1.5 tsi uzun dönem tüketim.

İlker34

Katılımcı Üye

İsim
İlker bal
Selamlar arkadaşlar. 2020 model A3 aracım geçen hafta ilk yılını doldurdu. 35 tfsi olarak adlandırılan 1.5 tsi act motorlu aracımla 18.500 km yol yapmışım. Son 10 bin km kısımıda uzun süreli hafızada kayıtlı. Şehir içi dur kalk , şehirler arası , sokak kısıtlaması ne ararsanız ortalama tüketim verisi. Son 3 bin km de Rsa yazılım mevcut. Tüketim ile ilgili akında ne yakar diye düşünce olanlara belki referans olur. 
   Hepimize güzel sağlıklı günler dilerim. 

D48C9AD9-AA3E-4CB2-BD61-FAA41876D006.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Terms audilerde daha farklı bir sistem var. Bende nerdeyse ilk 10 bin km yi doldurdum. Daha sıfırlanmadı. Araç başına gidince bende ortalamamı paylaşırım. Yanlış hatırlamıyorsam ilk 10 bin ortalaması 6.4 olması lazım. Araç a3 sedan 1.5tsi. @İlker34 İlker hocam yazılımdan memnun musunuz? Nasıl bir değişiklik oldu. Başka araçlarla hiç denediniz mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ustad 1 yasini doldurduysa dogum gününü baklava ile kutlamak lazim ne zaman geleyim

Korsan taksicilik mi yapiyorsun 18.500 km yillik ben bu sene 4.000 km gecemedim daha

Arkadaşımın 2019 1.5 tsi Golf'üne de Rsa'da yazılım yaptırdık. Çok memnun tavsiye edilir. 

Kazasız belasız sürüşler hocam, benim gibi dizelden vazgeçemeyenleri bu veriler korkutuyor. 

agresif sayılabilecek yüksek devirlerde vites değişimi yapan birisi olarak, aracına acımadan kullanan biri olarak uzun yol ya da anayol sürüşlerinde 5-5.5 litreleri geçmeyen arabaya alıştım. 

@D-NZ-93 1 yılda kaç km yol yapıyorsunuz ortalama?

Ortalama 20.000 km yapıyorum hocam. 
10Krş tan benzine göre 2.000₺ tasarruf sağlıyorsunuz ancak bakımlardan bu farkı yetkili servise gidiyorsanız kapatıyorsunuzdur kanımca.

Konfor ve motor gürültüsü cabası.

Ben de 1.5 tsı ile 10.000 kmyi doldurdum, dikkat etmeden ankara şehir içi 7.5-7.8 arası yakıyorum. 45 litre benzinle 550-560 km yol yapıyor. Önyargıyla alıp çok beğeğim bir motor. Dikkat edince dizeli aratmıyor. 

a3 sedan araç

Kazasız belasız sürüşler hocam, benim gibi dizelden vazgeçemeyenleri bu veriler korkutuyor. 

agresif sayılabilecek yüksek devirlerde vites değişimi yapan birisi olarak, aracına acımadan kullanan biri olarak uzun yol ya da anayol sürüşlerinde 5-5.5 litreleri geçmeyen arabaya alıştım. 
Hocam ben dizelden geçtim. Genel kullanımda ortalama 1- 1.5 litre arttı. Arada ki performans farkını da düşünmek gerekiyor. 1.6 dizellerin denk olduğu motorlar 1.0 tsi motor oluyor. 1.5 ler çok daha iyi gidiyor. 

@İlker34 müsait olduğumda ben de benzer verilerileri paylaşmak isterim, yanlış hatırlamıyorsam ~7000km civarı 6.9lt/100km.

1.5 tsi motor gerçekten çok verimli bir motor. Ekonomi yapmak istediğinizde de buna izin veriyor, performans almak istediğinizde de isteklerinizi karşılıyor.

Geri
Üst Alt