Jump to content

Kaza (arka tampon)

Bugracan
 Paylaş

Recommended Posts

Geçmiş olsun, tamir edilebilir gibi duruyor. İçe göçen kısım düzeltilip üzeri güzelce kapatılarak tampon boyanır. 
Tampon iç tarafına da bakılsa iyi olur hasarı emen kısımlarda bir şey var mı diye.

Teşekkür ederim hocam. Arka demirde sorun yok. Tam kenarına denk geldiği için demir tamponu yırtmış. Üç tarafına bakamadım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam tamirle ugrasacagina cikma bir tampon alip, boyatip kullanin derim. Hemen hemen ayni para cikar cebinizden

Şimdi araştırıyorum dediğiniz gibi tamir ücreti de çıkma tampon ile aynı paraya denk geliyor. Ben de sizin gibi düşünmeye başladım. Çıkma orijinal tampon arıyorum.

Culture33 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Bugracan Geçmiş olsun. Çok benzer bir hasar benim ön tamponumda olmuştu. Park halindeyken yeni otomobil kullanmayı öğrenen bir bayan sürücü otomatik ford focus'u geri vitese takıp gazı köklemişti. 30 m uzakta duran aracımın sağ sön köşeden tamponuna vurmuştu. 

Servise götürdüm tamponu değiştirin dedim. Ama sonradan öğrendim tamponu servis tamire göndermiş, geldikten sonra güzelce boyamış, akabinde far yıka sistemi parçalarını komple değiştirmişti. Tamponun sıfırdan farkı yoktu.

Size de önerim serviste yaptırmanız. İlerde elinizde belge olur. Tabi bunu kaskodan yaptırırsınız diye söylüyorum. 2020 Ocak ayında tampon tamiri + boyama + far yıkama komple değişim + sökme takma işçilik hepsi 1.250 TL tutmuştu. Tabi karşı tarafın sigortası ödedi.

Bugracan bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun ben başka bir konuya değineceğim aynı yerden daha köşeden benim tampona da çarptılar tam arkasında havalandırma var yerinden çıkmış kışın bagaja su girdi tamir den sonra mutlaka kontrol edin gerekirse tampon sökülmüşken silikonla sağlamlaştırın

Bugracan ve HONEY bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hocam bence çıkma ya da orijinal tampon takın. Çünü tamir edilse bile yaz kış genleşmeden dolayı boyası yeniden çatlayabilir.

Üstelik onca uğraştan sonra çatlaması boya atması vs. can sıkacaktır ve 2 iş olacaktır.

Geçmiş olsun.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugracan bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkür ederim. Tamir için biraz araştırdım 1.000 TL civarında masraf olur dendi. Piyasada çıkma orijinal tamponlar var. Hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Kararsız kaldım. Benim tamir pek içime sinmeyecek gibi. Kazayı eşim yaptı geri geri giderken direğe çarpmış. Aracımda kasko da var aslında.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Bugracan yazdı:

Herkese teşekkür ederim. Tamir için biraz araştırdım 1.000 TL civarında masraf olur dendi. Piyasada çıkma orijinal tamponlar var. Hemen hemen aynı paraya denk geliyor. Kararsız kaldım. Benim tamir pek içime sinmeyecek gibi. Kazayı eşim yaptı geri geri giderken direğe çarpmış. Aracımda kasko da var aslında.

geçmiş olsun.

çıkma tamponunda azda olsa tamir gerektiren kusuraları olacaktır büyük ihtimalle, ama bakmakta fayda var. sizin tamponu da alabilir çıkmacılar 

Bugracan ve Culture33 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun

Bende 7.5 tampona gecmek istiyordum aracim su an 7.35 de kaldi proje

İstanbul da olsaydiniz birsekilde anlasirdik

Maalesef konyadayım hocam. Kargo vs uğraşmak da zor olur. Açıkçası sizden almak isterdim

HONEY bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, Bugracan yazdı:

Tamponu yaptırmaya karar verdim inşallah usta güzel bir işçilik yapar http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji120.png

IMG_2247.jpg

Tampon tamirlerinde Isı+eritme işlemleri ve beraberinde orjinal tampon hammadesi ile yama tekniği genelde başarılı oluyor.

Fakat yıllara bağlı olarak tamir gören kısımdaki kılcal  boya çatlakları ihtimali tamamen bu tampon tamircisinin kullanacağı yama materyali ile alakalı.

En sonBoya zaten mecbur atılacak

Umarız iyi yapar.

tarihinde Savatage tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benzer tampon hasarı arkadaşımın polosunda oldu. Geçen hafta yağışlı havada kırmızıda beklerken arkadan gelen araç duramayıp çarpmış. Önce yetkili servise gittik, tamir için autoking e gönderdiklerini söylediler. Karşı tarafın trafik sigortasından yapamadıklarını kasko üzerinden işlem yaptıkları söyleyince autoking'e gittik. Ay sonuna randevu verdiler. Yağmur sonrası işleri açılmış, yoğunluk varmış🙂

Plastik aksamda servis de autoking'e gönderiyor. 

Bugracan bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Benzer tampon hasarı arkadaşımın polosunda oldu. Geçen hafta yağışlı havada kırmızıda beklerken arkadan gelen araç duramayıp çarpmış. Önce yetkili servise gittik, tamir için autoking e gönderdiklerini söylediler. Karşı tarafın trafik sigortasından yapamadıklarını kasko üzerinden işlem yaptıkları söyleyince autoking'e gittik. Ay sonuna randevu verdiler. Yağmur sonrası işleri açılmış, yoğunluk varmış
Plastik aksamda servis de autoking'e gönderiyor. 

Hocam ben kendim yaptırıyorum ustaya. Hanım geri geri giderken direğe çarpmış. Kaskoyu bozmak istemedim.

Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

[mention=14292]Bugracan[/mention] geçmiş olsun hocam
aynı durum başıma gelmişti karşı tarafın sigortasımıydı kaskosumuydu onunla yaptırmıştık sonuçta şu şekilde oldu

Screenshot_2021-09-15-10-19-21-270_com_miui.gallery.thumb.jpg.9a3376eb6a41b2462543d1f131234569.jpg
Screenshot_2021-09-15-10-19-44-142_com_miui.gallery.thumb.jpg.077c1ed14cb188b71ca877fed4acf27f.jpg

Hasar hemen hemen aynı yerden ama sizinki daha küçükmüş Allahtan sensörler zarar görmemiş benim araçta.

Omer58 bunu beğendi
Yorum bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
 Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...