Jump to content

Recommended Posts

• Kurucu Yönetici

Bu kodu yazıp yazmama arasında çok gidip geldik yöneticiler olarak. Çünkü biliyoruz ki bu kodu kullanarak bir çok sahtekar fahiş paralara insanları kandıracak. Öncelikli hedefimiz bu konuda budur. Kod tek satır ve 5dk alacak bir kodlamadır. Yani bu konuyu okuyan her kimse lütfen parasını kaptırmasın. En yakın kablosu olan arkadaşımıza ulaşarak dostluk içerisinde işini halletsin ;) Yöneticiler olarak kendimiz denemeden kimsenin aracına zarar vermeyelim dedik. Birkaç haftadır deniyoruz ve sonuçlar olumlu. Bu kodlama dizel benzinli tüm modellerde geçerlidir. Golf, polo, passat, jetta, leon, octavia vs...

Kod ne mi yapıyor aracın düşük vites ve devirlerde çok daha iyi toparlanmasını sağlıyor. Bu kodu bize kazandıran dostlara selam @erkanz @MSE

44 steering

security 19249

Adaptation

Driving profile switchover -  Bunun değerini "Direct" ile başlayan yapın. Sadece bu kadar.

Bu kodları biz sadece paylaşıyoruz. Araca zarar verir mi uzun vadede bir fikrimiz yok. O yüzden sorumluluk size ait :) 

IMG-20160316-WA0029.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 379
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Bu kodu yazıp yazmama arasında çok gidip geldik yöneticiler olarak. Çünkü biliyoruz ki bu kodu kullanarak bir çok sahtekar fahiş paralara insanları kandıracak. Öncelikli hedefimiz bu konuda bud

Sürüş profili seçimi değil mi bu. DCC li araçlarda teyp ekranından ayarlanabiliyor diyebiliyordum demekki illa DCC ye gerek yokmuş. VW sitesinde bilgilendirmesi mevcut araca zarar açabileceğini düşünm

44-steering assist - Long coding  de Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş  adaptation charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var ) yin

Konudaki görseller

Sürüş profili seçimi değil mi bu. DCC li araçlarda teyp ekranından ayarlanabiliyor diyebiliyordum demekki illa DCC ye gerek yokmuş. VW sitesinde bilgilendirmesi mevcut araca zarar açabileceğini düşünmüyorum. 

ayrıca bu koda ek olarak yakın zaman da deneyecek arkadaşlar şu kodlamayı da bununla beraber yapabiilrler 

44-steering assist -

Long coding  de

Byte 0 -> Bit 7 Profil Seçimi aktif sürüş 

Siteden alıntı 

Merkezi multimedya ekranı üzerinden kontrol edilebilen sürüş profilleri Driving Profile Selection, Normal, Comfort, Sport, Eco, Individual sürüş profilleri arasında seçim imkanı sunmaktadır. Bu modlar, araçta bulunan ekipmanlara bağlı olarak ACC, Klimatronik ve kemer gerdiricilerine müdahale edebilmektedir.

Örneğin Sport modu seçildiğinde, direksiyon elektromekanik desteği azaltılarak daha sert bir karakter kazanırken, gaz pedalının hassasiyeti ve gaz kelebeğinin tepkileri hızlanmaktadır. Araçta adaptif Bi-Xenon farlar bulunuyorsa (Top Xenon), dinamik viraj farının hareketleri hızlanmaktadır. Aynı zamanda emniyet kemeri gerdiricileri de gerilerek sürücüyü koltuğuna sabitlemekte ve hızlı girilen virajlarda daha iyi bir hakimiyet sağlamayı amaçlamaktadır.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar kodu ilk önce kendi aracimda 1.4 tsi act dsg 150 PS aracimda denedim gaz tepkimesi hızlandı gaza bastığınızda dsg nin düşünme olayı beni deli ederdi o kalktı gibi daha sonra arkadaşın 1.6 tdi dsg aracında denedim ilk kalkıştı farkettigini söylüyor denemeye devam ediyoruz biz bütün yeniliklere açığız ?

Herşeyi önce kendi araçlarımin da deniyorum zaten.

Recep Gül bunu beğendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, ali yazdı:

Arkadaşlar kodu ilk önce kendi aracimda 1.4 tsi act dsg 150 PS aracimda denedim gaz tepkimesi hızlandı gaza bastığınızda dsg nin düşünme olayı beni deli ederdi o kalktı gibi daha sonra arkadaşın 1.6 tdi dsg aracında denedim ilk kalkıştı farkettigini söylüyor denemeye devam ediyoruz biz bütün yeniliklere açığız ?

Herşeyi önce kendi araçlarımin da deniyorum zaten.

Teşekkürler hocam. :'(

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gaz pedalı hassasiyetini arttıriyor herhalde kodlama. Mutlaka bu denemeler keyifli olsa da performansa yönelik müdahalelerde uzman ellerden yardım almak daha doğru olur.REVO gibi firmalar veya maslaktaki diğer profesyonel firmalarda ufak dokunuşlar sorunsuzluk anlamında bana daha mantıklı geliyor.işin maddi boyutu olacak tabikide ama buna değer.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

44-steering assist -

Long coding  de

adaptation

charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var )

yine adaptation dan 

diriving profile switchover ( direct,)

Comfortu seçerseniz  direksiyon dynamic e göre yumuşuyor dynamic daha sert ve hisli oluyor ben 1 aydır comfort kullanıyorum dynamic pek tecrübe etmemiştim orhan hocamızdan kodu alınca jeton düştü ve dynamicte aldım ve direksiyonun yanında biraz daha hisli bir pedal olduğunu fark ettim adaptif far için daha gece yolculuğu yapmadım yapınca bilgi veririm. (Comfort yapanlarda pedal biraz daha tembelleşiyor) Dynamic: biraz daha hisli direksiyon+Biraz daha hisli pedal   Comfort : biraz daha yumuşak direksiyon +biraz tembel pedal  Aynı Leon Fr daki gibi oldu gibi oldu. Yalnız Fr da geçişlerde daha belirgin farklar vardı mesela golf te 1 tık leon da 2 tık gibi. Comfort modda Leon motor gücünede müdahele ediyordu. Sanki 122 hp ye düşüyordu Nerden anlıyorsanız derseniz Sporda 6. vites 100 km den sonra dip gaz anlık tüketim 20-21 lt Comforda 16 lt geçiremedim aynı koşullarda  normal modda da 20-21 di.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, HASANSEN54 yazdı:

44-steering assist -

Long coding  de

adaptation

charceristic curve of steering seçilecek ( comfort, dymamic default v.s var )

yine adaptation dan 

diriving profile switchover ( direct,)

Comfortu seçerseniz  direksiyon dynamic e göre yumuşuyor dynamic daha sert ve hisli oluyor ben 1 aydır comfort kullanıyorum dynamic pek tecrübe etmemiştim orhan hocamızdan kodu alınca jeton düştü ve dynamicte aldım ve direksiyonun yanında biraz daha hisli bir pedal olduğunu fark ettim adaptif far için daha gece yolculuğu yapmadım yapınca bilgi veririm. (Comfort yapanlarda pedal biraz daha tembelleşiyor) Dynamic: biraz daha hisli direksiyon+Biraz daha hisli pedal   Comfort : biraz daha yumuşak direksiyon +biraz tembel pedal  Aynı Leon Fr daki gibi oldu gibi oldu. Yalnız Fr da geçişlerde daha belirgin farklar vardı mesela golf te 1 tık leon da 2 tık gibi. Comfort modda Leon motor gücünede müdahele ediyordu. Sanki 122 hp ye düşüyordu Nerden anlıyorsanız derseniz Sporda 6. vites 100 km den sonra dip gaz anlık tüketim 20-21 lt Comforda 16 lt geçiremedim aynı koşullarda  normal modda da 20-21 di.

Bu kod ne için, direksiyon hassasiyeti için mi?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

R da Eco mod ile race mod arası dağlar kadar fark var zaten ruh halinize göre kullanabilirsiniz.Fazlası için profesyonel ellerden yardım almayı uygun bulurum.

6000 kilometre incelemesi ile ilgili bir video hazırliyorum hafta sonu paylaşım yapacağım inşallah.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Park sensörü ya da start stop tuşuna bağlasak? Ya da klima açma kapama tuşları vs? Olabilir bence

Kesinlikle. Mesela klima tus grubunda ki setup tusu olabilir

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Genel Koordinatör
49 dakika önce, fcsrn yazdı:

@MSE İşin üstadına soralım :)@Nektar

Sürüş Profili Seçme özelliğini bu özelliğin mevcut olduğu bir araçtan bakarak, kablomuz da buna müsaade ederse belki açarız ancak bu özelliğin çalışacağı soket muhtemelen araç beyninde kayıtlıdır. Bunu değiştirebileceğimizi düşünmüyorum. Normal bir düğme bulup uygun sokete takarsak olabilir ama mevcut tuşların fonksiyonunu değiştirmek bana fazla kaçar :)  

Tuş takılıp kodlama yapıldıktan sonra başka sorunlar baş gösterirse onlarla da ilgilenmek gerekir şuanda ne olur ne olmaz tahmin edemiyorum. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ker9m
      Merhaba arkadaşlar bugün 2018 model Yeni polo araca Amerikan park açmak istedim ön Amerikan park açılmadı girmediğim yer kalmadı ama yinede açılmadı fakat aynı kodları aynada kullanınca ayna Amerikan park açıldı bir bilgisi olan varmı?

• Yeni Oluştur...