Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

OnurJZ389

Üye
 • İçerik sayısı

  90
 • Katılım

 • Son ziyaret

OnurJZ389 Hakkında

 • Derece
  Er
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Onur
 • Yaşadığım Yer
  istanbul
 • Özel yazı
  2015 1.6 TDI BMT DSG Comfortline + Ergoactive Koltuklar + Bluetooth Kit

Güncel Profil Ziyaretleri

383 profil görüntüleme
 1. Merhaba Murat Hocam, "Kodlamaların motor hariç hiç biri.." derken neyi kastettiniz?
 2. Uzun uzun da yazmış. Nükleer yakıt reaktörünü yeni değiştirmiş, bak o iyi işte. Zaman makinelerinde 100.000 yılın ötesine gidince balata sıyırıyormuş Adamın da balatalar gidik zaten
 3. 18500 km oldu, start-stop sonrası gelen tırr sesi ile ilgili 15000 bakımında volan değişimi gerçekleşti (volan değişmeden önce start stopta çıkan ses harici kullanımda en ufak sorun yoktu), şu an en ufak ses en ufak sorun yok Allah'a şükür.
 4. Özellikle Amerika ve Kanada'da lise talebesi bile para biriktirip kendisine araba alabilir. Almanya, Fransa vb. durumlar çok farklı değil. Üreten ülke olmanın ve otomobil üretmiyor olsan bile farklı kazançları olan ülke olmanın farkı burada kendini belli ediyor. "Üretmeyen" ülke ayakta durabilmek için insanlarını vergi yükü altında ezer. Güçlü ekonomileri bir kenara bırakın, gelişmekte olan ekonomilerde bile bizdeki kadar vergi yükü yoktur. Araç alırken verginin vergisini veren başka millet yoktur. Net fiyata ötv koyuyor, ötv'li fiyata kdv koyuyor.Örneğin bir aracın fiyatı 100 olsun, ötv (%45 örneğini vereceğim)'li fiyatı oldu 145, bunun üzerine %18 KDV koyuyor, fiyat oldu 171,1. Halbuki vergileri net fiyata yansıtsa, 100 + 45 + 18 = 163 yapacak. Bunun yanında da baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon var. Bu sayede araçların net fiyatları bile yüksek kalıyor. Bunun sebebi de alım gücünün baskılanan enflasyon ve gizli devalüyasyon sebebiyle düşmesi.
 5. Arkadaşın VW bilgisi sınırlı ama eğlenceli bir video olmuş.
 6. Hocam inşallah istediğini yapabilirsin ama madrid veya dijon ile dover'ı takaslayacak birini bulmak çok zor olur herhalde.
 7. Çok geçmiş olsun hocam, neyse ki ucuz atlatılmış bir kazaya benziyor. Ehliyet almak o kadar kolay ki memlekette, ehliyeti alan yolları yarış pisti, altındaki tırt arabayı yarış aracı sanıyor. Sonra en basitinden milletin malına mülküne zarar veriyorlar. Cana gelen kazalardan bahsetmek bile istemiyorum.
 8. Hocam açıklamaların için çok teşekkür ederim. Bilgilendirici ve detaylı bir açıklama olmuş.
 9. Aslında haklısın hocam, Ya hiç o topa girmeyeceksin ya da hakkı neyse verip farları değiştireceksin. Baktıkça için açılacak.
 10. Bu ürünler nasıllar ki acaba? Araba keko şahinine dönmesin sonra Hocam koyduğun linklere baktım ürünün tanıtım videosunda gayet başarılı gözüküyor. Aracım comfortline, haliyle acaba nasıl olur diye merak ediyorum.
 11. Mevzu toplu taşıma kullanmanın eziklik olarak görülmesi ya da starbucks'ta 15 TL'ye bir şeyler içmek değil ki. Ülkemize oynanan oyunlar da değil. Üretmeyen, piyasada sıcak arap parası dönen, sadece inşaat ile ekonomide hareket sağlayan bir ülkeydik. Arap parasını piyasadan çekmeye başladı, yatırımcı siyasi şartlardan dolayı parasını çekmeye başladı, öyle olunca artık piyasada sadece belirli sayıda "çek" döner oldu. Piyasa çek ile dönmeye başlayınca inşaat da durma noktasına geldi. Tüm bu durumlara bakınca TL'nin dolar ya da başka para birimleri karşısında değer kazanması mümkün mü? Hal böyle olunca da her şeyi dışarıdan dolar ile alınca, iki haftada bir akaryakıta 10'ar, 15'er kuruş zam gelmeye devam eder.
 12. @Laylayloom Tabi ki, ustanın yanında çayını içersin iki memleket meselesi iki futbol konuşursun, bunların keyfi büyüktür
 13. @Laylayloom aman Hocam yanlış anlaşılmasın, benim aklımdan 3'e 5'e bakarsın gibi bir şey geçmedi. Yazdıklarına tamamen katılıyorum. Tabi ki ne yapıldığını göremiyoruz. Gerçekten yapıldığını bile göremiyoruz haklısın. @calik Hocam bence çok güzel izah etmiş, benim anlatmak istediğim noktalar da o aslında. Ha şöyle bir durum da var; bir ustanız vardır tanıdığınız bildiğiniz, her şekilde güvenirsiniz, bakımda değiştireceğiniz parçaları vs. alırsınız gidersiniz yanına yaptırırsınız hepsini. Tamamen tercih meselesidir. Örneğin ben garanti uzatma da almıştım aracımı alırken, benim şahsi görüşüm aracım yetkili servis dışında bir yerde en ufak işlem görmeyecek, ama aracım tık etti mi gidip hesabını sorabileceğim. Önceki aracımda ampulü dahi serviste değiştirmiştim mesela. Ha bu kişiye göre değişir, kimi der neden o kadar para vereyim, haklıdır, kimi de der yetkili servisten başka bir yere götürmem benim içim de ancak öyle rahat ediyor der, o da haklıdır. Ben o ikinci kısma giriyorum. Kimisi için de aracının bakımını kendi "kontrolü" altında yapmak/yaptırmak da hobi oluyor aslında. Bana göre burada iş tamamen kişinin nasıl mutlu/rahat hissedebildiği ile alakalı.
 14. Hocam hayırlısı olsun, yetkili servisin ismini paylaşır mısınız?
 15. Servislerin aldıkları fahiş fiyatlar tabi ki herkesin malumu ama ben olaya şu açıdan bakıyorum; kullanılan makineler ucuz, yerli vs. değil. Toplamda bakım masrafı olarak kar edilen rakam belki kağıt üzerinde konuşunca hatrı sayılır rakamlar.Her ne kadar yasal bazı hakların da olsa, ülkemiz şartlarında bunları kullanabilmek çok ama çok güç. "Yabancı ülkede şöyle olsa böyle olsa" diye başlayan cümlelerden hep nefret etmişimdir ama ne yazık ki bazen kullanmak zorunda kalıyorsun, yabancı memlekette yasa dışına çıkan satıcıyı veya servis sağlayıcıyı ipte sallarlar. Burada şöyle bir yorum da gelebilir ve sonuna kadar saygı duyarım; "E arkadaş haklarımızı savunmayacak mıyız? Sen savunma, ben savunmayayım peki nasıl bu düzen değişecek?". Bunu diyenler olabilir az önce de dediğim gibi saygı duyarım ve açıkçası makul bir cevap da veremem. Bu yüzden bu yorumumu sadece kişisel algılayınız; ben yetkili servise götürürüm başım rahat eder, aradaki 3'e 5'e bakmam. Arabaya olmaz ya hani bir şey olursa adamlara dolu dolu bunu siz yaptınız diyebilirim. Benim görüşüm bu.