Fren Kaliper Boyama

Buyrun değerli arkadaşlarım daha geniş Açıdan çekilmiş resimler:)
acae6e70ebf87f24ed5ecad51010c987.jpg
0f809ed866b3b4389ef4721b157a6478.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bugün Burak hocamla Ankara'da buluşup araçtaki değişiklikleri yerinde gördük.

Kaliper boyama benim tarzımı yansıtmıyor ama [emoji3]

@yusuf hocam renk Kodlarını hatırlamıyorum şuanda ama ateş kırmızısı ile bayrak kırmızısı diye tabir edilen renkleri karıştırdık

@snoppy hocam , ben ikinci el aldım aracı anten aldığımda böyleydi :) rahatsız etmedi beni o yüZden sökmedim ama fikrinize saygı duyuyorum:)

@Burak1907 hocam çok güzel olmuş, aracınıza çok yakışmış.

bende düşünüyordum yaptırmayı, Garanti de sorun olur diye vazgeçtim.

Sizin aracınızın garantisi devam ediyor mu?

Bi de benim burada dikkatimi çeken boyanın diske de bulaşmış olması. Gazete gibi bir kağıt yardımıyla kaliper ile disk izole edilip boyanamıyor mu? Ve bu şekilde boyanın disk üzerine yapışması bir problem teşkil etmesin?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@snoppy bu arada nacizane fikrim bu konuyla ilgili; aracınızın jant kollarının arası geniş ise yaptırın bence ve renk çok önemli, netice de gösteriş içim yapılan birşey, anlamsız sönük bir renk olursa ve jant kollarınızın arası geniş değilse (yani dışardan çok belli olmayacaksa) hiç yaptırmayın bence. Bu araca ne jant vardı sizin araçta ?

hocam benim Aracın garantisi bitti. Ama kaliperin dışının boyanmasının garantiyi etkileyeceğini düşünmüyorum. Söylediğiniz gibi, boya kağıdı kullanmış olmamıza rağmen diske de biraz boya bulaştı ama kullandıkça geçti. Ayrıca , frenlerin tutmasını engelleyecek yönde olumsuz bir etkisi asla olmadı. Aklınızda kalacağına kaliperde dursun hocam yaptın geçin:) araba dururken yanına gelip jantlara ve içine bakan gördüm geçen gün:) o seviye dikkat çekiyor.

Edit : sırf bu jant olayı yüzünden Apaçi olduğumu Düşünen arkadaşlarım da yok değil ondan da bilginiz olsun:)

Söylediğiniz gibi, boya kağıdı kullanmış olmamıza rağmen diske de biraz boya bulaştı ama kullandıkça geçti. Ayrıca , frenlerin tutmasını engelleyecek yönde olumsuz bir etkisi asla olmadı.
Bir problem yaratmadığına sevindim :'( Bunları sormamla belki gereksiz detaya girdiğim düşünülebir ama zaten ayrıntılara verdiğimiz önem neticesinde Golf sahibi olmadık mı? &:

benim araçta Dover jantlar var, yakışacağını sanmıyorum. Daha önce bu işe yeltenmiştim ama sonra vazgeçtim. Günün birinde madrid veya durban jantımız olursa, ilk yapılacaklar arasında kesinlikle bu işlem var. Güle güle kullanın hocam :)

Geri
Üst Alt