Ş*refsizlik Parayla mı?

Herkese teşekkür ederim, umarım bir daha kimsenin başına gelmez.

Normalde balkon altına mecbur kalmadıkça çekmem ama birgün çekmiştim karaktersizin biri yukardan sigarasını içip atmış arabanın boyası yanmıştı sülalesine saydım. Sonra başka bir gün arabaya binecem bir baktım kaputun üstünü anahtar gibi bir şeyle daireler şeklinde çizmişlerdi kaputta folyo vardı ama iyi çizmişlerdi bu sefer 7 sülalesine sövdüm ama elden ne gelir. İnsanoğlu garip bir organizma.

Geçmiş olsun. Araba konusunda çok yokluk çekmiş birisi olarak ettiğiniz küfürlerin yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Çünkü aynı durumda olsak çoğumuz mutlaka karşı tarafın sol kulağını çınlatacaktır. Kendini bilmez insanlıktan nasibini almamış böylelerine az bile... 😤🤬

Son düzenleme:
Geçmiş olsun.

Konu dün başımdan geçen olayla çok paralel:

Eniştemi pazara götürdüm. Bir apartmanın önüne arabayı çektim; içindeyim bekliyorum. 3-4 dakika geçti.

Dikiz aynasına bakma alışkanlığından da arkaya bakıyorum eniştem ne zaman gelecek diye. Sonra yaşlı bi amca girdi aynaya. Söve söve geliyor.
"Apartmanın önünü işgal ettim diye sinirlendi galiba" dedim kendi kendime ama yaklaşırken yere doğru baka baka geliyor.

Arabaya iyice yaklaştı bagaj kapağına vurmaya başladı güm güm güm sert sert. Kapı çalar gibi şiddetli bir şekilde bagaj kapağına vuruyor; eli kesinlikle acımıştır. Az daha hızlı vursa göçecek. Öyle bir sinirle ve şiddetle vuruyor. Ben kamera şakası falan sandım ne olduğunu anlayamadım. Fırladım arabadan.

Kısa plastik dubayı ezmişim. Arka tamponun ortasında altta bükülüp kalmış.

1649050493879.png

O kadar kısa ki hiç görmemiştim bile. Hemen arabayı ileri aldım. Arabanın içinde "düzeldi mi?" dedim. "Düzeldi" dedi ama hâlâ sinirli "bu apartman benim. Bir dahakine lastiğini keserim, yok çekiciyle göndertirim" nasıl saçmalıyor görmeniz lâzım. Zıvanadan çıktım tabii. En az 80 yaşlarında zor yürüyor, gözünün akı gitmiş 3 kuruşluk dubayı mezara götürecek gelmiş arabaya vuruyor.

"Niye buraya çektin, görmüyor musun" vs delirmiş artık. "İnsan gibi söylesene niye arabaya vuruyorsun" dedim. Hâlâ yaptığı harekette bir yanlışlık görmüyor ve benle tartışmaya çalışıyor. "Amca sen yaşına dua et" dedim. Adam hâlâ yaptığı şeyi savunma ve daha fazla saçmalama derdinde. Sinirden gözlerimden ateş çıkacak artık. "Sen yaşına dua et amca" diye elimden bir kaza çıkacakmış kadar soğuk bir şekilde tekrarladım. Yine laf anlamıyor; pazarda yanımızdan geçip olaya şahit olduğunu düşündüğüm biri gelip "amca Ramazan Ramazan yapma tamam hadi" vs dedi.

Eniştem geldi o sırada. Kendimi kontrol edebilmek için hemen arabaya atladım ama içimdeki sinir soğumak bilmiyor. Giderken camdan "şu duba kadarlık adammışsın" dedim öyle boş boş baktı.

Amca gelse, "oğlum dubayı ezmişsin az ileri al" dese, ben de "kusura bakma amca, görmedim; özür dilerim" desem normal insanlar gibi... Yok yok yok. Yobazlık, cahillik, saldırganlık yediden yetmişe şu memlekette her gün maruz kalacağımız şeyler. Bitmedi ve bitmeyecek; kimse kusura bakmasın.

Şeref yoksunu insanlar çok maalesef. Cumartesi günü de benim aracın bagaj kapağını biri boydan boya çizmiş. Biz başkasının malına zarar gelmesin diye çaba gösterirken özellikle gelip çizmeleri can sıkıcı.

Geçmiş olsun.

Konu dün başımdan geçen olayla çok paralel:

Eniştemi pazara götürdüm. Bir apartmanın önüne arabayı çektim; içindeyim bekliyorum. 3-4 dakika geçti.

Dikiz aynasına bakma alışkanlığından da arkaya bakıyorum eniştem ne zaman gelecek diye. Sonra yaşlı bi amca girdi aynaya. Söve söve geliyor.
"Apartmanın önünü işgal ettim diye sinirlendi galiba" dedim kendi kendime ama yaklaşırken yere doğru baka baka geliyor.

Arabaya iyice yaklaştı bagaj kapağına vurmaya başladı güm güm güm sert sert. Kapı çalar gibi şiddetli bir şekilde bagaj kapağına vuruyor; eli kesinlikle acımıştır. Az daha hızlı vursa göçecek. Öyle bir sinirle ve şiddetle vuruyor. Ben kamera şakası falan sandım ne olduğunu anlayamadım. Fırladım arabadan.

Kısa plastik dubayı ezmişim. Arka tamponun ortasında altta bükülüp kalmış.

Ekli dosyayı görüntüle 56485

O kadar kısa ki hiç görmemiştim bile. Hemen arabayı ileri aldım. Arabanın içinde "düzeldi mi?" dedim. "Düzeldi" dedi ama hâlâ sinirli "bu apartman benim. Bir dahakine lastiğini keserim, yok çekiciyle göndertirim" nasıl saçmalıyor görmeniz lâzım. Zıvanadan çıktım tabii. En az 80 yaşlarında zor yürüyor, gözünün akı gitmiş 3 kuruşluk dubayı mezara götürecek gelmiş arabaya vuruyor.

"Niye buraya çektin, görmüyor musun" vs delirmiş artık. "İnsan gibi söylesene niye arabaya vuruyorsun" dedim. Hâlâ yaptığı harekette bir yanlışlık görmüyor ve benle tartışmaya çalışıyor. "Amca sen yaşına dua et" dedim. Adam hâlâ yaptığı şeyi savunma ve daha fazla saçmalama derdinde. Sinirden gözlerimden ateş çıkacak artık. "Sen yaşına dua et amca" diye elimden bir kaza çıkacakmış kadar soğuk bir şekilde tekrarladım. Yine laf anlamıyor; pazarda yanımızdan geçip olaya şahit olduğunu düşündüğüm biri gelip "amca Ramazan Ramazan yapma tamam hadi" vs dedi.

Eniştem geldi o sırada. Kendimi kontrol edebilmek için hemen arabaya atladım ama içimdeki sinir soğumak bilmiyor. Giderken camdan "şu duba kadarlık adammışsın" dedim öyle boş boş baktı.

Amca gelse, "oğlum dubayı ezmişsin az ileri al" dese, ben de "kusura bakma amca, görmedim; özür dilerim" desem normal insanlar gibi... Yok yok yok. Yobazlık, cahillik, saldırganlık yediden yetmişe şu memlekette her gün maruz kalacağımız şeyler. Bitmedi ve bitmeyecek; kimse kusura bakmasın.
Hocam size de geçmiş olsun. İnsanlara laf anlatmak ve çoğunlukla anlaşmak gerçekten zor. Adam arabayı dubanın üzerinde gördüğü anda kavga modunu açıyor zaten. Siz alttan aldıkça daha da cesaretleniyor.
Ben ülkemizdeki her kötü olayı eğitimsizliğe bağlıyorum. İnsan doğduğu günden itibaren iyi bir aile eğitimi almalı ve bu eğitim okulda devam etmeli ama durumlar malum. Konuşacak çok şey var, konuşuyoruz ama bir şey değiştiremiyoruz. Sonuçta olan yine iyi niyetli ve düşünceli insanlara oluyor, diğerleri cehaletin mutluluğuyla yaşayıp gidiyor.

Geçmiş olsun.Malesef oluyor böyle şeyler.Benimde en hasta olduğum durum okul avm gibi yerlere park edinde yanimdaki aracin dibime kadar yanaşmasi ve kapiyi açarken dikkat etmemesi.Bu kadarmi dikkatsiz olunur sirf bu yuzden ayar oluyorum malesef...

geçmiş olsun,

canınızı sıkmayın, ne de olsa eşyadır, zamanı gelince eskidiği için değiştirilir.
Ben de o gözle bakarım hep, bizimle mi yaşayacak derim ama eskiyecekse de zamanla doğal akışında eskisin. Zaten zar zor kredi ödeyip, kıt kanaat alıyoruz arabayı. Bu yüzden düşüncesiz birinin yüzünden eskimesine de sinir oluyorum. Tabiki yapacak bir şey yok, sağlık olsun.

Bu ülkede herkesin malı kendine değerlidir başkasınınki isterse yansın.Daha galeriden 0km alıp bina otoparkına koyduğum aracımın 1.haftasında sol kapı eziği oluşmuştu .Hayvanat nasıl açtıysa kapıyı kapıdaki çıkıntı kısmını göçertmiş.Öyle ince kıl bir göçükki durunca çirkin duruyor versen yaptırılamıyor.

bende önlem olarak böyle sıralı otoparklarda bir yanı boşa gelecek şekilde köşelere koyar oldum.2 arabanın arası varsa boşta park yeri olarak koymuyorum en azından sadece arabanın bir tarafına araç park etsin diğer tarafı boşta kalacak şekilde koyuyorum

avm otoparklarında de bunu yapıyorum genelde kolon yanı tercih ediyorum ya da tekli otopark bulursam oralara koyuyorum

Bu ülkede herkesin malı kendine değerlidir başkasınınki isterse yansın.Daha galeriden 0km alıp bina otoparkına koyduğum aracımın 1.haftasında sol kapı eziği oluşmuştu .Hayvanat nasıl açtıysa kapıyı kapıdaki çıkıntı kısmını göçertmiş.Öyle ince kıl bir göçükki durunca çirkin duruyor versen yaptırılamıyor.

bende önlem olarak böyle sıralı otoparklarda bir yanı boşa gelecek şekilde köşelere koyar oldum.2 arabanın arası varsa boşta park yeri olarak koymuyorum en azından sadece arabanın bir tarafına araç park etsin diğer tarafı boşta kalacak şekilde koyuyorum

avm otoparklarında de bunu yapıyorum genelde kolon yanı tercih ediyorum ya da tekli otopark bulursam oralara koyuyorum
Hocam siz yazınca aklıma geldi. Aşağıdaki resimler de önceki arabam olan Suzuki Swift'e ait. 2020 yılında henüz 6 bin km'de olan araba yine aynı yerde bu şekilde çizilmişti. İlk resim motor kaputuyla ön tamponun birleştiği yer, 2. resim de ön tamponun alt kısmı.
Bu büyük ihtimalle bisikletle arabının önünden geçen bir çocuğun işiydi. Dengesini kaybedip bisikletin ayaklığıyla tamponun altını, gidonuyla da üstünü çizdi diye düşünüyorum. Yine apartmandaki herkese sordum ama kimse üstlenmeyince 6 bin km'deki arabanın bu 2 yerine lokal boya yaptırmıştım.

Ben de dediğiniz gibi arabayı AVM otoparklarında duvar kenarına koyuyorum. Evin önünde de duvara iyice yanaştırıyorum ki kimse yakınından bile geçme ihtiyacı hissetmesin diye ama gelip bir şekilde zarar veriyorlar.

20200506_215257.jpg

20200506_214345.jpg

Hocam siz yazınca aklıma geldi. Aşağıdaki resimler de önceki arabam olan Suzuki Swift'e ait. 2020 yılında henüz 6 bin km'de olan araba yine aynı yerde bu şekilde çizilmişti. İlk resim motor kaputuyla ön tamponun birleştiği yer, 2. resim de ön tamponun alt kısmı.
Bu büyük ihtimalle bisikletle arabının önünden geçen bir çocuğun işiydi. Dengesini kaybedip bisikletin ayaklığıyla tamponun altını, gidonuyla da üstünü çizdi diye düşünüyorum. Yine apartmandaki herkese sordum ama kimse üstlenmeyince 6 bin km'deki arabanın bu 2 yerine lokal boya yaptırmıştım.

Ben de dediğiniz gibi arabayı AVM otoparklarında duvar kenarına koyuyorum. Evin önünde de duvara iyice yanaştırıyorum ki kimse yakınından bile geçme ihtiyacı hissetmesin diye ama gelip bir şekilde zarar veriyorlar.

Ekli dosyayı görüntüle 56494

Ekli dosyayı görüntüle 56493
Bu fotoğrafları ararken bir fotoğraf daha buldum. :)20190210_095524.jpg
Bu da önceki arabam Polo'ya ait.
Ne güzel bir pazar sabahı kalktım, gidip fırından ekmek alayım diye evden çıktım. Bir kamyonetin yanından geçerken adam arabanın arka kapağını açtı. Bir refleksle azıcık sol yaptım ama ayna kapağını kurtaramadım. Neyse ki adam cinslik yapmadı. Zaten bizim mahalledeki fırının çalışanıydı ve özür dileyip telefonunu verdi. Sonra ücretini ödeyip kapağı da değiştirdi. Hatta adamın insanlığına binaen orjinali pahalı olduğu için ve nasıl olsa plastik parça diye düşünerek yan sanayi almasına da bir şey demedim.

• Beğen
Tepkiler: SCC

geçmiş olsun..
üzüldüm olanlara..

böyle cinslerin her yerde olduğunu var sayarak aracımdaki kamera (belki 3 senedir) 7/24 çalışır durumda..
32gb karta 720p 9 saat kayıt edebiliyor..

ne olur ne olmaz
acaip bir zamanda yaşıyoruz..

taze bir olay.. bakınız..

[/URL]
Aslında dünden beri kamera işini ben de düşünmeye başladım. En azından kimin yaptığını görürüm ama bende biraz orjinallik takıntısı var. Ender elektronikte orjinal kamera seti gördüm ama fiyat 10 bin TL. Bu da verimli midir bilmiyorum.
Yazdığınız da iyi oldu. Kafamda bir kaç şey hakkında belirsizlik var, yardımcı olursanız sevinirim. Orjinal kamera parasını hak eder mi sizce? Veya orjinal yerine ne marka önerirsiniz? Bir de orjinal veya muadiller arabanın her yerini çekebiliyor mu? Mesela birisi yandan vurdu diyelim, bunu görebilir miyiz?

Geri
Üst Alt