüş ne yapalım.yapmıştır belkide.ben buraya zor girdim.şoför diye araba sürüyoruz bizde[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]
cb882a25004a0597a60f06f0f8fd9b7a.jpg

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Bu iki aracın arasına girmek? Görgü tanıkları dokundurmadigini söylüyor. 

Ekli dosyayı görüntüle 6103
Yusuf Abi'ye katılıyorum. Mantıken düşününce bile, o araba oraya girerken çapraz olarak gelip manevralarla düz hale geliyor, çapraz uzunluğu her türlü daha fazla olacağından dokunmaması mümkün değil bana göre. 

Niye bu kadar zorlanır ki eve yakın park yeri? Biraz daha uzağa uygun bir yere koy biraz yürü ne olur? Acil bir şey olsa oradan çıkarken yapacağın manevra sayısına kadar arabanı 1 km uzaktan alıp gelirsin...

niye öyle düşünüyosunuz ki; belki yatay park sistemi vardır araçta. direk yandan girmiştir. :)

Bugün benim aracımı da çizmişler :(  Tam da şoför kapı kolunun üstünde her binişimde gözüme çarpıyor. Kadıköy'de işim vardı kısa süreli duracağım diye minibüs duraklarının önüne kaldırımın hemen kenarına park ettim önümde 4-5 araba daha vardı işim uzadı 1.5 saat sonra arabaya bakmaya gittim orada duruyordu yarım saat sonra gittim arabayı çekmişler. Otoparktan çıkardım arabayı ve yıkatmaya götürdüm, araba kirliydi çekerken çizildiyse fark edilmeyebilirdi belki ama çok belirgin bir yerde, kirli olmasına rağmen fark ederdim sanırım. Yıkamadan sonra tam arabaya biniyordum ki çiziği gördüm çok moralim bozuldu geldiğinde vardı dedi yıkayan eleman bir şey diyemedim. Önce Maltepe Erel'e gittim rötuş yapmaları için beni direkt rötuş boya satın alma bölümüne yönlendirdiler, ben ücretsiz yaptırırım diye düşünmüştüm serviste de kimse ilgilenmedi. Arabayı aldığım bayiye servis konusunda koca bir 0 yazdım. Yüzüme bakan olmadı serviste. Bir de tam çıkarken az daha servise gelen bir araçla kafa kafaya çarpışıyorduk servis elemanının aynaya bakmaması yüzünden. Daha sonra berbat Bostancı trafiğinde Ümraniye Rekor'a yetişmeye çalıştım ama tam gittiğimde kapatmışlardı servisi yarına kaldı. Rötuş ile göze batmayacak seviyeye gelir umarım :(  Herkese kazasız sürüşler. 

IMG_0066[1].JPG

Geri
Üst Alt