Sizce Golf'ü fazla büyütmüyor muyuz? Astra - Golf donanım farkı: 15.000 TL

Kırmızı Basicline 2005 Polo'yu 21'e aldım 26'ya sattım şimdi duraydı 33-35 ederdi...

Sizinki bişey mi :)  

C4'ün genel inanışın aksine oturmuş bir 2.eli vardır.

Zaten Citroen artık eskisi gibi değil,C elysee modeli yılda 10.000 civarı satmış ve bu Citroen için büyük başarı . ;)

3.Sahibine giderkende zarar değilde kâr ettirir gibi eski kasalar 25-30'dan girdi temiz benzinliler 35'e kadar çıkıyor.

Zaten dizellerin ikinci eli ilan sayısından yola çıkarak 1.2 TSi Comfortline Golf'le aynı duruyor.

Bagajı 408L fln,donanımı dediğim gibi,Comfort'u (Comfortline'a denk gelen) Higline Mk7'deki far yıkama ve ambiyans ayd.(iç) saymazsak hemen hemen aynı,Paketlerle zaten uygun fiyata neredeyse Premium donanımı sunuyor.

Kasası,iç hacmi geniş Golf'e parası yetmeyip aile arabası arayanlara çok iyi bir alternatif bence.

70.000'e biz B8 Passat  (1.4TSi Trend)aldık,iyi kide almışız 75'ten anında gider ama satmaya kıyamıyoruz...
Arkadaşım aracım seni kötülemek değil yanlış anlaşılmasın ama C ellyse nin 10 bin satması bu ülkenin ne kadar fakir olduğunu gösterir ki o paraları kesinlikle hak etmeyen bir araba

peugeot 301 ile birebir aynı ayrıca symbol linea ve accent Era ile eşdeğer sınıfta araçlar

c ellyse nin satışlarını bu araçlarla kıyaslamak lazım ki bu satışların çoğu filo satışları vasat firmalar sever böyle ucuz kalitesiZ ve güvensiz araçları?

VW'in C-elysee sınıfında aracı yok ama Toledo var mesela.

Burada önemli nokta Citroen gibi firmaların piyasa aracı yapması.

Yoksa arkadaki herhangi bir tekeri söktüğünde yola 3 tekerle devam edebilecek arabalarda yaptılar ama şimdiye kadar hepsi C-Elysee kadar satmamıştır.(1955 DS-2008 C6 ve aradakiler)

Türkiye'nin Celysee yüzünden fakir olduğunu düşünmüyorum BMW Mercedes birçok segmentte Citroenden daha çok satmış.  ',:^/

He Keza Golfün C elysee den fazla satmasının Türkiye'yi zengin göstermeyeceği gibi...

301'le birkaç şey dışında(Çamurluk,tamponlar,göğüs,aydınlatma grubu vs.) aynı fakat daha çok satmış. :)  

Accent era değilde Blue ile aynı sınıfta .(?) 

Arabalara òzellikle Sedanlara Türk halkının bir saplantısı olduğunu düşünüyorum C4'ün en boşunda Cruise Control,Direksiyondan kumanda,dijital gösterge,led farlar vs. var ama aynaları otomatik olmayan C elysee ye millet bayıla bayıla biniyor...

Zaten burası Golftutkusu hocam yanlış anlaşılma olmaz bu arada bende C4 var C elysee değil ;)  
Yazdığın herşeyde hem fikiriz kardeşim sıkıntı yok

benim takıldığım konu o paraları insanlar c ellyse ye Nasıl ödüyorlar 

allah akıl fikir versin bildiğin gaz tenekesi 

aynı paraya 2. El daha kaliteli bi dünya araba var

@Wolfsburg Yazı da sadece dijital göstergeye bişey demek istiyorum. 

Şahsen ben aracımda dijital gösterge olsun istemem. Eskiden tipo/tempralarda vardı, onlar zamanının çok ötesinde olduğu için çok beğenildi, uçak kokpiti benzetmesi yapıldı vs.

Ama mesela renault megane 3-fluence felan bunlarda ki dijital göstergeleri de sevmiyorum hiç. Bana ibre olacak arkadaş. 

Burdaki ana fikir; zevkler ve renkler tartışılmaz, sizin için o gösterge araç aldıracak kadar güzelken başkası için almama sebebi olabilir. 

Gösterge sadece örnek. ;)

@HaK Hocam bende GM-Discovery var İman gücüyle gidiyor :)  Iphone  olarak en dayanıklısı hangisidir ? (Batarya ömrü)
Daha uzun ömürlüsü çıkana kadar en uzun ömürlüsü "Iphone 6S Plus" Hocam. Güle güle kullanın. :)  

Merhaba arkadaşlar.

Daha önce Megane, Corolla, Linea gibi araçlar kullandım. VW serilerine de hep önyargılı yaklaşmışımdır. "Şuna bak ya bomboş araba ama bu fiyat" diye çok söylenirdim. Şu lafı da çok duydum; "Herkes VW'e saydırır ama aldıktan sonra da gözü başka marka görmez". Tamamen subjektif yorumda bulunuyor da olabilirim ama donanım olarak baktığınızda Kia'sı, Hyundai'ı, Renault'su vs. çok cazip fiyatlara çok makul donanımda araçlar sunabiliyorlar. En dolusundan Megane, Megane ST, Civic Elegance, Corolla vs. çok kullandım ama şu an sahibi olduğum Golf kadar yüksek süratte keyif veren, yol tutuş anlamında güvenli vb. daha sayamayacağım bir çok artıyı da golf'ümde gördüm. Ha bir de şu var; duruşu yetiyor :D

Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz. Donanım noktasında konfor/rahatlık/güvenlik vs. aramak da gayet geçerli bir sebep. Ama bana göre alınacak araçla yıldızın barışması en önemlisi.

Dün opele gittim orta donanımlı  astra yı, tam otomatik 1.4 turbo 150 ps aracı 78.250 ye bıraktılar . 1.2 dsg comf. Arasında kaldım 

Dün opele gittim orta donanımlı  astra yı, tam otomatik 1.4 turbo 150 ps aracı 78.250 ye bıraktılar . 1.2 dsg comf. Arasında kaldım 
Arada kalıp astraya gidecek olsam dizel otomatik 308e giderdim herhalde. 72ye almıştı biri en dolusunu.

ötv zammından önce ağustos 2016'da astraya da bakmıştım. donanım olarak golften üstün olduğu noktalar vardı ve fiyat olarka golften biraz daha ucuzdu. ama daha önce de golf 7 kullandığım için, astra içime sinmedi. 

Opel'i PSA grubunun (Peugeot, Citroen) satın alması ile bence ileriye yönelik Opel modellerinde artık ciddi değişimler olacaktır diye tahmin ediyorum, tabii ki olumsuz yönde (Misal; AlfaRomeo). Bu saatten sonra bence şüphesiz Golf.

Geri
Üst Alt