Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

OnurJZ389

Üye
 • İçerik sayısı

  113
 • Katılım

 • Son ziyaret

OnurJZ389 Hakkında

 • Derece
  Er
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Onur
 • Yaşadığım Yer
  istanbul
 • Özel yazı
  2015 1.6 TDI BMT DSG Comfortline + Ergoactive Koltuklar + Bluetooth Kit

Güncel Profil Ziyaretleri

608 profil görüntüleme
 1. Artık araçlar bayiye girene kadar sigortalı oluyor. Bundan sonrası bayinin sorumluluğunda. Yani Doğuş bir aracı sorunsuz olarak bayiye teslim ediyor.
 2. Arıza ışığı verdiğinde acaba volandan ya da vites kutusundan geriye bir şey kalıyor mu acaba?! Şaka gibi, o zaman da kullanıcı hatası derler. Hocam o kadar bilgisiz adamlar var ki servislerde, her biri affedersin bir yerlerinden farklı farklı bir şey uydurup müşteriye söylüyor. Üst kısımlarda okumuşsunuzdur, ABS diyen servis elemanları var ya. Sizin ve sizin gibi sorunlarına çözüm bulamayan arkadaşların yazdıklarını okuyunca üzülüyorum. Demek ki benim başıma gelen tamamen şansmış. Benim de sorunum çözülmüyor olabilirmiş. Allah hepinize kolaylık versin.
 3. Özellikle de çakarlı araçlar ya. Arabaya bakıyorsun, polis ya da sivil olma olasılığı olmayan araçlar, çakar takmış eleman. Bir kere siyah passat ise yarısında çakar var. Emniyet şeridini kendilerine helal görürler, az yanından geçemezse dat dat öterler. Memlekette adalet hak hukuk mu kaldı ki bu şehir eşkiyalarının kökünü kurutabilsinler.
 4. Geçtiğimiz hafta bol bol BMW ve Mercedes bayilerini gezdim, 1 serisi, 3 serisi, A , CLA, C vs. üst sıraları çok da zorlamadan birbirine yakın modelleri karşılaştırarak inceledim. Şunu anladım ki, Volkswagen aşmış arkadaşlar. Kişiye göre tabi ki değişir, kimisi genele bakar ben bazı detaylar hoşuma gitmezse komple soğurum mesela. Bu karşılaştırmalardan sonra BMW açıkçası beni şaşırttı. İç malzeme kalitesinin çok daha iyi olmasını beklerdim (5,7 serisi vb. amiral modelleri hariç tutuyorum), Mercedes de Mercedes olduğunu C serisinden sonra hissettiriyor. A, CLA falan resmen VW vb. markalarla rekabet için çıkmış gibi duruyor. Ama nispeten BMW'den daha kaliteli iç malzemeler sunuyorlar. Bazı iç detay çözümlemelerine dikkat ettim. BMW ve Mercedes mühendisliğini tabi ki sorgulamıyorum. Ama VW mühendisliği, detay çözümlerinde sanki bir adım ileride. En basit örneği Mercedes'te güneşliği indiriyorsunuz (A ve CLA'da), mafsalları net şekilde görüyorsunuz. Adamlar kapama ihtiyacı bile duymamış. Bunun yanında siperlerdeki aynanın kapağını kaldırıyorsunuz, üstteki ayna aydınlatmasının önü açılan kapak nedeniyle kapanıyor vb. Bunun gibi küçük ama gözden kaçan detaylar dikkatimi çekti. Totalde bakarsanız, VW resmen daha çok tatmin ediyor. Son söylemde aklıma R-Line Passat daha çok yatmaya başladı. Bunlar benim yorumlarım tabi ki.
 5. Bisiklet taşıma aparatlarına para verirken aman diyeyim acımayın.Önceki aracımda sürekli 2 büyük bisiklet taşırdım, ama arabayı sanki uzun ve geniş araç gibi, yavaş yavaş kullanmak zorunda kalırdım. Sebebi de aparatın özellikle alt bası kısmının araca yaptığı basınç. Şu an alacak olsam ben de thule bakarım.
 6. Bence de makyajlı bir highline'ın fiyatı artık anormal. Aynı miktara, kimi markalarda aynı miktar olmasa da çok az farklar var, rahatlıkla 2. el D sınıfı araçlar (maksimum 3-5 bin km) alınabiliyor. Ben önceden golften şaşmam diyordum, ancak bu fiyatlardan sonra sanıyorum bu aracımdan sonra alacağım araç golf olmaz.
 7. Dizel Golf araçlarımızın yakıt konusunda cimri olduğu (sınıfında) bana göre aşikar. Son zamanlarda ciddi ciddi BMW düşünüyorum. "0" alabilecek kadar bir bütçem olmayabilir o yüzden 2.el 3-5bin km araçlara bakıyorum. Bazen makul 3 serisi de yakaladığım oluyor ama incelediğimde donanım olarak biraz zayıf kalıyor sanki. O yüzden 1 serisi m plus paket bana daha makul geliyor. Tabi ki benzinli olacak şekilde.
 8. Demek ki 1 serisi alınacaksa benzinli almak gerekiyormuş.
 9. Buradan da anlaşıldığı üzere, bu sorun için aracımızı Florya-Mez'e götürmüyoruz arkadaşlar. Ben sorun yaşayan arkadaşların araçlarını Doğuş servislerine götürmelerinde ısrarcıyım.
 10. Aracınızı hangi servise götürmüştünüz?
 11. Tabi ki, 15000 bakımını Maslak Doğuş Oto'da yaptırdım, Plaka bilgimi verebilirsiniz. 17.10.2016 tarihinde bakıma girmiş.
 12. Kur farkından dolayı %20 zam yapılabilmesi için, geçtiğimiz seneden beri en ufak zam yapılmamış olması gerekiyor. Şu an liste fiyatları zaten kurlardaki artışın yansıdığı fiyatlar.
 13. Benim söylememle değiştirdiler. Araçla teste dahi çıkmadılar.
 14. Tabi ki kesin çözüm oldu. Aracı yanlış hatırlamıyorsam eylül yada ekim ayı gibi bakıma vermiştim. O günden beri tık yok.
 15. Ses aynı hocam. Aracım TDI, 2015 model. Forumda bu ses ile ilgili bazı servislerin saçma sapan cevaplar verdiğini okudum. ABS hava boşaltıyor cevabını da ilk kez duydum. Volan değişimi için aradıklarında ben de şaşırdım. Ama volan vites kutusunun bir organı o yüzden ABS'nin hava boşaltmasından daha mantıklı Bu sorunu yaşayan arkadaşların karşılaştıkları zorluklara bakılırsa Doğuş Oto servisleri haricindeki franchise yetkili servisler çözüme uzak durmayı tercih ediyor olabilirler. Şayet çözüm odaklı değillerse sizin yerinizde olsam (Bulundukları şehirlerde Doğuş Oto olmayan kullanıcılar için diyorum) Doğuş Oto ile iletişime geçmeye çalışırdım.