Performans Kodlaması (ACT Modu)

Merhaba, ben bu kodun DSG de Sport moddaki yüksek devirli kullanımdan farklı olarak, düşük devirlerdeki vites geçiş süresini yada gaz tepkisini arttırdığını düşünmüştüm. D'de 6. vitesteyken S'ye alınca direkt 4'e çeker mesela. Eğer DSG deki sport mod ile aynı ise kolay kolay 6 yada 7. vitesi göremiyor oluruz, öyleyse hiç bu işe girmeyeyim o zaman. Bu kodu kullanan ve konuya hakim üstadların görüşünü alabilir miyim?

Merhaba, ben bu kodun DSG de Sport moddaki yüksek devirli kullanımdan farklı olarak, düşük devirlerdeki vites geçiş süresini yada gaz tepkisini arttırdığını düşünmüştüm. D'de 6. vitesteyken S'ye alınca direkt 4'e çeker mesela. Eğer DSG deki sport mod ile aynı ise kolay kolay 6 yada 7. vitesi göremiyor oluruz, öyleyse hiç bu işe girmeyeyim o zaman. Bu kodu kullanan ve konuya hakim üstadların görüşünü alabilir miyim?
Dsg kullanıcıları için gereksiz görüyorum hocam

Videolarla paylasim yapmistim konu icinde mevcut. Youtubede kendi sayfamda da olacak bakabilirsiniz dostlar.

Dsg Arac uzerindeki degisimi cok bisey degil ama yakita etkisini kabul ediyorum.[emoji1] [emoji106]

@yusuf Eline saglık. Arac cok degişti. sayfaları okumaya calistim fakat bulamadım. ekrana ekleyebiliyor muyuz? 

artı yakıta ciddi bir etki gormedim. hatta azaldı bile diyebilirim. onceki yakıt ne ise su anda da hemen hemen aynı. trafikte 5-6,5 lt arasnda degişiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Saygıdeğer hocalarım Performans Kodlaması denilen kodlama ( ACT MODU ) Pedal Commander olayının birebir aynısı mıdır? Yoksa başka bir uygulama örneği midir? Saygılarımla.

Saygıdeğer hocalarım Performans Kodlaması denilen kodlama ( ACT MODU ) Pedal Commander olayının birebir aynısı mıdır? Yoksa başka bir uygulama örneği midir? Saygılarımla.
Değildir hocam. Bu sadece aracın fabrikasyon spor modu oluyor.

S mod vites ile alakalı. Spor mod gaz tepkisi. Pedalın gaz yeme aralığı

Ben de diğer arkadaş gibi s mod ile aynı diye düşünmüştüm. Öyleyse dsg de s mod'a almaktan farklı bişey bu. Çünkü s mod vites geçisi ile ilgili. Bu durumda dsg olsa da yapılmasında fayda olarak yorumlayabilir miyiz? Gaz tepkisi canlanacaksa?

Ben de diğer arkadaş gibi s mod ile aynı diye düşünmüştüm. Öyleyse dsg de s mod'a almaktan farklı bişey bu. Çünkü s mod vites geçisi ile ilgili. Bu durumda dsg olsa da yapılmasında fayda olarak yorumlayabilir miyiz? Gaz tepkisi canlanacaksa?
Gaz tepkimesi canlanır Emre Hocam :)  

Aracım dizel dsg keyifli oluyor  denemekte fayda var deneme düşüncesindeki arkadaşlar için. :'(

İyi akşamlar Yusuf hocam, siz İstanbul'daydınız sanırım. Bu kodu sizinle birlikte uygulama imkanımız olabilir mi acaba? Saygılar..

Gaz tepkimesi canlanır Emre Hocam [emoji4] 
Aracım dizel dsg keyifli oluyor  denemekte fayda var deneme düşüncesindeki arkadaşlar için.
Bilgi için teşekkürler Ender hocam. İyi akşamlar..

Evet hocam tahmin ettiğim gibi bizde tuş olmadığı için buradan kablo ile aktif etme gibi, dediğiniz de haklısınız uzun süre kullanımda biraz zararı olabilir. ama kapamayı da özellikle gösterdim. kolaylıkla geçiş yapabiliriz.
bu tuşu alıp taktıramıyor muyuz? ordan değiştirirdik kafamıza göre

Geri
Üst Alt