IŞIK PAKETİ

Hocam kapı altı için herhangi bir çalışmam olmadıgı için bilmiyorum. Onun için retrofit bölümünde bir konu var. Hatta@ender hocam yaptı diye biliyorum
Kapi altinda sorun yok calisiyor fakat ayak alti aydinlatma calismiyor maalesef kac defa kontrol ettim yanlis pin yanlis kodlamami die ama hersey normal gozukuyor

Videoda kaput açma kolunun nasıl sökülüp takılacağı detaylıca anlatılmış faydalı olacaktır montajdan önce izlenmesi.

Dün malzemelerin hepsi geldi.Hemen montaja başladım.

IMG_7652.JPG

Aynayı söktüm denildiği gibi, sensörü taktım.Çok kolay oldu, işin en kolay kısmıymış :)

IMG_7653.JPGIMG_7654.JPG

Geriye kabloyu çekip far anahtarını çekmek kaldı.Açıkçası işin bu aşamasında gözüm korktu biraz.Yetkili servis takar mı acaba ?Ne diyorsunuz yada gözü karartıp kendim mi yapsam bilemedim.

Özür dilerim öncelikle , konu buralara kadar geldi ama  , söylemeden edemeyeceğim , ben forumlara üye olmadan önce  @necati ustamızı instag... dan rastgele karşılaşmayla takibe başladım , hiç tanımadığı halde birkaç acemi soruma cevap verdi sağolsun , ben olsam sallamam şahsen , bana insanlık dersi verdi desem yeri var , 33 yaşındayım , boş beleş muhabbeti sevmem biliyorum yaptığım hata , ama bir gerçek var , vag-com ile aracımın gizli özelliklerinin bir kısmını  açtrırmamdaki en büyük idol'ümdür necati usta , ben biliyorum ki Türkiye'de kimse arabasını onun kadar kurcalamamıştır.Bilgilerini bizimle paylaştığı için ve bu forumda abi - kardeş gibi hep birlikte geçindiğimiz için @silvershadow , @yusuf  @fcsrn hocalarıma teşekkür ediyorum. Değerli bilgilerini bizden eksik etmeyen tüm dostlarıma teşekkür etmek istiyorum , konuyuda buralarda uzattığım için hakkınızı helal edin.

@dgn hocam bence girişin bu işe. Kimse aracınıza sizden iyi davranmaz ;)

merhabalar.

arkadaşlar aracıma far sensörü ve yağmur sensörü montajı düşünüyorum. ankarada tanıdığım usta herşey dahil (parça-montaj-kodlama) 650tl istedi. bu konuyu okuyunca çinden parçaların (far anahtarı, yağmur/ışık/nem sensörü ve bcm ye çekilen kablo) 150tl civarına malolacağını öğrenmiş oldum. konuyu açan ve bilgilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. parçalar geldikten sonra montaj ve kodlama konusunda ankaradan bana yardımcı olabilecek forumdaş arıyorum.

çinden sipariş olacak parçalar orjinalmi, yoksa benzerimi (amiyane tabirle çakmamı)

Far anahtarı

https://tr.aliexpress.com/item/for-VW-Golf-MK7-Chrome-Automatic-Headlight-Switch-Fog-Light-Lamp-Controller-5GG-941-431-D/32689812024.html

Sensör

https://tr.aliexpress.com/item/Volkswagen-Golf-MK7-7-VII-OEM-Stainless-Steel-Sport-Manual-Transmission-MT-Pedal-Footrest-Gas-clutch/1894029917.html

Kablo(far anahtarına 8 kablo geldiği için kablo çekmeniz lazım)

https://tr.aliexpress.com/item/Seat-Quadlock-MQS-Reparaturleitung-Kabel-000-979-009-000979009-E-Repair-Wire-GENUINE-for-VW-Audi/32600765350.html

Bunlar işinizi görecektir. 

Teşekkür ederim, Eren kardeşim.

Ah bide montaj ve kodlama konusunda ankaradan bana yardımcı olabilecek forumdaş lazım.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim, Eren kardeşim.

Ah bide montaj ve kodlama konusunda ankaradan bana yardımcı olabilecek forumdaş lazım.

Siz ürünleri alın, elinize geçsin. Telefondanda destek veririz olmazsa. Ankara da yapan var mıydı hatırlayamadım inanın. 

Necati isminde forumdan bir arkadaş var ama.

Geri
Üst Alt