Nihayet Kavuştuk

Bugün 1.6 TDI Highline DSG aracı İstanbul AVEK'ten teslim aldım nihayet. İzlenimlere geçmeden evvel fotoğraflarda da görüleceği üzere Çeki Demiri Kapağının etrafında tamponda çizikler varmış ancak o kadar hızlı teslimat yapıldı ki farkına bile varmamışım hemen teslimat yerinin dibindeki benzinlikte depoyu doldururken çektiğim fotoğraflarda eve (Çorlu) ulaştığımda farkedip çıkıp baktım maalesef çizik varmış. Tabiki bu durum üzücü olsa da Golf sevgimizi baltalayacak nitelikte bir durum değil. Yaklaşık olarak 22 yıllık Renault macerasından sonra yeni sularda yelken açmak gibi oldu. Son kullandığım araç 2006 2.0 Turbo Privilege OV Laguna idi, Golf u alırken aslında rahatlığı ve konforu bakımından acaba mı demiştim ama bugün beni yanılttı ve resmen kendine aşık etti hele ki yakıt tüketimi çok çok iyi. Elbette o bana ben ona alışınca herşey çok daha güzel olacaktır. Ayrıca flash belleğimdeki müzikleri dinleyemedim sebebin anlayamadım. Bellek Fat32 formatlı şarkılar mp3 olarak kaydedildi. Taktığımda tanınmayan aygıt yazısı gordum. Ayrıca merak eden arkadaşlar için benim multimedya 19A olarak geldi.
Bu çizik konusunda acaba neler yapabilirim daha evvel başına gelen arkadaşlarım var mı acaba?

Değerli Hocam;

Öncelikle hayırlı olsun ve güzel günlerde kullanmanızı dilerim.  Maşallah

:Allah nazardan saklasın

Alışkanlıklarınızı bırakma cesaretinizden ötürü tebrik etmeliyim sizi en başta. Şunu biliyorum ki; " insan, alışkanlıklarıyla yaşar." Ancak daha iyi için kendine de şans tanımalı insan.

Falsh belleğinizin hızlı biçimlendir diyerek formatlanmasını NTSF olarak değiştirmelisiniz. Bu durumda çalışacaktır. 

Çiziği yakın plan ve yüksek çözünürlükle fotoğraflar mısınız? Durumun ciddiyetini görebilelim. Çarpma şiddetliyse tampondaki esnemeye bağlı olarak kırışıklıklar oluşmuş olabilir. Aracın öndeki en güçlü noktası şasiye bağlı olan çeki demiri bağlantı noktasının hemen altı olduğu için şanslısınız diyebilirim. Çizik bana kalırsa önemsiz çünkü tampon üzerindeki rötuş ve boyalar tespit edilemediği gibi değer kaybına da yol açmaz. Ancak bana kalırsa özellikle elletmeyin rötuş boyası serviste ücretsiz, serviste rötuş yaptırın ve nazarlık olarak kalsın. Dilerim hasar bununla sınırlıdır. Çünkü tampona çarpmalarda iki temel hasar oluşur:

1. Park sensörleri kırılır, açısı bozulur veya sürekli sinyal vererek arızalı olduğunu belli eder.

2. Basınçlı su püskürten Far yıkama jetleri içeriden kırılır.

Bu tip çarpmalarda bu ikisi hemen kontrol edilmeli ve mutlaka hemen etrafındaki far yıkama silindiri deneyerek kontrol edilmeli. Çünkü Kırılmış olabilir içeriden ve biz fark etmeyebiliriz. Denemek için Farlar açıkken birinden direksiyona geçip cama su püskürtmesini isteyerek çalışmasını izleyiniz. Çalışması normal mi? Tamponun altından su akıtıyorsa kırılmış olabilir.

sizden son bir ricam olacak; müsait bir zamanda imzanıza araç donanım seviyesi ve varsa ekstra donanımları da işleyebilir misiniz?

Geçmiş olsun.

ooo, çok güzel hocam, imkanım el verseydi bende bu aracı tasarlardım. Kazasız belasız cezasız günler dilerim.

@Adv_Dbl

Merhaba, Golf'ünüz hayırlı olsun, güzel günlerde sağlıkla kullanın :)

Çizikler için üzüldüm. Ben de Avek'ten almıştım ve teslimat anındaki acele ettirici tavırlarını hiç beğenmemiştim. Ama onları umursamayarak elimden geldiği ölçüde kontrol edip teslim almıştım. Bizim için çok özel olan o an, onlar için son derece sıradan. Size bilgi verilmemesi ise gerçekten ayıp. Çünkü yıkayıp teslim ediyorlar, yıkarken mutlaka görülmüştür.

Hayırlı olsun hocam güzel günlerde bilmeniz temennisiyle saygılarımla

Hocam hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle. Bence çok önemsiz bir çizik ama size soylenmemesi sizi kizdirmis olmali. Haklısınız bende olsam kizardim. Ama boşverin oda nazar boncuğu olsun. Zaten diğer arkadaşların da belirttiği gibi hem rötuş sıkıntı olmaz hemde boyanması değer kaybı yaratmaz. Siz yeni aracınızin tadını çıkarın.

Hayırlı olsun.Allah kazasız,belasız kullanmayı nasip etsin.

Hayırlı Olsun Hocam.

One Life Live it.!!!

Hayırlı olsun baska bir sitede yazişmiştik sizinle izlenimleriniz nasıl?

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın aracınızı.

Hayırlı uğurlu olsun. Darısı gene olmayanların, bekleyenlerin başına...

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline sürüş komfor ve ışık paket

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

100,000 TL yi sanki hergün bir arada görmüşler ve her gün kazanıp harcıyorlarmış gibi ST ler bu taşıtı 20-30 dk da teslim etmeye çalışıyorlar. Her yerde bu terbiyesizlik aynı. Taşıt teslimi dediğin en az yarım gün, hatta 1 gün sürer. Almanya da özel randevu alınıp fabrikadan bile teslimat yapılırken, bizimkiler daha bayiden insan gibi teslimat yapmıyorlar.

Tampon hasarı sadece çizik ise ve @silvershadow un dediği gibi içinde bir kırık parça vb. yok ise dert etmeyin. Pasta-cila yapsın SERVİS ve ÖZÜR DİLESİN bir şekilde, nazarlık kalsın.

Renault da iyi bir marka saygımız var elbette.

VW ye hoşgeldiniz, sizin için VW den önce ve sonrası hayat başladı :)

Masallah kazasız belasız kullanın inşallah.

hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın.

Geri
Üst Alt