Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

OnurJZ389

Üye
 • İçerik sayısı

  96
 • Katılım

 • Son ziyaret

OnurJZ389 Hakkında

 • Derece
  Er
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Onur
 • Yaşadığım Yer
  istanbul
 • Özel yazı
  2015 1.6 TDI BMT DSG Comfortline + Ergoactive Koltuklar + Bluetooth Kit

Güncel Profil Ziyaretleri

441 profil görüntüleme
 1. Yalnız resme dikkatli bakınca arka stoplar sanki sticker gibi duruyor. Bambaşka bir stop da olabilir.
 2. Güzel olmuş. Arka stoplar sanki eski BMW 1 serisi.
 3. Ben de değiştirmeyi düşünüyorum. Mevcutta kodlama ile frene basıldığında stopların tamamı yanıyor, led stop takınca tekrar kodlamaya gerek oluyor mu acaba? Bilgisi olan var mı?
 4. Benim araçta da aynı durum var. Gerçekten can sıkıcı bir durum. Ancak eşimin Polo'da tamamen durmadan kesinlikle stop etmiyor. İlk servise gittiğimde bundan bahsedeceğim. Çünkü bunun bir sorun olduğunu düşünüyorum.
 5. Merhaba Murat Hocam, "Kodlamaların motor hariç hiç biri.." derken neyi kastettiniz?
 6. Uzun uzun da yazmış. Nükleer yakıt reaktörünü yeni değiştirmiş, bak o iyi işte. Zaman makinelerinde 100.000 yılın ötesine gidince balata sıyırıyormuş Adamın da balatalar gidik zaten
 7. 18500 km oldu, start-stop sonrası gelen tırr sesi ile ilgili 15000 bakımında volan değişimi gerçekleşti (volan değişmeden önce start stopta çıkan ses harici kullanımda en ufak sorun yoktu), şu an en ufak ses en ufak sorun yok Allah'a şükür.
 8. Özellikle Amerika ve Kanada'da lise talebesi bile para biriktirip kendisine araba alabilir. Almanya, Fransa vb. durumlar çok farklı değil. Üreten ülke olmanın ve otomobil üretmiyor olsan bile farklı kazançları olan ülke olmanın farkı burada kendini belli ediyor. "Üretmeyen" ülke ayakta durabilmek için insanlarını vergi yükü altında ezer. Güçlü ekonomileri bir kenara bırakın, gelişmekte olan ekonomilerde bile bizdeki kadar vergi yükü yoktur. Araç alırken verginin vergisini veren başka millet yoktur. Net fiyata ötv koyuyor, ötv'li fiyata kdv koyuyor.Örneğin bir aracın fiyatı 100 olsun, ötv (%45 örneğini vereceğim)'li fiyatı oldu 145, bunun üzerine %18 KDV koyuyor, fiyat oldu 171,1. Halbuki vergileri net fiyata yansıtsa, 100 + 45 + 18 = 163 yapacak. Bunun yanında da baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon var. Bu sayede araçların net fiyatları bile yüksek kalıyor. Bunun sebebi de alım gücünün baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon sebebiyle düşmesi.
 9. Arkadaşın VW bilgisi sınırlı ama eğlenceli bir video olmuş.
 10. Hocam inşallah istediğini yapabilirsin ama madrid veya dijon ile dover'ı takaslayacak birini bulmak çok zor olur herhalde.
 11. Çok geçmiş olsun hocam, neyse ki ucuz atlatılmış bir kazaya benziyor. Ehliyet almak o kadar kolay ki memlekette, ehliyeti alan yolları yarış pisti, altındaki tırt arabayı yarış aracı sanıyor. Sonra en basitinden milletin malına mülküne zarar veriyorlar. Cana gelen kazalardan bahsetmek bile istemiyorum.
 12. Hocam açıklamaların için çok teşekkür ederim. Bilgilendirici ve detaylı bir açıklama olmuş.
 13. Aslında haklısın hocam, Ya hiç o topa girmeyeceksin ya da hakkı neyse verip farları değiştireceksin. Baktıkça için açılacak.
 14. Bu ürünler nasıllar ki acaba? Araba keko şahinine dönmesin sonra Hocam koyduğun linklere baktım ürünün tanıtım videosunda gayet başarılı gözüküyor. Aracım comfortline, haliyle acaba nasıl olur diye merak ediyorum.
 15. Mevzu toplu taşıma kullanmanın eziklik olarak görülmesi ya da starbucks'ta 15 TL'ye bir şeyler içmek değil ki. Ülkemize oynanan oyunlar da değil. Üretmeyen, piyasada sıcak arap parası dönen, sadece inşaat ile ekonomide hareket sağlayan bir ülkeydik. Arap parasını piyasadan çekmeye başladı, yatırımcı siyasi şartlardan dolayı parasını çekmeye başladı, öyle olunca artık piyasada sadece belirli sayıda "çek" döner oldu. Piyasa çek ile dönmeye başlayınca inşaat da durma noktasına geldi. Tüm bu durumlara bakınca TL'nin dolar ya da başka para birimleri karşısında değer kazanması mümkün mü? Hal böyle olunca da her şeyi dışarıdan dolar ile alınca, iki haftada bir akaryakıta 10'ar, 15'er kuruş zam gelmeye devam eder.