Fren Kaliper Boyama

Burak1907

Yeni Üye
İsim
Burak
Arkadaslar herkese merhabalar ; forumda yeniyim , o yüzden konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın, yeni almış olduğum Golf 7 Pasifik mavi aracıma ufak tefek dokunuşlarda bulunmak istedim. Bu kapsamda, fren kaliperlerini boyatıyorum ve Sürecin resimlerini sizlerle paylaşıyorum :) buyrun:
cb80b702ee4cedbed372e6819d4ad71a.jpg
561088607d3d4f7b45324e47e7faa856.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

@Burak1907 Mrblar öncelikle Hoş geldiniz.Aracınıza yapmış olduğunuz değişikliklerin sonucunu da bekliyoruz.Jant olarak Highline Donanımda standart olan ''Dijon'' 'a mı uygulama yaptınız?

Değerli arkadaşlar; işlemin bitmiş halinin resimlerini paylaşıyorum, boya kurumadığı için henüz arabayı yıkatamadım, Yıkattıktan sonra daha güzel resimler paylaşacağım:)
aae209e7e3a267c4d2e3c7ae7f7a9830.jpg
cec79675219e463266fb09b7cb70f2a9.jpg

18 Durban janta yaptık işlemi@Exe7 hocam.

Madrid ya da Durban jantım olsaydı ben de kesinlikle yaptırırdım. Yakışmış hocam :'(

@Burak1907 Hocam elinize sağlık gayet başarılı olmuş  :'(

Bide temiz uzaktan çekilirse daha güzel olacağı kanaatindeyim  8D

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Negatiwe değerli hocam, işlem fren Kaliper kapağının sadece dışına yapılıyor , içine , balatalara fln bir boya işlemi yapılmıyor. Bu yüzden güvenlik açısından bir problem olacağını sanmıyorum.

pasifik mavi- durban- kırmızı kaliper çok yakışmış.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah güzel duruyor. Sakıncası yoksa maliyet olarak ne kadar tutuyor bu işlem ?

@ismail_32 hocam, istediğim ton kırmızıyı yakalamak için iki adet farklı tonlarda kırmızıyı 50 şer gram olarak karıştırıp, toplamda 100 gram boya 10 TL. Kağıt bant ve yarım litre tiner 5 TL. Yapan usta arkadaşımdı o yüzden boyama parası ödemedim. Toplamda 15 TL ye mal ettim. Boyayı aralarda bekleyerek toplamda 3 kat attı usta. (Boya tabancası ile.) yani bana 15 TL ye mâloldu.

Aynen, sağlam bir usta ve doğru rengi bulmakla iş tamam:)

Geri
Üst Alt