Ben Kimim? / Tanışma Konusu

cenk77 dedi:
merhaba arkadaşlar

adım cenk aydın da yaşıyorum. en yakın zamanda golf siparişi vermeye düsünürken,araştırmalarım sonucu forumu gördüm ve üye oldum.

herkeze keyifli forumlar dilerim.
Hoş geldiniz hocam. Merak etiğiniz her şeyi sorun lütfen.

cenk77 dedi:
merhaba arkadaşlar

adım cenk aydın da yaşıyorum. en yakın zamanda golf siparişi vermeye düsünürken,araştırmalarım sonucu forumu gördüm ve üye oldum.

herkeze keyifli forumlar dilerim.
Cenk Hocam hoş geldiniz.

Konulara göz attıktan sonra çoğu sorunuza yanıt bulacağınıza inanıyorum.

Fakat sizin sorularınız sayesinde gelişmeye ve çeşitliliği arttırmaya devam edebiliriz...

SATURNUS2015 dedi:
Teşekkürler hoş bulduk....Çok az başınızı ağrıtayım,2010 temmuzda sıfır mk2 leon cupra almıştım,almadan önce google aramalarımda,forumlarda araç hakkında adam gibi bir kullanıcı yorumuna rastlamamıştım sadece oto dergilerinde 2 sayfa test verisi vardı aynı şey golf 6 r içinde geçerliydi...Bu araçlara sahip olanlar neden tecrübelerini paylaşmaz diye düşünürdüm...Golf 7 R yaklaşık bir yıldır satışta ve google aramalarında sadece  silvershadow'un inceleme notları ve kullanım videosu dışında bir incelemeye denk gelmedim (TR'de)....Aracım geldiğinde elimden geldiğince ve fırsat buldukça paylaşımda bulunacağım...
zaten her yere virisü zerk etti. hala daha dur durak yok.  üstadımız eksik olmasın.  :(

hayırlı olsun hocam. çok iyi bir iş yapmışsınız gerçekten. kaça mal oldu toplamda.  s=s15
Sağolun,fiyatla ilgili henüz net bir durum yok,araç geldiğinde doğuş oto hazretlerinin keyfine bağlı...

Selamlar

Ben Aydan Can,İnşaat Mühendisiyim,Bursa'dan katılıyorum.

Donanım haber 'de Golf konusunda silvershadow arkadaşın müthiş detaylar içeren bilgilendirme yazılarını okuduktan sonra

Golf 7-1.4 TSİ-Dsg beyaz (Highline donanım,sürüş profil seçim opsiyonlu) otomobil yazıldım.

Ağustos ayında gelecekmiş.

Teşekkürler.

aydancan dedi:
Selamlar

Donanım haber 'de Golf konusunda silvershadow arkadaşın müthiş detaylar içeren bilgilendirme yazılarını okuduktan sonra

Golf 7-1.4 TSİ-Dsg beyaz (Highline donanım,sürüş profil seçim opsiyonlu) otomobil yazıldım.

Teşekkürler.
Aramıza  hoş geldiniz Aydan Hocam;

Ağustosa kadar aklınıza gelen bütün sorular için hazırız..

Hayırlı olsun şimdiden.

aydancan dedi:
Selamlar

Teşekkürler.
Hoş geldiniz aydan hocam. Şimdiden hayırlı olsun aracınız.

Merhaba Dostlar .

Ben Ahmet Çakay  1968 Edirne Doğumluyum.

47 yaşındayım  Evli ve 2 çocuk babasıyım ,26 yaşında 1 oğlum 22 yaşındada  1 kızım  var  ,her ikiside Üniversite öğrencisi  .

Esnafım Ailemizin  1952 yılından beri  işlettiği  ve şu an  kardeşimle birlikte  işlettiğimiz köfteci  dükkanımız  var  .

burayı  uzun  süre  önce  sevgili  silvershadow & Murat  kardeşin  vasıtasıyla keşfettim    ama  hep  ziyaretçiydim  ,kimliğimi  gösterip  girmek  bu  geceye nasipmiş  :)   Murat kardeşin vasıtasıyla derken  D.H'de  sürekli  onu  takip  ediyordum  o  nereye  ben  oraya :)

1986 yılından  beri  otomobil  kullanıyorum,  o zaman  bizde  Renault 12  Wagon ( Steyşın )  vardı  o arabada  öğrendim  şöförlüğü  daha  sonra  1990  yılında  babam  sıfır  Şahin  aldığında  Şahinin şöför  koltuğuna oturduğumdaki  duygularımı  şu an  bile  hala  hatırlıyorum  ,kolay değil  1976 Model  Renaulttan  inip  o  zamanın  şartlarında  lüx  denilecek çapta  bir  arabaya biniyorsun  sanki  bana  Mercedes  gibi  gelmişti  .

onuda  bir 8  yıl  kullandık  daha  sonra  kendime  1998  model  Megan I  aldım  4  sene  kullandıktan  sonra  değiştirmeyi  kafaya taktım    ve o zamanlar  şimdiki  gibi  İnternet  pek  gelişmemişti  otomobil  dünyasında  şu anki  yaptığımız    araştırmaları  çeşitli  Otomobil  dergilerinden  elde  ediyorduk.

her hafta  veya  aylık  olan  tüm  otomobil dergilerini  alıyordum  ,  Golf  ve yeni Megan II arasında  öyle  gidip geliyordumki  adeta  rüyalarıma giriyordu  bu  2  araba  maalesef  yaşadığım  şehir  küçük  olduğundan  sadece  Tofaş ve Renault  bayileri  vardı  en yakın Volkswagen bayii  150 km  uzaklıktaydı  bende  bu  yüzden seçimimi Megandan  yana  kullandım  gerçi  ben  Meganı  aldıktan  kısa  bir süre  sonra  Mercan adı altında  Volkswagen bayi açıldı  buda  benim  en büyük  talihsizliğim oldu  ve  tam  11  sene  kullandım  bu  arabayı .

bir kaç  ay  önce  artık  emektar  yaşlandı  hazır  çocuklar  okullarını  bitirmediler daha  ufukta düğün dernek  yok  değiştirdim  değiştirdim  değiştiremezsem  bir  daha  hiç  değiştiremem dedim  ve  kararımı verdim  ( 3  aydan sonra ancak gönlümdeki sultan 3 ay önce  58.000'di şimdi  61.000  küsür )  bir müşterimizin  yakın dostu  Volkswagen bayinde  satış  müdürü  çıktı  10  gün  önce  müşterimiz olan Nuri abiyi aradım  abi  demiştin  ya  hani  Golf  almaya  karar verirsen  sen  gitmeden  ben  onu ararım  sana yardımcı  olur  diye  birazdan  orda olucam  dedim telde,

sağolsun Nuri  abi  derhal  aramış  satış müdürünü  bayiye  gittiğimde  beni  beklediğini  söyledi  Müdür  ,

oturduk biraz  sohpet  ettik  çay  falan  içtik  oldukça  samimi  davrandı  sağolsun  Müdür  ve  konuya  girdi  hangi  aracı  istediğimi  sordu  , bende  Golf 7  Comforline  istediğimi  söyledim  hemen  telefona  sarıldı  bir kaç  yeri  aradı  elimizde  araç  varmı  diye  söyle  bir kaç kişiye  bir temsilcinin  elinde  henüz  Almanyada  banta  alınmamış  sıra bekleyen bir Comfortline varmış  beyaz  istermisin abi  dedi  yani  isterim dedim  heyecanla  :)   yıllarca  bekledim  artık  sabrım  kalmadı  biranönce  ne renk olursa olsun  dedim  ( Işık Görüş Paketi )  varmış  arabada  eğer  başka opsiyon istersen  bir kaç  hafta atar  benden  söylemesi  dedi  bende çaresiz boyun  büktüm  katlandım , yalnız  beni  üzen  renk  tercihimin  olmamasıydı  ,isterdim  bir  Pasifik  mavi  yada Kurşun Gri  olmasını  ama  kısmet böyleymiş  dedim  ne  yapalım.

kısacası  böyle işte  arkadaşlar  ,  hepinize  en  güzel  gün  ve geceler  diler  Allahımdan hepimize  kazasız  belasız sürüşler  dilerim ...

Çakay dedi:
Merhaba Dostlar .

Ben Ahmet Çakay  1968 Edirne Doğumluyum.

47 yaşındayım  Evli ve 2 çocuk babasıyım ,26 yaşında 1 oğlum 22 yaşındada  1 kızım  var  ,her ikiside Üniversite öğrencisi  .

Esnafım Ailemizin  1952 yılından beri  işlettiği  ve şu an  kardeşimle birlikte  işlettiğimiz köfteci  dükkanımız  var  .

burayı  uzun  süre  önce  sevgili  silvershadow & Murat  kardeşin  vasıtasıyla keşfettim    ama  hep  ziyaretçiydim  ,kimliğimi  gösterip  girmek  bu  geceye nasipmiş  :)   Murat kardeşin vasıtasıyla derken  D.H'de  sürekli  onu  takip  ediyordum  o  nereye  ben  oraya :)

1986 yılından  beri  otomobil  kullanıyorum,  o zaman  bizde  Renault 12  Wagon ( Steyşın )  vardı  o arabada  öğrendim  şöförlüğü  daha  sonra  1990  yılında  babam  sıfır  Şahin  aldığında  Şahinin şöför  koltuğuna oturduğumdaki  duygularımı  şu an  bile  hala  hatırlıyorum  ,kolay değil  1976 Model  Renaulttan  inip  o  zamanın  şartlarında  lüx  denilecek çapta  bir  arabaya biniyorsun  sanki  bana  Mercedes  gibi  gelmişti  .

onuda  bir 8  yıl  kullandık  daha  sonra  kendime  1998  model  Megan I  aldım  4  sene  kullandıktan  sonra  değiştirmeyi  kafaya taktım    ve o zamanlar  şimdiki  gibi  İnternet  pek  gelişmemişti  otomobil  dünyasında  şu anki  yaptığımız    araştırmaları  çeşitli  Otomobil  dergilerinden  elde  ediyorduk.

her hafta  veya  aylık  olan  tüm  otomobil dergilerini  alıyordum  ,  Golf  ve yeni Megan II arasında  öyle  gidip geliyordumki  adeta  rüyalarıma giriyordu  bu  2  araba  maalesef  yaşadığım  şehir  küçük  olduğundan  sadece  Tofaş ve Renault  bayileri  vardı  en yakın Volkswagen bayii  150 km  uzaklıktaydı  bende  bu  yüzden seçimimi Megandan  yana  kullandım  gerçi  ben  Meganı  aldıktan  kısa  bir süre  sonra  Mercan adı altında  Volkswagen bayi açıldı  buda  benim  en büyük  talihsizliğim oldu  ve  tam  11  sene  kullandım  bu  arabayı .

bir kaç  ay  önce  artık  emektar  yaşlandı  hazır  çocuklar  okullarını  bitirmediler daha  ufukta düğün dernek  yok  değiştirdim  değiştirdim  değiştiremezsem  bir  daha  hiç  değiştiremem dedim  ve  kararımı verdim  ( 3  aydan sonra ancak gönlümdeki sultan 3 ay önce  58.000'di şimdi  61.000  küsür )  bir müşterimizin  yakın dostu  Volkswagen bayinde  satış  müdürü  çıktı  10  gün  önce  müşterimiz olan Nuri abiyi aradım  abi  demiştin  ya  hani  Golf  almaya  karar verirsen  sen  gitmeden  ben  onu ararım  sana yardımcı  olur  diye  birazdan  orda olucam  dedim telde,

sağolsun Nuri  abi  derhal  aramış  satış müdürünü  bayiye  gittiğimde  beni  beklediğini  söyledi  Müdür  ,

oturduk biraz  sohpet  ettik  çay  falan  içtik  oldukça  samimi  davrandı  sağolsun  Müdür  ve  konuya  girdi  hangi  aracı  istediğimi  sordu  , bende  Golf 7  Comforline  istediğimi  söyledim  hemen  telefona  sarıldı  bir kaç  yeri  aradı  elimizde  araç  varmı  diye  söyle  bir kaç kişiye  bir temsilcinin  elinde  henüz  Almanyada  banta  alınmamış  sıra bekleyen bir Comfortline varmış  beyaz  istermisin abi  dedi  yani  isterim dedim  heyecanla  :)   yıllarca  bekledim  artık  sabrım  kalmadı  biranönce  ne renk olursa olsun  dedim  ( Işık Görüş Paketi )  varmış  arabada  eğer  başka opsiyon istersen  bir kaç  hafta atar  benden  söylemesi  dedi  bende çaresiz boyun  büktüm  katlandım , yalnız  beni  üzen  renk  tercihimin  olmamasıydı  ,isterdim  bir  Pasifik  mavi  yada Kurşun Gri  olmasını  ama  kısmet böyleymiş  dedim  ne  yapalım.

kısacası  böyle işte  arkadaşlar  ,  hepinize  en  güzel  gün  ve geceler  diler  Allahımdan hepimize  kazasız  belasız sürüşler  dilerim ...
Değerli Ahmet Hocam;

dostlar arasına  Hoş geldiniz.

Etkili bir giriş yaptınız sanki yıllardır forum yazarıymışçasına.

Allah bize de sizin  muvaffakiyetinizi bize de göstersin diye dilerim inşallah.

Bana kalırsa Golf tam bir tutku..

Yaşayacak ve sadece bir otomobilden öte yaşam biçimi olduğunu, kalite hissiyle ve sürüş keyfiyle yaşamınıza değer kattığını deneyimleyeceksiniz..

Hayırlı uğurlu olsun..

Hoşbuldum  Orhan kardeşim  evet  epey  bir serüvenli oldu Golf ile  aramızdaki Sevda  ,  kolay değil 11 senelik Sevdamız daha  doğrusu  benim ona olan Sevdam onun  haberi  yoktu ama :) Allahıma şükürler olsun  bir aksilik bir sorun  çıkmadığı  takdirde  Ağustos ayının 2. haftasında  kavuşucam  ona  .

Hoşbuldum  Murat kardeşim  gerçektende  Dostlar  arasında  olduğumu  sayenizde  buraya  daha  ilk  adımı  atar atmaz  anlamıştım  , sizin  sayenizde  Golf 7  hakkında  tüm  sorulara cevap  buldum  ve  sizin sayenizde  şu an Golf 7 hakkında oturup  Golf 7'nin Otobiografisi  Yazabilirim  Allahım razı  olsun  siz  ve  diğer  Dostlardan  ,İnsanlara  öyle  faydalı bilgiler veriyorsunuz ki  hemde  uzun uzadıya  noktasına  virgülüne kadar  ne kadar  iyi  niyetli  insanlarsınız ne kadar  iyi  niyetli Dostlarsınız .

Hayırlı Geceler .

@Çakay

hoş geldiniz . öncelikle en zor zamanı geçiriyorsunuz malum beklemek işkence

ben de beklerken çok defa yataktan çıkmadan golflü günlerimi düşlerdim.

tez zamanda kavuşup çabucak arabanızla gezersiniz inşallah

Hoşbuldum Yener Hocam 

Gerçektende Çok Zormuş  ,Bir Ananın Askerde olan evladını  Beklemek gibi ,bir Babanın doğacak çocuğunu beklemek gibi  Aklım fikrim  onda  .

Kara Sevda gibi  bir şey  bu  ,yemek yerken , başını yastığa koyduğunda  hep  aklımda  , evde olduğum  tüm zaman zarfında  Laptobumda  açık olan  tüm pencereler Golf 7 ile alakalı  ne  tv  izleyebiliyorum  ne  bir  film .

Allah  sonumuzu hayırlı etsin  inşallah ben ben ve  ben  gibi  olan Dostalrın .

@Çakay

Foruma hoş geldiniz hocam.

Ne kadar uzun süre kalmış aldığınız arabalar altınızda. Her aldığınız arabanın hakkını vermişsiniz ;)

Herkese merhabalar forumun doğuşundan beridir buralardayım fırsat bulup da bir türlü yazamadım ama forumu konu konu okuyorum en bolundan.. @Çakay abimizin yazısını okuduktan sonra değerli dostlar arkdaşlar hocalarımla tanışarak şu kilidi kırmak gerek dedim kendime.. :) @Çakay abi sizde hoşgeldiniz bu arada..

1986 yılında  memleketim olan Aksaray'da doğup 2004 yılına kadar Aksarayda ikamet ettim. 2004 yılında memleketten bir koptuk ki sormayın 4 yıl Bolu Üniversite  ve bitiminde 2 yıl D.bakır 2 yıl Osmaniye ve 3 yıldır da Erzurum hala da Erzurum devam senede bi 20 güncük aksaray'da soluklanıyoruz gurbetlik zor bu arada  s=s15   Memurum Evliyim 1 çocuk sahibiyim ve bir Golf sahibiyim  :)

ilk aracım 2007 model Opel Çılgın Corsa D kasa Dizel. Çılgın Corsamı 3 yıl kullandım  ve geçen ay yer uçağı Golf'üme terfi ettim . sahipleri olmasamda iş gereği ya da şöyle böyle 1.4 2012 Jetta, 2.0 tdi  amarok, 1.6 curze, son kasa 1.6 tdci focus son kasa vectra ile de kısa soluklu tecrübelerim de oldu ve son buluşma  golf.. peki  beni Golf'e götüren süreç nasıl oldu.. Kendisiyle 2015'in ilk günlerinde iş arkadaşımla Vw bayine CC bakmaya gittiğimizde karşılaşmış yakından kendisini görmüş olduk CC bu arada arkadaş için :) Ben yaza bir araç değişikliği planlıyorum ama çıtamı Golfe kadar çıkaramıyacağım için öyle bir baktık işte.. ilerleyen günlerde eşimle trafikte iken eşimin son kasa Leon Fr görüp ne kadar da güzelmiş demesi benimde zaten  yolumuzun üzerinde olan plazaya ''bir bakalım nasıl bir şey şu meret'' dememle başladı.Tabi girdik baktık gördük Leon'u eşim beğendi FR  güzel zaten gel beni al diyor hanım da bana alsak mı felan öyle lafın gelişi söyleniyor ama kendide alabileceğimize inanmıyor. Evet leon güzel ama içimden diyorum bu geçen hafta ki golften bi farklı hanıma ses etmeden eve dönüşte doğru Vw plazaya gidiyoruz eşim soruyor nereye nereye cevap yok :) .. Bir kaç saat önce Leon'u beğenen ve alsak mı diyen eşim golfu görünce bunu alıyoruz hemen :) emir büyük yerden tabiki hemen :) Leon golf kıyaslaması yapmaya gerek duymuyorum bu arada..İşte kurt benim akla o gün düştü alırmıyım alabilirmiyim alınır mı yok ya alınmaz alınır alınmaz 1.2 tsi alalım uygunmuş diye bakınıyorum ikinci el fiyatlarına bakıyorum zaten sıfır ayarda derken kendimi DH forumda buldum Murat hocam ve değerli arkadaşları tanıdım sonrasında tutkumuzun peşinden GOlfTutkusunda aldık soluğu.. Murat hocamın yazılarından sonra artık alıyorum dedim 15 nisan da test sürüşü bile yapamadan siparişimi 1.2 comfortline kurşun gri + opsiyonlar olarak verdim gün geldi zaman geçmedi zamlar gelmeye başladı söylentiler can sıktı şartları zaten zorlamışım siparişteki aracımı bekleyip bekleyememe konusunda şüphelerim var hatta bomboş (golf=golftur) bir 1.2 almaya hazırlanıyor (halojen farı hiç sevemedim siparişim basic xenon farlı (keşke  ULED olsa ama imkan işte)) üzülüyorken beklenmedik yerden beklenmedik şekilde çoooooook  uzun vadede destek gelince hemmen golf 1.4 highline manuel beyaz aracımı Rizeden buldum ne yazık ki ilk zammı yemiş olarak olsun şükür 22 mayısta 71.100 den indirimle birlikte 68.000 bine almış oldum. Test sürüşünü de kendi aracımla Rize Erzurum arası gerçekleştirmiş oldum :) Aracımdan çok memnunum herkese kazasız belasız sürüşler, araçlarını bekleyenlere de sabırlar diliyorum malum zor bir dönem..

forumumuz çok güzel bu arada  :( :(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt