Ön cam değişimi

emresaatci

Üye
İsim
Emre Saatçı
İyi akşamlar herkese, aracımın ön camı çatıdaki karganın taş atması sonucu kırıldı. On tane araba vardı benimkini seçti. Kaskodan değiştirmek istiyorum fakat tecrübeli arkadaşlara danışmak istediklerim var.

Kasko orjinal camı ödemiyor, yan sanayi camlardan hangi markayı önerirsiniz?

Arabada yağmur-ışık sensörü var, cam bunlara uygun mu olmalı ?

2015 golf comfortline

@emresaatci Evet cam servislerinde oluyor ama onlar da genelde servisten alıyorlar. Orijinal camda fiyat farkı çıkar. Fazla gelmezse orijinal taktırın. Fazla gelirse de yan sanayi taktırırsınız. Yan sanayide olsa sizin aracınıza uygun cam takılmak zorunda. Yan sanayi arasında kalite farkı var mıdır o konuda bilgim yok.

Geçmiş olsun hocam. @yavuzbattal hocama katılıyorum farkı ödeyip orijinal taktırın. Ayrıca kaskonuzda bundan sonra orjinal cam da ilave ettiren klozlara..

Sunroof varmıydı aracınızda? Sunroof varsa cam ile sunroof arasındaki fitilinde yenisiyle değişmesi daha sağlıklı olacaktır. Camı keserken içten A sütununa zarar verebilirler teslim alırken dikkat edersiniz. Ayrıca tavan döşemesinin cama yakın tarafınada bir göz atarsınız.

1600-1700 lira gibi bir fark çıkıyor olması lazım yetkili serviste. Orjinal cam farkı icin. (Hersey dahil)

Yanlız karga taş atmış cam kırılmıs.

Yetkili servislerin bazıları ?? Levyeyle camın üst taraf tavanla birlesigi hat boyunca oranın gözünü oyuyorlar Karga gibi

Kargalar.......

Yanlız karga taş atmış cam kırılmıs.

Yetkili servislerin bazıları ?? Levyeyle camın üst taraf tavanla birlesigi hat boyunca oranın gözünü oyuyorlar Karga gibi

Kargalar.......
Gerçekten karga çatıdan ağzındaki taşı attı. Sonra da dalga geçermiş gibi suratıma baktı. Şaka gibi ama aracın yanındaydım o anda.

Geçmiş olsun hocam. @yavuzbattal hocama katılıyorum farkı ödeyip orijinal taktırın. Ayrıca kaskonuzda bundan sonra orjinal cam da ilave ettiren klozlara..

Sunroof varmıydı aracınızda? Sunroof varsa cam ile sunroof arasındaki fitilinde yenisiyle değişmesi daha sağlıklı olacaktır. Camı keserken içten A sütununa zarar verebilirler teslim alırken dikkat edersiniz. Ayrıca tavan döşemesinin cama yakın tarafınada bir göz atarsınız.
Sunroof var, teşekkür ederim.

servis kaskodan karşılıyor 6.200 hasar kaydı işleniyor yakın zamanda değiştirdim :)

@emrdmrc hocam servisin kaskodan karşılaması için kaskoda orijinal cam klozu olması gerekir. Arkadaşın yok demek ki.

arkadasın audi a3 aracına yan sanayi cam taktırdık o da ben de aracı sürdük ve görüşümüz kesinkle orjinal camın daha iyi olduğuydu..bayada meşbur bir camcıydı ismi aklıma gelmedi ama xxxglass diyelim..sürüşte orjinal cam zevkini vermedi..belki başka cam firmaları iyi olabilir..belki alışınca göze daha batmaz ama ilk izlenim hoşumuza gitmedi. işçilik iyiydi allahtan ...yan sanayi yada orj farketmez kaskoya işliyor diye biliyorum işlemiyorsa dahi kaskonuzun yenileme değeri artıyordur...ayrıca kasko yaptırırken ben bu cam olayına özelikle dikkat edyorum kesinlikle orj cam istiyorum ve muafiyet olmuyor..

sadece cam faturada ekstra jel fitil vs bir sürü bir şeyler vardı ama cam çatladı değiştiler okadar :)

Geri
Üst Alt