Hayaldi...Gerçekleşmesine çok az kaldı:)

@driver_can Can Hocam, çok iyi bir kombinasyon bulmuşsunuz, hayırlısı olsun. Kazasız belasız kullanmanızı diliyorum. Deneyimlerinizi bekliyoruz.

Saygılar..

@driver_can Can Hocam, çok iyi bir kombinasyon bulmuşsunuz, hayırlısı olsun. Kazasız belasız kullanmanızı diliyorum. Deneyimlerinizi bekliyoruz.

Saygılar..
Amin.Çok teşekkür ederim böyle bir araç boşa çıkınca kaçırmak istemedim.Zira ilk siparişim henüz limana sevk aşamasında bide gelen zamlar tercihimde doğru karar verdiğimi daha net gösterdi bana.Aracıma gelecek olursak ilk başta tereddütlerim vardı renkten ötürü.Çünkü tungsten gri rengini seçeneklerim arasına hiç koymamıştım.Aklımda kurşun gri veya beyaz vardı.Aracım bir türlü üretime geçmeyince bayileri arayıp hazır araç sormaya başladım.Neredeyse hiçbirinde cam tavanlı hıghlıne manuel araç yoktu.Daha sonra genelde dolu araç bulunan Altur bayisini aradım.Elimizde 2 gün önce gelen tungsten gri durban opsiyonlu cam tavanlı u led farlı bir araç var dedi telefona çıkan st hanımefendi.Bian acaba mı dedim?Sonra tungsten gri şuan için düşünmediğimi belirttim.Hanımefendi,resimlerini göndereyim araç depomuzda şuan beğenirsiniz diye düşünüyorum dedi.Peki deyip kapadım.Ertesi gün izinliydim İstanbul'da sağanak yağmur vardı.Kız arkadaşımla buluşmak için dışarı çıktığımda yağmur bastırdı.Bi cafede mahsur kaldım resmen o da evinde mahsur kaldı.O an önümden tungsten gri durbanlı bir araç geçti.O yağmurun altında ışıl ışıl parlıyordu.Bir kaç dakika içinde de dün konuştuğum st netten aracın resimlerini yolladı.Hiçte fena durmuyordu o karanlık depoda tozlar içinde bir yığın beyaz aracın içinde kaktüs gibi farklı duruyordu.Kız arkadaşımla buluştuk durumu değerlendirdik bana bıraktı kararı.O gece başbakan istifa etti döviz uçtu birden gece uyku uyuyamadım.Geçen yaz ablam polo sipariş edip gelen 4 bin tl zamdan ötürü 2 ay içinde aracı alamamıştı.Aynısı başıma gelsin istemedim.Sabah oldu kendi sipariş ettiğim styi aradım durumu değerlendirdik Alturdaki aracın mantıklı olduğunu yapılan indiriminde güzel olduğunu söyledi.Peşine Alturu aradım.Araç duruyor mu dedim.Telefondaki bayan

-duruyor beyefendi diye cevap verdi.

-tamam ben almaya karar verdim yarın sabah gelip göreceğim opsiyonlayın aracı deyip kapora yolladım.

sabah oldu Mecidiyeköyden evden çıkıp Altura doğru yola çıktım.Bayiye vardım.St ile tanışıp aracın yanına gittim.Renk karanlıkta bile hoşuma gitti ama gündüz gözüyle temiz göremedim tabi.Boya makinesi istedim şaşırdı.Siz getirtin yoksa almam aracı dedim kontrol ettik aracımı ve depoda yer alan 8-10 aracı değerler hep birbirine yakın çıktı.Vida yerlerini kontrol ettim sıkıntı yoktu.Ödemeyi yapıp aracın işlemlerine geçilmesini istedim cuma günü.Daha sonra benim için sancılı süreç başladı geceleri uyku uyuyamadım.Erkenden yatağa yattım yanlış mı yaptım sevebilecek miyim acaba rengini içime sinecek mi diye dertlenip durdum:(Çarşamba sabahı oldu kız arkadaşımla teslim almaya gittik.Yolda hiç konuşmamışım öle diyor kendisi.Heyecanlı mısın diye soruyordu hayır diyordum.Bilmiyordu ki içimde fırtınalar kopuyordu.

Bayiye vardık.Stnin masasına gittik yerinde yoktu.Neyse geldi daha sonra bişey içer misiniz dedi.Aracı görmek istiyorum gerek yok dedim:)Yanına indik teslim bölümüne.Sadece yaklaştığımda camın arkasından aracın arkasını gördüm.İşte O AN vuruldum diyebilirim.Bu yüzden mi dertlendim sıkıldım dedim kendi kendime kaç gündür gözlerimin içi gülüyormuş öyle diyor hayat arkadaşım müstakbel nişanlım o da çok beğendi onunda yüzü gülüyordu:)Tamponların delinmesini istememiştim.App plaka yaptırdım bayiye yıkarken fırça değmesini istemedim dikkate almışlar.Aracımı teslim alıp plakaları torpidoya koyup maslağa yapıştırtmaya yola çıktım.Kanal d binası mevkinde de sağolsun genç polis arkadaşlar sol şeritten yolu kesip beni kenara aldılar ve ilk cezamı plaka takılı değil diye yazdılar.Aracıma gelicek olursak gayet memnunum.Polo 6r'dan sonra daha geniş oturaklı ve tabiki daha atak.Güven veriyor.18 durban ve spor süspansiyonun etkisi mi bilmiyorum müstakbel nişanlım ve çocukluk arkadaşım araca ayrı ayrı zamanlarda bindiğinde viraj dönerken düz yolda gidiyormuşuz hissi yaşadıklarını söylediler.Verdiğim parayı hakediyor bana göre.Depoyu fulledim menzil 580 gösterdi şehir içi ve genelde trafikte 350 km oldu yarım deposu bitti.Birkaç depo sonra düzene girecektir diye düşünüyorum.Aracı sıkıştırmıyorum şuan için.Bu kombinasyonda bir araç için eksik olan sadece krom egsoz uçları,cam filmleri,app ve ya servis yayı yada eibach pro kit benim gözümde.

-krom egsoz uçları takıldı

-app plaka uygulandı bayide fark verdim.

-gizli özellikler açıldı

-yarın maslak tanzer de cam filmi uygulanıcak llumar

-boya korumasını kendim yaptım. Son olarakta yay işi kalıyor onu da kısa süre sonra hallederim.

uzun oldu kusuruma bakmayı detaylı anlatmak istedim alım sürecimi:)Sorularınız varsa seve seve cevaplarım.Bu da onu ilk canlı gördüğümde ki resimleri beyazların arasında benim kaktüs:)

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driver_can Hayırlı olsun hocam. Güzel anlatım ;)

Orjinal yaylardan daha da mı alçak olmasını istiyorsunuz?

@driver_can Hayırlı olsun hocam. Güzel anlatım ;)

Orjinal yaylardan daha da mı alçak olmasını istiyorsunuz?
Orjinal serviste satılan mubea yaylar ile eibach pro kit neredeyse aynı düşürüyor.Ama pro kit önü az daha fazla basıyor.Eibach şuan pro kit olarak piyasada yok.Haziran ortası gelecek aracıma uygun model.İkisinden birini takacağım.

Dün cam filmlerimizi hallettik:)Aracım hıghlıne olduğu için arka camlar karartmalı ön yan camlara arkalarla aynı tonda llumar gn serisi cam filmi çekildi en ön cama da atr35 çektirdim tam istediğim görüntüyü elde ettik.Ön cam için konuşuyorum dün yağmurdada kullandım hiçbir farkı yok filmsiz halinden resimlerde içindeki sıvı henüz kurumamıştı ayrıca canlı hali daha açık koyu çıkmış biraz.Filmsiz ve filmli hallerini ekliyorum.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Hocam aracınız çok güzel maşallah. Güzel günlerde kullanın inşallah :)

Hocam aracınız çok güzel maşallah. Güzel günlerde kullanın inşallah :)
Teşekkür ederim çok sağolun daha iyileri isteyen herkese nasip olsun:)ayrıca aliexpressten aldığım kapı kollarının arkasındaki kısmı tırnak çiziklerinden korumak için ve gösterge panelini bez çiziklerinden korumak için şeffaf koruma filmi kapladık hazır gitmişken.

image.jpeg

gösterge panelini bez çiziklerinden korumak için şeffaf koruma filmi kapladık hazır gitmişken
@driver_can Değerli dostum bu gösterge paneli için yaptırdığınız şeffaf koruma filmi uygulamasının uygulama öncesi-sonrası için resim var mı fikir vermesi açısından, ben de yaptırmayı düşünüyorum..? Birde cam filmi uygulamasını yapan yerden mi temin ettiniz yoksa internetten mi?

@driver_can Değerli dostum bu gösterge paneli için yaptırdığınız şeffaf koruma filmi uygulamasının uygulama öncesi-sonrası için resim var mı fikir vermesi açısından, ben de yaptırmayı düşünüyorum..? Birde cam filmi uygulamasını yapan yerden mi temin ettiniz yoksa internetten mi?
Öncesi sonra resmi yok malesef zaten birşey belli değil pek dışarıdan ben aliexpressten temin ettim aracımı henüz teslim almamışken cam filmleri yapıldıktan sonra rica ettim kırmadılar sağolsunlar taktılar.

Sonunda arabamı ilk sipariş verdiğim tarihten beri aradığım eibach benzinli için olan modeli pro kit yayları bulabildim bugün şans eseri.Kalan son yay takımı bir firmanın eski tarihli ilanında denk geldi aradım şansıma kalmış.Bende hemen satın aldım 1 saat sonra da özel araçla adresime getirttim bedelini ödeyip.İlk tercihim buydu bulamadığım için mubea servis yayı almak istedim.O da 2.3-2.4 cm olarak düşürüyor arka ve önü pek tatmin etmez diye daha öncedeki araçlarımda da tecrübe ettiğim eibach pro kit yayı satın aldım.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Ben aracımı Altur'dan aldım 100 tl ödedim appler için trafik işlemlerini halleden arkadaş app bastırdı.

Geri
Üst Alt