Nihayet Kavuştuk

@Adv_Dbl Hocam, bu tür teslim öncesi olan kusurlarda VW bir "ayıplı ürün iş emri" açıyor, gerekli onarımı yaparak, belli bir indirim ile teslimi yapıyor. Benim olsa ne yaparım? İşemrini açtırmadan indirimi alırım, aracı serviste değil, kaskomdaki hasarsızlığı etkilemeyen, hasar kaydı oluşturulmayan mini onarım hizmeti ile karşılarım. Normalde sadece 1 hak gider, yıllık en az 4-5 haktan. Hem tarihçesi temiz kalır, hem daha profesyonel aparatlarla hem daha iyi işçilikle hem de daha küçük yüzey etkilenerek çözüme ulaşırım.

Saygılar...

hayırlı uğurlu olsun kaazasız belasız bının çok güzel araç memnun kalacağınızdan emınim

Tüm yazan arkadaşlarıma selamlar ve herkesin iyi niyetine güzel dileklerine teşekkür ederim. Sabah erken saatte ST aradı ve mümkün ise hemen aracı getirmemi istedi tesadüfen işlerim de uygundu bende gittim ve müthiş ilgi alaka gördüm bu kez tabi bu durum memnun etti açıkçası. Sonrasında araç teslim alınarak öncelikle rötuş ile deneme yapıldı ama sonuç çok istediğimiz gibi olmayınca ve parçanın plastik oluşu ve sigorta hukuku açısından değer kaybı yaratmayan bir husus olması sebebiyle 2 parmaklık alanın boyanmasına izin verdim 3 saat bekledim ancak sonuç gerçekten mükemmel bir işçilik ile çıktı  ve gereken özürler de dilendi tüm sorun halloldu. Şimdi gelelim bugün hissettiklerime;

İşin açıkçası bugün eski bir Renault kullanıcısı olarak aslında VW ile aradaki farkın yalnızca araçların yapısında olmadığını aynı zamanda servisin yapısının da farklı bir üst sınıfta olduğunu söylemek sanırım hata olmayacak. Bu karşılaştırmayı da objektif ve dürüstçe yapmak gerektiğine inanıyorum. Renault servisinde içecek çayı zor bulurken burada tabirici caiz ise önünüze bir kuş sütü koymadıkları kalıyor bu durum da beni memnun etti. Tabi diğer VW servisleri nasıldır çok bir bilgi sahibi değilim açıkçası. 

İkinci gün yol izlenimlerine gelince hala rodaj evresinde olmam sebebi ile 2500 d/dk yı hiç geçmedim ve bu gün biraz daha rahattım galiba alışıyoruz. Kıvraklığı ve trafikte kolay yönlendirilebilmesi dizel olmasına rağmen sessizliği oldukça iyi. Zaten torsiyonlu sisteme alışkın olduğum için o konuda da hiç bir sıkıntı hissetmedim desem yeridir bu sistemin ustası niteliğindeki Renaulttan daha sessiz çalıştığını da söylemek gerek. Galiba alışamadığım ve hiç bir zaman alışamayacağım şey start-stop olacak İstanbul da sıkısık trafıkte bana gore son derece gereksiz bir sistem. Yakıt ortalamam trafiğin oldukça sıkısık olmasına rağmen bugun de 5.6 ydı herhalde biraz daha aşağılara da düşecektir. Oldukça seveceğim bir araç olacağı kesin.

Sabırla okuyan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  

@Adv_Dbl Serkan hocam, sürecin istediğiniz gibi ilerleyip sonuçlanmasına çok sevindim. Sorunsuz, kazasız sürüşler diliyorum.

Saygılar...

@Adv_Dbl Serkan hocam, sürecin istediğiniz gibi ilerleyip sonuçlanmasına çok sevindim. Sorunsuz, kazasız sürüşler diliyorum.

Saygılar...
Amin cümlemize hocam sizin de bir an evvel istediğiniz araca kavuşabilmeniz dileğimle 

hayırlı olsun cam tavan giderdi yani :D

Aracın teslim alınmasından sonra yapılan işlemler;
1-Ön cam hariç 3 M cam filmi uygulaması
2-Motor Kaputu - Ön çamurluklar - Bagaj eşiği - Kapı eşikleri koruyucu şeffaf film uygulaması
3-Bagaj Kapağı Nikelaj uygulaması 
Aracın izlenimlerine gelince galiba birbirimize iyice alıştık hala tek alışamadığım şey start-stop keşke devreye girmek için biraz daha beklese adeta yangından mal kaçırır gibi zırt diye devreye girişi gerçekten sıkıntı olabiliyor. Evet frenle ayarlanabiliyor ama bu seferde DSG nin kavraması devrede kaldığı için sıkıntı yaratabilir endişesi hakim oluyor. Acaba kodlamayla devreye girişi geciktirilebilir mi diye düşünmeden edemiyorum. Bunun dışında performans yeterli düzeyde (sanırım bunda 170 HP lik bir araçtan 110 HP lik bir araca geçmiş olmak ve ilk kez dizel kullanmanın etkisi var) yakıt gerçekten muhteşem düzeyde araç yeni olmasına rağmen bugün 540 km de iken depoyu doldurdum ve 112 TL yakıt aldı bu miktar belki şimdilik yüksek gibi olabilir ama 9-10 LT benzin ortalamasına alışmış biri için yeme de yanında yat adeta. Konfor a gelince şehir içindeki ve rölantideki o tatlı homurtusuna alıştım ve seviyorum da o sesi 45 yanak lastiğe oranla süspansiyonların çalışması gerçekten çok iyi. 

IMAG1112.jpg

IMAG1113.jpg

IMAG1114.jpg

IMAG1115.jpg

IMAG1116.jpg

IMAG1124.jpg

@Adv_Dbldegerli hocam tekrar hayırlı olsun aracınız 

uygulamalar ayrı bır hava katmış

@Adv_Dbl

Değerli Hocam;

Beyaz renk araca renkli cam çok yakışmış gerçekten..

İyi günlerde kullanmanızı dilerim.

Maşallah. :Allah nazardan saklasın

Allah kaza bela vermesin, hayırlısı olsun aracınız, daha önce paylaşmış olabilirsiniz ama, fiyat olarak kaça geldi araç , ne kadar bayii indirimi aldınız.

Bugün 1.6 TDI Highline DSG aracı İstanbul AVEK'ten teslim aldım nihayet. İzlenimlere geçmeden evvel fotoğraflarda da görüleceği üzere Çeki Demiri Kapağının etrafında tamponda çizikler varmış ancak o kadar hızlı teslimat yapıldı ki farkına bile varmamışım hemen teslimat yerinin dibindeki benzinlikte depoyu doldururken çektiğim fotoğraflarda eve (Çorlu) ulaştığımda farkedip çıkıp baktım maalesef çizik varmış. Tabiki bu durum üzücü olsa da Golf sevgimizi baltalayacak nitelikte bir durum değil. Yaklaşık olarak 22 yıllık Renault macerasından sonra yeni sularda yelken açmak gibi oldu. Son kullandığım araç 2006 2.0 Turbo Privilege OV Laguna idi, Golf u alırken aslında rahatlığı ve konforu bakımından acaba mı demiştim ama bugün beni yanılttı ve resmen kendine aşık etti hele ki yakıt tüketimi çok çok iyi. Elbette o bana ben ona alışınca herşey çok daha güzel olacaktır. Ayrıca flash belleğimdeki müzikleri dinleyemedim sebebin anlayamadım. Bellek Fat32 formatlı şarkılar mp3 olarak kaydedildi. Taktığımda tanınmayan aygıt yazısı gordum. Ayrıca merak eden arkadaşlar için benim multimedya 19A olarak geldi.
Bu çizik konusunda acaba neler yapabilirim daha evvel başına gelen arkadaşlarım var mı acaba?

Ekli dosyayı görüntüle 2791

Ekli dosyayı görüntüle 2792

Ekli dosyayı görüntüle 2793

Ekli dosyayı görüntüle 2794
Hayırlı Olsun. Çok tanıdık geldi O pompa bana :)  Bende aracımı Avekten Almış ve hemen orada ilk yakıtımı almıştım. Hatta pombacıyla bir muhebbetimiz bile dönmüştü ( malum Avekten çıkan her aracı Gözlem altına almışlar yeni mi değil mi diye ) Tekradan hayırlı olsun güzel Günlerde Kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim.

@Ender evet sevgili dostum maalesef bahşişten kaçamıyorsunuz orada :))) Gerçi helali hoş olsun. Güzel dilekler için çok teşekkürler tekrar ve aynı dilekleri tüm arkadaşlar açısından bende canı gönülden paylaşıyorum, diliyorum... 

Geri
Üst Alt