Ş*refsizlik Parayla mı?

Sanırım her apartman da aynı sıkıntı hocam. Ben de yöneticiye söyleyim yada whatsap grubunda böyle bir şeyi dile getirip karar defterine yazdırıp imzalatılmasını isteyim.

Herkes sağolsun görüyor ama tepki vermiyor dediğiniz gibi geçen de dayanamayıp yazdım site grubuna. Bir komşu cevap verme tenezzulunde dahi bulunmadı digeri de çocuğuna laf geçiremedigini alanen itiraf etti ve bana ben ev sahibiyim oğlumla konuş dedi. Sonra oğluyla da konuştum. Bana yer kalmıyor mu dedi. Sizin gibi en az 6 komşunun 2 aracı var sizden görüp herkes çekse biz ne yapacağız dedim ama hala arada 2 araç görüyorum. Hayırlısı bakalım.

Ekli dosyayı görüntüle 56645
Genel bir durum her binada çıkıyor anlaşılan. Bizde çocuğu değil mendebur karısı kimseye saygısı olmayan suratsız birisi,, neymiş ilk arabası diğeri de ölen babasının 35 senelik araç ikisi de eski bakımsız zor çalışıyor yağ akıtıyor. 20 km gidemezsin sat gitsin insanları ne diye mağdur ediyorsunuz. Kocası da ondan beter sonuçlarına katlanacak kadar cesaretli toplantıda köşeye saklanıyor yine bildiğini okuyor. Bu arada Kat malikleri kanuna göre ev sahibi olsun olmasın kirasını ödediği sürece eşit haklara sahip kiralandığı kişi ev sahibi haklarını taşıyor.
Whatsapp mesajlarına hiç girmeyelim bu şahıslara yazılanları görseniz her ay bir pislikle komşuların canını sıkıyorlar. Gürültü-İzmarit-Kuşları yemlerken 3 katın camı kirleniyor-temizlikçiye karışıyorlar-Kapı önüne terlik ayakkabı yasaklansın deyip kendileri koyuyorlar dairelerin terliklerini merdiven boşluğundan aşağıya atıyorlar-Elektrik su kesilir kesilmez arayıp rahatsız ediyorlar-En küçük kokuda gaz kokuyor diye herkesi huzursuz ediyorlar kısacası çattık..

Maalesef bizim ülke insanımızın yine eğitim seviyesinden kaynaklı sıkıntılar bunlar. Her konuda olduğu gibi toplu yaşamada da kimsenin kimseye saygısı yok. Bizim apartmanda da aynı, diğer apartmanlarda da. 12 veya 15 daireli apartmanda adam 1 tane daire almış, apartman kendinin gibi davranıyor.
Ben her geçen gün ülkeden umudumu kaybediyorum, biz böyle geldik böyle gideceğiz.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Maalesef bizim ülke insanımızın yine eğitim seviyesinden kaynaklı sıkıntılar bunlar. Her konuda olduğu gibi toplu yaşamada da kimsenin kimseye saygısı yok. Bizim apartmanda da aynı, diğer apartmanlarda da. 12 veya 15 daireli apartmanda adam 1 tane daire almış, apartman kendinin gibi davranıyor.
Ben her geçen gün ülkeden umudumu kaybediyorum, biz böyle geldik böyle gideceğiz.
Maalesef öyle bu bahsedilen mahlukatlar da öyle çatı katını aldılar o cephede oturan 3 kiracıya biz ev sahibiyiz diye çok sayıda pislik yaptılar. Kötü ev sahibi insanı mal sahibi yaparmış ilerde kendilerine pay çıkarırlar aynı hataya düşmezler inş.

Bu ülkede herkesin malı kendine değerlidir başkasınınki isterse yansın.Daha galeriden 0km alıp bina otoparkına koyduğum aracımın 1.haftasında sol kapı eziği oluşmuştu .Hayvanat nasıl açtıysa kapıyı kapıdaki çıkıntı kısmını göçertmiş.Öyle ince kıl bir göçükki durunca çirkin duruyor versen yaptırılamıyor.

bende önlem olarak böyle sıralı otoparklarda bir yanı boşa gelecek şekilde köşelere koyar oldum.2 arabanın arası varsa boşta park yeri olarak koymuyorum en azından sadece arabanın bir tarafına araç park etsin diğer tarafı boşta kalacak şekilde koyuyorum

avm otoparklarında de bunu yapıyorum genelde kolon yanı tercih ediyorum ya da tekli otopark bulursam oralara koyuyorum
Bende hep öyle yapıyorum ama yinede öküz ya da inegin teki dibime kadar yanaşıyor

bizde 5araç var 1baba 1 anne 1ben 2 şirket aracı .binada 15.yılımız 28 daireli bina için zeki mütahitimiz 16 araçlık otopark yapmış .Yıllardır belediyenin yaptığı otopark a koyarız .1 arabamız varkende koyamazdık .Birçok komşuda bu konuda mağdur.Türkiyede bütçen varsa ya villada oturacaksın yada 2araçlık kapalı otoparka sahip bir dairede .

malesefki ülkede otopark sorunu başa bela.ve gözlemlediğim kadarıyla şehir belediyeleri bu konuda oldukça duyarsız.Eğer ki lüks bir siteden almıyorsanız bu konuda hep muzdarip olacaksınız

belediyelerin otopark ,yeşil alan,imar planı konusundaki vizyonsuzlukları ile ilgili yazacak söyleyecek birçok şey var ama konu bu forum değil

• Beğen
Tepkiler: SCC
Benim burada paylaşılanlardan çok çok daha kötü şeyler başıma geldi. Eski arabamı neredeyse parçalama düzeyinde getirmişlerdi. Polisti mahkemeydi derken araç 2 ay sanayide onarım gördü. Ön cam ve ön yolcu camı sol arka kapı sol ön kapı sağ ön çamurluk ve sağ ön kapı tekme motorsiklet kaski ile darp etmişlerdi. Sonra o Arabayı çok güzel ve orjinal şekilde yaptırdıktan sonra bir arkadaşımın ricası üzerini aracı kendisine sattım. Ardından yeni araç aldım onunda başına gelmeyen kalmadı. Ön acc radar amlemi kırıldı kaputta Allahtan folyo vardı şerefsizin biri kaputa gülen yüz kalp gibi emojiler çizmiş sert cisimlerle folyo olduğu için boyada sıkıntı yok sonrasında Sol ön çamurlukta 3 adet göçük kapı açma kaynaklı sol ön kapı ve sol arka kapılarda kapı açmasından dolayı boya kalkması ve ön arka tamponda temaslardan dolayı boya kalkması oluştu. Geçtiğimiz cumartesi iş çıkışı aracımı yıkadım. Pazar sabahı arabam tertemizdir düşüncesiyle alıp dolaşacaktım. Fakat arabayı koyduğum yerin üst katında amcanın biri halıları balkona dizmiş tek tek arabanın üstüne silkiyordu. Kafayı kaldırdım adama kitlendim farkedip içeri kaçtı göz göze gelseydik bol bol küfür edecektim ki Allahtan içeri kaçtı olay çıkacaktı. Şerefsiz dedim bindim arabaya gittim. Yani Cahil, kültürsüz ve Medeniyet yoksulu bir toplumla bu ülkede yaşamaya çalışıyoruz. Kimsenin kimseye saygısı yok. Adam içip içip sokakta gördüğü arabaya dalıyor mahkemelik oluyorsun, Mahkeme benim zararımı karşılamıyor karşı tarafı 3-5 ay hapislik para cezası kesip salıveriyor. Adam bilinçli yada bilinçsiz kapıyı sürtüyor vuruyor bir numara bile bırakmadan kaçıyor.
En sonunda dün arabayı evime ve iş yerime çok uzak bir yere tek kişilik her yeri kapalı tam otomasyonlu özel güvenlikli bir otoparka kapadım. Uzun süre sinir sistemim düzelene kadar binmeyeceğim. Belki 1 ay belki 3 ay belli değil. Zaten akaryakıt fiyatları da fırlamış gitmiş.

Son düzenleme:
Ayarsız dengesizin biri de benim araca böyle yapmış. Muhtemelen kapı açarken küt diye vurdu göçtürdü orayı, tam da kıvrımdan göçmüş görünce çok sağlam sövdüm onun bunun evladına. Böyle göçürtmek için baya hızlı açılması lazım o kapının.

Ekli dosyalar

• IMG_20220416_135231.jpg
    IMG_20220416_135231.jpg
    57.7 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Üst Alt