Ben Kimim? / Tanışma Konusu

@silvershadow eyvallah hoşbulduk. Bende bir 1.4 tsi golf 7 highline sahibiyim. az önce işyerimin önünde toplanan golfleri gördüm yanlarına gittim ve bu site üzerinden toplandıklarını söylediler, çok hoşuma gitti trabzonda böyle organizasyonların yapılması. tekrarına bizde katılırız inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 2833

@Sevennet

@Kanarya 

@217ugur 

@34fth61

hepiniz hoş geldiniz hocam 

@silvershadow eyvallah hoşbulduk. Bende bir 1.4 tsi golf 7 highline sahibiyim. az önce işyerimin önünde toplanan golfleri gördüm yanlarına gittim ve bu site üzerinden toplandıklarını söylediler, çok hoşuma gitti trabzonda böyle organizasyonların yapılması. tekrarına bizde katılırız inşallah.

Ekli dosyayı görüntüle 2833
Bakar mısınız ne güzel bir şeye vesile olmuş dostlarımızın bir araya gelmeleri..

Ne kadar güzel...

Sizde de görürüz umarım arka camda Golf tutkusu logosu..

@Orhan Hoca Hayır Orhan hocam. cemilustanın satınalma müdürüyüm. arkadaşlar bizim fabrikanın marketine uğramışlar orda gördüm.

@Orhan Hoca memnuniyetiniz bizi sevindirdi. Trabzon'a gelirseniz beklerim mutlaka. Hocam aracı ben Ordu'dan bi aracıdan aldım. Plakasını değiştirmedim.

Merhabalar herkese,

Ben kimim? Ben 25 yaşında bir mühendisim. İstanbul'da başladığım iş hayatıma Ankara'da devam ediyorum. Sözlük'te uzun süre yazdım, son olaylardan sonra (mutlaka bilenler olacaktır) yazmak için alternatif bir yer ararken bu forumu buldum. İnsanların birbirine yaklaşımı hoşuma gittiği için üye oldum.

Bugüne kadar 2 kere araba değiştirdim. Babamın okulu bitirme hediyesi olarak aldığı Renault Clio 4 Sport Tourer'ımı babama D sınıfı bir araba almak için sattım. Geçiş döneminde Renault Modus kullandım. En sonunda detaylı bir piyasa araştırması yaptım, forumları okudum, test sürüşlerine çıktım ve mart başında bir Golf 7 Comfortline 1.2 TSI satın aldım. Bu süreçte gerçekten ince eleyip sık dokudum. Aklımda kalan bütün araçları incelemeye çalıştım. Kullandığım arabalarla ilgili uzun-kısa tüm izlenimlerimi de paylaşmayı düşünüyorum. Ama önce tabii ki neden Golf aldığımı anlatmam lazım.

Dürüst olarak şunu söylemek gerekir: Golf sınıfının en büyük otomobili değil. En yeni otomobili değil. En az yakan otomobili değil. BMW 1, Audi A3, Mercedes A serilerini de sıralamaya katarsanız en iyi malzeme kalitesine sahip otomobili değil. En çok donanım sunan otomobili ya da en sportif görünen otomobili de değil. Volvo V40 gibi bir tank düşünüldüğünde en güvenli otomobili olduğunu da iddia edemeyiz. En iyi performanslı otomobili değil, en ucuz otomobili de değil. Peki Golf'ün olayı ne?

Golf bana kalırsa C segmentinin en dengeli arabalarından birisi. Evet belki en büyük değil ama yeterince büyük. En kaliteli malzemeye sahip olmayabilir ama yeterince, hatta daha iyi malzemelerden üretilmiş. Belki mükemmel bir sürüş performansı sunmuyor ama ortalama bir sürücünün rahat edebileceği kadar performanslı. Yakıt tüketimi oldukça başarılı. Dış görünüşü sportiflikle oturaklılığı birleştiriyor ve araba güvenli olduğunu her türlü hissettiriyor. Üstelik bunları, artık gerçekten uygun kalan bir fiyatla yapıyor. Bu sınıftaki araçlara baktığınızda 1.33 motorlu Auris ve Style donanım Leon'dan sonra baz model bir Golf'ü alabilirsiniz. Yani aslında gerekli araştırmalar yapıldığında, Golf'ün o kadar da pahalı olmadığı ortaya çıkıveriyor (bunu fark ettiğimde çok şaşırmıştım, eleştirilebilecek tek noktası, distribütörünün enteresan politikaları sebebiyle donanım meselesinin artık dile dolanacak kadar sıkıntılı olması). İşte tüm bunları sağlaması, bence, Golf'ün sınıfında rakiplerine göre önde olmasını sağlıyor. Kim her şeyi yeterince iyi yapan bir arabayı istemez ki?

@aberkante aramıza hoş geldiniz. Önceden yazdığınız çok belli. Bol bol yazılarınızı görmek dileğiyle.

Merhabalar,siteyi bi süredir takip ediyorum.İnternet ortamında araçlarla ilgili birkaç forumda üyeliğim var bugün buraya da üye olmam gerektiğini düşündüm.Adım Can SARUL.27 yaşımdayım.İstanbul da yaşıyorum perakende sektöründe çalışıyorum.Şuan polo kullanıcısıyım.Uzun zamandır golf 7 alma niyetim var.Sanırım yarın siparişimi geçeceğim.Bekleme sürecinde de siz değerli forum üyesi arkadaşlarımızla da karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak bu süreyi daha kolay atlatmayı ümit ediyorum:)

Orhan Hoca dedi:
Hoşgeldin. Hayırlısıyla kavuşun aracınıza. sipariş detayları neler olacak?

@driver_can hocam aramıza hoşgeldiniz 
Teşekkür ederim hoşbuldum.Sipariş detayları 2016 siparişleri konusuna da ekledim buradan da yazıyım.

1.4 tsi hıghlıne

kurşun grisi

cam tavan

geri görüş kamerası

bi ihtimalde ergo active koltuk opsiyonu

@driver_canergoActive kullanıyorum ben de. diğerine bakarak biraz serttir ama o da koltuğa özgü bir özellik 

tüm forumdaşlarıma da imkanlar dahilinde tavsiye ederim :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt