Welcome to Golftutkusu

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

Vw alacaksanız ama özellikle Golf alacaksanız bize danışmadan almayın. Hemen her zaman Aldığınız teklifin altında bulabiliriz.

OnurJZ389

Üye
 • İçerik sayısı

  166
 • Katılım

 • Son ziyaret

OnurJZ389 Hakkında

 • Derece
  Onbaşı
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Onur
 • Yaşadığım Yer
  istanbul
 • Özel yazı
  2015 1.6 TDI BMT DSG Comfortline + Ergoactive Koltuklar + Bluetooth Kit

Güncel Profil Ziyaretleri

931 profil görüntüleme
 1. Eğer gerçekten yeni Jetta ise; Jetta'yı "bitirmişler" resmen. O ön tasarım nedir öyle ya? Hint-Çin karışımı bir tasarım olmuş.
 2. Hocam yılda 15000 km olayına çok takılmamak lazım. 14000 olunca az kullandım, 16000 olunca çok kullandım tribine mi gireceksiniz sanki. Tabi ki "Ben yılda 20000 km yapıyorum" derseniz orası ayrı. Benzinliye geçmenizi tavsiye ederim. Dizel kullanıcısı olarak, eşimdeki 1,2 benzinli polo ile aynı yakıyoruz neredeyse. Tabi ki ben bir miktar fazla yol yapıyorum ama baktığınızda arada ciddi farklar yok. Şehir içinde birbirine yakınlar. Ha düzelin şu avantajı var, şehir dışında kullanırken kaç kişi olursanız olun, klima açın, ortalama 140-150 arası basın, aracınızın yakacağı yakıt ortalama 5,5-6 arasında olur daha da yukarı çıkaramazsınız. Benzinlide aynı durum söz konusu değil tabi.
 3. Şahsen artık dizel ve benzin arasında yakıt fiyatı olarak çok ciddi bir uçurum kalmadığını düşünüyorum. Hele ki söylediğiniz km'ler, sınır değerler olarak kabul edilebilir. Ben olsam benzinli tercih ederdim.
 4. Hocam yanlışım varsa düzeltin fakat bir yerde okumuştum; yapılan araştırmalara göre özellikle Avrupa'da, tüketiciler araç alırken makyaj görmüş, yeni kasasının çıkma ihtimalleri artmış modelleri daha çok tercih ediyorlar. Yukarılarda bir arkadaşımızın da dediği gibi, üretim ömrünün son dönemlerine gelmiş bir model kronik sorunların en aza indirgendiği ve gelişim sürecinde doyuma ulaşmış olduğu kabul ediliyor. @silvershadow hocamın az önce vermiş olduğu fiyat, harikulade bir fiyat, şirket aracım olmasa ciddi ciddi almayı düşünüyordum şu an.
 5. Büyük konuşmamak lazım tabi ki ama ben ayrılmadıkça muhtemelen şirkette çalışmaya devam ederim. Borsadaki hisse tüyonuz ilgilenenler için altın niteliğinde Borsa kısmına, bu zamana kadar hiç ilgilenmediğim için çok yabancıyım dolayısıyla da borsaya girmeye cesaret edemem Yalnız Euro tavsiyenize de katılıyorum.
 6. Son yorumunuzda haklısınız, 3 sene sonra aynı aracı almak için çok daha fazla ücret ödemek durumunda kalacağım, hele ki deri döşeme takviyeli ergo koltuk zaten bulamam herhalde.
 7. İnşallah hocam, muhtemelen kurban bayramı dönüşünde ilana koyabilirim. O zaman tabi ki önceliğim burada paylaşmak olur.
 8. Fikrini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim, Kurban Bayramı tatilinden sonra muhtemelen satarım gibi geliyor artık. Ama MX5 fikri de bi hoşuma gitmedi değil
 9. Merhaba Arkadaşlar, Geçtiğimiz ay çalıştığım firma tarafından İstanbul geneli sağa sola çok gideceğim için şirket aracı verdiler. Araç ne yazık ki Egea Linea'dan hallice, otomatik vites ve dijital kliması var ekstra olarak Karşılaştırılmaz tabi ki ama Golf'ün sürüşü, konforu vs. aklınıza neresi gelirse gelsin Egea kullandıktan sonra burnunuzda tütüyor. Neyse İstanbul trafiğinde aracım hem km yapıp hem de Allah korusun iş için kullanırken başına bir iş gelmesin diye Golf'ü garaja çektik. Aracım 24bin km'de, imzamda da bulunan özelliklere sahip. Allah'a şükür boyası kazası vs. yok, tertemiz. Bu şirket aracı 3 sene bende (Tabi bir iş değişikliği vs olmazsa, malum özel sektör). Daha önce Passat alayım, BMW 3 serisi alayım diye gezinirken hooop Egea'yı elime verdiler Golf'ü de hiç kullanamıyorum, vaktim olmuyor. Siz olsanız aracınızı satar mıydınız? Satmayıp da ne yapayım? Kısacası kıyamıyorum aracı satmaya ama senede 2 defa tatile giderken kullanacağım diye de (Bu arada şirket aracını da kullanabilirim ama tabi ki uzun yolda tercih etmem, yakıtı bedava da olsa) araba yatırılmaz da bunu da biliyorum.
 10. Hocam geçmiş olsun. Bu yaşadığınız tatsız tecrübeyi paylaşmanız, okuyanlar için çok ama çok faydalı olacaktır. Tabi ki umarım kimse benzer bir olayla karşılaşmaz.
 11. Biliyorum izlemiştim onu. Yalnız o BMW M1'di. Yağmurlu yolda Golf GTI ile kapışıyorlardı 200 km/h'ın üzerinde kontrolünü kaybetmişti. Araç zaten M1, traction control da kapalıydı o sırada. Ama Stig kullansaydı o arabayı öyle uçurmazdı.
 12. Bir araçta önden çekiş sisteminin tercih edilmesinin sebebi, ekonomik ve pratik olmasıdır. Önden çekişli sistemler hem montaj kolaylığı, hem aktarma organlarındaki güç kayıplarının minimumda olması nedeniyle tercih edilir. Yüksek motor gücü olan modellere bakınız, hiç birinde önden çekiş göremezsiniz. Standart modelleri önden çekişli olan bir firmanın bile, yüksek motor gücüne sahip araçlarına bakınız, ya arkadan itişlidir, ya da 4 çekerdir. Viraj kontrolü konusuna gelince; bizler gibi ralli vs. pilotu olmayan, aracın fiziksel sınırlarını çok istese bile zorlayamayacak sürücüler için önden çekişli aracın kontrolü daha kolay olmakla birlikte, üst sınıf sürücüler için ise (Ralli, F1 pilotları vb.) arkadan itişli bir aracın kontrolü, önden çekişli bir aracın kontrolüne nazaran çok çok daha kolaydır. Hızlı bir virajda arkadan itişli bir araçla virajı alamadığınızda en fazla spin atarsınız (En ufak bir müdahalede bile bulunmazsanız), ancak önden çekişli bir araç ile hızlı bir virajda büyük olasılıkla kafadan yolun dışına "uçarsınız".
 13. Sıfır araç alımında "Muayene geçerlilik tarihi" yazılı olan bir belge verilmesi gerekecek. Ruhsat ücretine ek olarak TüvTürk belgesi ücreti de gelirse şaşırmam.
 14. Son dönemde dizel ve benzinli arasında fark kalmadı, yukarıda bir arkadaş çok doğru söylemiş, "Dizelim kaymağını ilk sahibi yer" diye. Aynı bütçe ile daha yeni daha düşük km'li bir benzinli alıp gönül rahatlığı ile binebilirsiniz.
 15. Hangi sanayide yeri varmış Hocam?