Ben Kimim? / Tanışma Konusu

Merhabalar,siteyi bi süredir takip ediyorum.İnternet ortamında araçlarla ilgili birkaç forumda üyeliğim var bugün buraya da üye olmam gerektiğini düşündüm.Adım Can SARUL.27 yaşımdayım.İstanbul da yaşıyorum perakende sektöründe çalışıyorum.Şuan polo kullanıcısıyım.Uzun zamandır golf 7 alma niyetim var.Sanırım yarın siparişimi geçeceğim.Bekleme sürecinde de siz değerli forum üyesi arkadaşlarımızla da karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak bu süreyi daha kolay atlatmayı ümit ediyorum:)
Değerli Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Buranın ne denli farklı olduğunu aramızda kaldıkça daha da iyi hissedeceğinize inancım tam.

Polonuza bayıldım cidden.. Maşallah kırk bir kere

ve kendim gibi tutkun, bu tutkunluklarının sonucu olarak titiz  kişiler gördükçe daha da mutlu oluyorum yalnız olmadığımı bilerek..

Merhabalar herkese,

Ben kimim? Ben 25 yaşında bir mühendisim. İstanbul'da başladığım iş hayatıma Ankara'da devam ediyorum. Sözlük'te uzun süre yazdım, son olaylardan sonra (mutlaka bilenler olacaktır) yazmak için alternatif bir yer ararken bu forumu buldum. İnsanların birbirine yaklaşımı hoşuma gittiği için üye oldum.

Bugüne kadar 2 kere araba değiştirdim. Babamın okulu bitirme hediyesi olarak aldığı Renault Clio 4 Sport Tourer'ımı babama D sınıfı bir araba almak için sattım. Geçiş döneminde Renault Modus kullandım. En sonunda detaylı bir piyasa araştırması yaptım, forumları okudum, test sürüşlerine çıktım ve mart başında bir Golf 7 Comfortline 1.2 TSI satın aldım. Bu süreçte gerçekten ince eleyip sık dokudum. Aklımda kalan bütün araçları incelemeye çalıştım. Kullandığım arabalarla ilgili uzun-kısa tüm izlenimlerimi de paylaşmayı düşünüyorum. Ama önce tabii ki neden Golf aldığımı anlatmam lazım.

Dürüst olarak şunu söylemek gerekir: Golf sınıfının en büyük otomobili değil. En yeni otomobili değil. En az yakan otomobili değil. BMW 1, Audi A3, Mercedes A serilerini de sıralamaya katarsanız en iyi malzeme kalitesine sahip otomobili değil. En çok donanım sunan otomobili ya da en sportif görünen otomobili de değil. Volvo V40 gibi bir tank düşünüldüğünde en güvenli otomobili olduğunu da iddia edemeyiz. En iyi performanslı otomobili değil, en ucuz otomobili de değil. Peki Golf'ün olayı ne?

Golf bana kalırsa C segmentinin en dengeli arabalarından birisi. Evet belki en büyük değil ama yeterince büyük. En kaliteli malzemeye sahip olmayabilir ama yeterince, hatta daha iyi malzemelerden üretilmiş. Belki mükemmel bir sürüş performansı sunmuyor ama ortalama bir sürücünün rahat edebileceği kadar performanslı. Yakıt tüketimi oldukça başarılı. Dış görünüşü sportiflikle oturaklılığı birleştiriyor ve araba güvenli olduğunu her türlü hissettiriyor. Üstelik bunları, artık gerçekten uygun kalan bir fiyatla yapıyor. Bu sınıftaki araçlara baktığınızda 1.33 motorlu Auris ve Style donanım Leon'dan sonra baz model bir Golf'ü alabilirsiniz. Yani aslında gerekli araştırmalar yapıldığında, Golf'ün o kadar da pahalı olmadığı ortaya çıkıveriyor (bunu fark ettiğimde çok şaşırmıştım, eleştirilebilecek tek noktası, distribütörünün enteresan politikaları sebebiyle donanım meselesinin artık dile dolanacak kadar sıkıntılı olması). İşte tüm bunları sağlaması, bence, Golf'ün sınıfında rakiplerine göre önde olmasını sağlıyor. Kim her şeyi yeterince iyi yapan bir arabayı istemez ki?
Değerli Hocam;

Farklı seslere, farklı zevklere her daim ihtiyacınmız var.

Renk ve yeni bir soluk katacaktır büyüme yolunda emin adımlarla ilerleyen platformumuzda.

Tarzınız beni oldukça etkiledi. Tam da sizin tarzınızda yani fanatikçe savunmak yerine mevcut olanlar arasında fiyat ve kalite performansı ile sürüş keyfi bakımından rakipsiz olduğunu düşünüyorum Golf'ün  ben de..

Yusuf Hocamın tespit ve dileğine katılmamak elde değil..

"Siz yazın hocam... "

Bol bol yazın ve diğer marka ve model incelemeleriniz de yazın bizlere ki; gözümüz gönlümüz bayram etsin.

golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

1115 kişi olduk...

Aramıza yeni katılan tüm dostlarım;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz....

@Metehan nickli Metehan hocam;

@samican nickli Samican Hocam; 

@Mystery75nickli Burak Hocam;

@Mutlu nickli Veli Hocam; 

@sidarta nickli Mustafa Hocam;  

@Furkan Gulsever nickli Furkan Hocam;

@ali00223 nickli Ali Hocam;

@cancan0686nickli Can Hocam

@Cuneyt nickli Cünety Hocam;

@Rasimadnr nickli Rasim Hocam;

@Serhat Onur Yorulmaz nickli serhat Onur Hocam;

@redeniz nickli Gökdeniz Hocam;

@Emre Demirtaş nickli Emre Hocam;

@St_emx nickli Emre Hocam;

@bobepi nickli Fatih Hocam

@Ç a Ğ L a R _ 6 7 8 nickli Çağlar Hocam..

Aramıza yeni katılan tüm dostlarımız

Golf tutkunu dostlar arsına 

@Metehan 

@samican  Hocam

@Mystery75 Burak Hocam

@Mutlu Veli Hocam

@sidarta Mustafa Hocam

@Furkan Gulsever Furkan Hocam

@ali00223 Ali Hocam

@cancan0686 Can Hocam

@Cuneyt Cünety Hocam;

@Rasimadnr Rasim Hocam;

@Serhat Onur Yorulmaz  serhat Onur Hocam

@redeniz Gökdeniz Hocam

@Emre Demirtaş Emre Hocam;

@St_emx  Emre Hocam;

@bobepi Fatih Hocam

@Ç a Ğ L a R _ 6 7 8 Çağlar Hocam..

hepiniz hoşgeldiniz :'(

Herkese Merhabalar ;

Aranıza katıldığım için inanın çok mutluyum. 2016 Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSG Highline aracımı aldıktan sonra herhalde burda çok fazla vakit geçireceğime ve dostluklar kazanacağıma inanıyorum.

Saygılarımla.

elbette metehan hocam elimizden gelen destegi seve seve vermeye hazırız :'(

Herkeze selam bursadan katılıyorum vag com buluşmalarını merakla bekliyorum ?

mrb,

ben metin istanbul'dan (kayıt olduktan sonra burda kendimi tanıtttım mı emin değilim, tanıttıysam çift mesaj için kusura bakmayın).

yazılım geliştiriciyim. 1.4 tungsten gri araçla aranıza ocak ayında katıldım. DH forumunda golf'le ilgili faydalı birşey bulamıyorum. burası daha iyi görünüyor... :)

@aberkante Hoşgeldiniz sözlük kullanıcısı üyelerimizde mevcut :) burada daha seviyeli bir ortam var, bende sözlükte geçirdiğim zamanın çoğunu burada harcıyorum.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Değerli Hocam;

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Buranın ne denli farklı olduğunu aramızda kaldıkça daha da iyi hissedeceğinize inancım tam.

Polonuza bayıldım cidden.. Maşallah kırk bir kere

ve kendim gibi tutkun, bu tutkunluklarının sonucu olarak titiz  kişiler gördükçe daha da mutlu oluyorum yalnız olmadığımı bilerek..
Teşekkür ederim tüm araçlarıma karşı modeli ne olursa olsun hep titiz oldum.Bunun karşılığınıda hep satarken aldım.Aracıma ilk bakmmaya gelen herzaman expertiz bile yapmaya gerek olmadan alıp gitti bu sabahta o anlardan biri gerçekleşti.UFAKLIĞIMIN alıcısı çoktu ama yanına gelen ilk ciddi alıcı göstermeye bile gerek duymadan notere gidelim dedi.Arkasından son bi kez baktım çünkü aldığımdan beri babam da dahil olmak üzere direksiyonuna ilk kez benden başkası oturdu:(Allah hep daha iyisini almak için sattırmayı nasip etti bu kezde daha iyisi için satıldı.Yeni sahibi kazasız belasız kullansın.Umarım fırçayla yıkayıp canını acıtmaz:(

Evet erken gitmesi iyi oldu en azından stres yaşamayacağım teslimat yaklaşırken.

mrb,

ben metin istanbul'dan (kayıt olduktan sonra burda kendimi tanıtttım mı emin değilim, tanıttıysam çift mesaj için kusura bakmayın).

yazılım geliştiriciyim. 1.4 tungsten gri araçla aranıza ocak ayında katıldım. DH forumunda golf'le ilgili faydalı birşey bulamıyorum. burası daha iyi görünüyor... :)
Değerli Metin Hocam;

şükür kavuşturana..

DH'de hayat yok... Varsa da o hayat bizlere göre değil.

Bilgi ve abartısız yorum burada..

Gereksiz polemik de yok..

Hoş geldiniz.

Geri
Üst Alt