Fren Kaliper Boyama

Sağolun hocam teşekkürler :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

arkadaslar aslında cok zor bir işlem değil. Kaliteli sprey boya ile kendiniz de yapabilirsiniz tabi 4 teker sök tak biraz zahmetli olacak.

Önceki araclarımın hepsine yapmıstım. durumuna göre tel fırca ile temizleyip ardından balata spreyi ile temizlemiştim. hatta tiner varsa onla da silmek daha iyi sonuc veriyor.

Ardından 3-4 kat boya atıyorsunuz. diskleri kapatırsanız daha iyi olur bir süre fren performansı dusuk oluyor cunku.

ben de aracıma kaliper kapagı montajı yapacagım bakalım bu hafta

Dover janta mat siyah plasti dip uyguladım, kaliperleri de kırmızıya boyadım. Akşam fotoğrafı yüklerim :)

Bende siyaha boyattım. Disklere bulaştığı için bir kaç saat autohold devre dışı kaldı araç bu sürede durduğumda frene basın uyarısı verdi. Disk temizlendikten sonra autohold devreye girdi. En az 2 gün aracı yıkatmayın ve jant temizliği için sıktıkları kimyasalı kullanmayın boyayı attırabiliyor.

ben kaliper kapagı taktım :)  resim cekmedim henuz cekeyim de gondereyim buraya

Resimleri ekliyorum.  ilk resimde kaliper yok

WhatsApp Image 2017-03-29 at 22.58.36.jpeg

WhatsApp Image 2017-04-07 at 14.58.31.jpeg

WhatsApp Image 2017-04-07 at 14.58.32.jpeg

Üstatlar aracın garantisi devam ediyor kaliper boyama garantiyi etkiliyor mi bilgisi olan var mi? Bir de fırçayla boyayanları gördüm sprey mi fırça mı daha iyi sonuç verir?

Üstatlar aracın garantisi devam ediyor kaliper boyama garantiyi etkiliyor mi bilgisi olan var mi? Bir de fırçayla boyayanları gördüm sprey mi fırça mı daha iyi sonuç verir?
Sprey güzel sonuç verir. Garantilik bir durum olmaz hocam.

güzel olmuş ellerinize sağlık bende dusnuyorum bi usta bulabilirsem .

Sprey güzel sonuç verir. Garantilik bir durum olmaz hocam.
Yusuf hocam zararlı bir uygulama mi peki kaliperde kauçuk kısım varmış sanırım boya onu sertleştiriyor diyorlar, bir de boya zamanla kararma falan yapıyor mu tekrar boyama durumu oluyor mu yani

Hocam boya kararır 2 sene içinde. Hicbir zararı olacağını düşünmüyorum

Yusuf hocam zararlı bir uygulama mi peki kaliperde kauçuk kısım varmış sanırım boya onu sertleştiriyor diyorlar, bir de boya zamanla kararma falan yapıyor mu tekrar boyama durumu oluyor mu yani
Hocam arkadaşım sıkıldıkça renk değişikliği yapıyor, bir sıkıntı yaşadığını görmedim. İçiniz rahat olsun. :)  

Hocam arkadaşım sıkıldıkça renk değişikliği yapıyor, bir sıkıntı yaşadığını görmedim. İçiniz rahat olsun. [emoji4] 
Sağolun hocam zarar vermediğine karar kılmıştım ammaa boya karardığı icin yenilemek gerekiyormuş ondan ötürü kararsız kaldım [emoji848]

Sağolun hocam zarar vermediğine karar kılmıştım ammaa boya karardığı icin yenilemek gerekiyormuş ondan ötürü kararsız kaldım
emoji848.png
Hocam kararması öyle 1-2 ayda olacak iş değil bence. Arkadaşım polisanın sprey boyasıyla boyuyordu, tanesi 15 lira gibi bişeydi. 15TL çok bir rakam değil bence.

Geri
Üst Alt