LLumar Air80 ön ve Atr Sunroof Cam Filmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

@Seastar76 Abi benim aracımda cam filmi mevcut ihtiyacım yok açıkçası

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz bir toptan kaç arabaya çıkar? link var mı? 

@Franquaz @Baho_34 ne dersiniz?
Ben bi az çok araştırdım. 152cmx30m bir de 90cmx30m var. 

1.5m x 1 olsa hiç zayiat olmasa 30 ön cam..

90cm x 1.5 m olsa 20 ön cam.. (Tabii ki film yönü diye birşey yoksa)

Aşağıdaki videoda yanlar cr70,ön cam cr90

@Seastar76 Abi kınada olunca konuyu hızlıca okuyabildim 🤭 Abi Emniyete bağlı olduğum için ön cama film yasak zaten kendim istesem bile yaptırmazdım.

Hep öteliyorum. Ben 3m Cr 90 istiyorum maalesef yok.  Neredeyse 0 görüş kaybı.. Varsa bi 25 kişi 1 top yurtdışından getirtip paylaşalım. O da en aşağı 1 ay sürecek. Ama ötele ötele de nereye kadar bilemiyorum.

Araç siyah olunca air 80 de koyu duruyor.. Ayrıca görüş açısından da 3m Cr 90 benim için yeterli ve ideal olan. 

@Ozan Karsavuran evet, galiba yanlış hatırlamıyorsam sadece arka cam kenarlarındaki noktalar cam içinde değil.
olabilir hocam ben kendi aracım dışında (beyaz) incelemedim hiç ancak dediğim gibi benimkinde anlaşılması ancak uygulama hatalarından (bir kaç yerde vardı) ya da çizerek anlaşılabilir. O dönem aynı arabadan iki tane vardı ikisini yan yana çekip baktığımda bir fark göremedim ben. Geçenlerde  burada bir yerde @Terms hocam gece için yazmıştı sanırım, ben gece sürüşte de bir rahatsızlık hissetmedim. Uygulamayı yapan da air80 den ceza yiyen hiç duymadım dedi (PP60tan yiyen varmış mesela)

Bence yurtdışından getirme işine pek girmeyin, ön cam uygulaması zor. Mesela ben çok hassas inceleyip bir kaç hata buldum normal dediler, kendi malzemesi olmadan garanti verecek iyi çalışacak birini bulmak çok zor olur bence.

Solar Guard baktınız mı, onlarında var benzer özellikte filmleri.

Birde içerden görüntü pek değişmiyor diyorlar ama şöyle bir şey yaşadım: yan camlara atr35 yaptırıp, atr20 yaptırmadığıma pişman olmuştum ancak fark ettim ki karanlıkta yan aynayı epey etkiliyor karanlıkta park ederken, sıkıntı çıkartmıyor görüyorum ama camı açınca dağlar kadar fark var. Bu nedenle iyi ki atr20 yaptırmamışım diyorum şimdi (içerden 20 35 fark etmez deniyor sanırım ama bence doğru değil). Dediğim gibi air80 de böyle bir şey hissetmedim.

Son olarak fotoğraf ve videolar bu konuda yani gerek içeriden dışarıya olan görüntü de gerek dışarıdan içeriye olan görüntüde gerçekte olduğundan farklı çıkabiliyor benim incelediğim kadarıyla.

edit: tabiki cr90 air80e göre hem içeriden hem dışarıdan daha az belli olacak bu konu da hiç bir itirazım yok, sadece kendi tecrübem olarak air80 in belli olmama konusunda yeterli olduğunu söylemek istedim.

olabilir hocam ben kendi aracım dışında (beyaz) incelemedim hiç ancak dediğim gibi benimkinde anlaşılması ancak uygulama hatalarından (bir kaç yerde vardı) ya da çizerek anlaşılabilir. O dönem aynı arabadan iki tane vardı ikisini yan yana çekip baktığımda bir fark göremedim ben. Geçenlerde  burada bir yerde @Terms hocam gece için yazmıştı sanırım, ben gece sürüşte de bir rahatsızlık hissetmedim. Uygulamayı yapan da air80 den ceza yiyen hiç duymadım dedi (PP60tan yiyen varmış mesela)

Bence yurtdışından getirme işine pek girmeyin, ön cam uygulaması zor. Mesela ben çok hassas inceleyip bir kaç hata buldum normal dediler, kendi malzemesi olmadan garanti verecek iyi çalışacak birini bulmak çok zor olur bence.

Solar Guard baktınız mı, onlarında var benzer özellikte filmleri.

Birde içerden görüntü pek değişmiyor diyorlar ama şöyle bir şey yaşadım: yan camlara atr35 yaptırıp, atr20 yaptırmadığıma pişman olmuştum ancak fark ettim ki karanlıkta yan aynayı epey etkiliyor karanlıkta park ederken, sıkıntı çıkartmıyor görüyorum ama camı açınca dağlar kadar fark var. Bu nedenle iyi ki atr20 yaptırmamışım diyorum şimdi (içerden 20 35 fark etmez deniyor sanırım ama bence doğru değil). Dediğim gibi air80 de böyle bir şey hissetmedim.

Son olarak fotoğraf ve videolar bu konuda yani gerek içeriden dışarıya olan görüntü de gerek dışarıdan içeriye olan görüntüde gerçekte olduğundan farklı çıkabiliyor benim incelediğim kadarıyla.

edit: tabiki cr90 air80e göre hem içeriden hem dışarıdan daha az belli olacak bu konu da hiç bir itirazım yok, sadece kendi tecrübem olarak air80 in belli olmama konusunda yeterli olduğunu söylemek istedim.
Teşekkürler ayrıntı için.  

Yurtdışından getirme durumunda distribütörden olacak. Pahalı ve koyu olmamasından tercih edilmiyor diye getirilmiyor benim anladığım.  Yani talep olacak olsa getirtilir. 2, 3 noktaya paylaşılsa bilindik yerlere, en azından bayiisinde yaptırmış olurduk diye düşündüm. 

Açıkçası benim aracımda ön  kapılarda 3m cs35 , (karartmasız) arka kapılar ve bagajda cs20 var. Bana ön cam için cs50 önerdiler.

3m olarak ön cam için Cr 70 , air80'den koyu gibi. Ben de neredeyse renksiz olması sebebiyle cr90 istiyorum aslında. 

Bahsettiğiniz gibi gece sürüşlerinde 35 20 arasında fark hissedilir derecede fazla oluyor. Aynaya bakarken ambiyanslar yansıyor cama.(muhtemelen ona da alışılabilir)

Videolar resimler yanıltıcı olabiliyor ancak air80'in de sürüş açısından karanlıkta zorlaması çok fazla olmayacakmış gibi geliyor. En azından genel olarak yazılanlar öyle ve göz alışır diye tahmin ediyorum.  

Yıllardır çeşitli marka ön cam filmi kullanan biri olarak air80 i biz 2 farklı araçta kullandık aşağıdaki siyah e90 ve Mazda 6 da ya air80 yaptırmıştık . Film o kadar övülüyordu ki çok fark olacağını zannettik hiç olmamasına göre iyi fakat diğer filmlere göre hem parasına hem de performansına göre yetersiz bir film . Şu an ki fiyatlarını görünce zaten büyük konuşmayayım gidip air80 hiç bir arabama yaptırmam . Air80 yeşil mavi arasında bir ton veriyor buna polis zaten bir şey demiyor polisin dikkat ettiği siyahlık var mı içerideki kişi rahatlıkla gözüküyor mu . 

Air80 den yeterli performansı alamayınca diğer araçlarımızın ön camına atr35 yaptırdık . Passatta ve gri f30 da atr35 vardı .  Yaz kış yağmur çamur bir sorunla karşılaşmadık .  Aşağıdaki yp ve dr plaka golfte ön cam atr35   açıkçası görüş konusunda bir sıkıntı yok . Air80 e göre dağlar kadar performans farkı var .  Leonda atr 50 var aynı şekilde @omurkadir hocam tavsiyem üzerine ön cama atr50 yaptırmıştı . Hepimiz çok memnunuz .

Gelelim polis konusuna polis çevirdiğinde camları indirip iç ışığı açarsanız ve dışardan içerisi gözüküyorsa genelde ön cam filmine bir şey demiyorlar .  Tabi ki direk ceza yazma hakları da var . Ceza yerseniz süreç şöyle ilerliyor ilk çevirmede filmi sizden sökmenizi istiyorlar sökmezseniz eğer direk ceza yazıyorlar . Eğer sökücem dediniz ve sökmediniz ikinci çevirmede yakalandınız para cezası ve üzerine aracınız trafikten men oluyor filmi söktürüp cezayı ödedikten sonra trafik şubeye gidiyorsunuz aracınızın resimleri çekiliyor men kaldırılıyor . 

Ekli dosyayı görüntüle 20951Ekli dosyayı görüntüle 21427Ekli dosyayı görüntüle 37023Ekli dosyayı görüntüle 37482Ekli dosyayı görüntüle 40114Ekli dosyayı görüntüle 42369Ekli dosyayı görüntüle 42374

Teşekkürler ayrıntı için.  

Yurtdışından getirme durumunda distribütörden olacak. Pahalı ve koyu olmamasından tercih edilmiyor diye getirilmiyor benim anladığım.  Yani talep olacak olsa getirtilir. 2, 3 noktaya paylaşılsa bilindik yerlere, en azından bayiisinde yaptırmış olurduk diye düşündüm. 

Açıkçası benim aracımda ön  kapılarda 3m cs35 , (karartmasız) arka kapılar ve bagajda cs20 var. Bana ön cam için cs50 önerdiler.

3m olarak ön cam için Cr 70 , air80'den koyu gibi. Ben de neredeyse renksiz olması sebebiyle cr90 istiyorum aslında. 

Bahsettiğiniz gibi gece sürüşlerinde 35 20 arasında fark hissedilir derecede fazla oluyor. Aynaya bakarken ambiyanslar yansıyor cama.(muhtemelen ona da alışılabilir)

Videolar resimler yanıltıcı olabiliyor ancak air80'in de sürüş açısından karanlıkta zorlaması çok fazla olmayacakmış gibi geliyor. En azından genel olarak yazılanlar öyle ve göz alışır diye tahmin ediyorum.  
ben bireysel olarak getirip bir yerde uygulattıracaksınız diye düşünmüştüm, dediğiniz şekilde mantıklı tabii.

iyi markaların en önemli özelliklerinden birisi verilen değerlerin güvenilir olması bence. Bu bağlamda cr70 in air80den hafif daha koyu olduğu anlaşılıyor, tabi cr90 da air80den bir tık açık. Bu üçü yan yana gelmeden fark anlaşılır mı emin değilim. Aynı şekilde ısı kesme vs değerleri de güvenilirdir diye düşünüyorum. Ben kendi adıma cs50 yaptırmam, gece uzun yolda bir köpeği bir saniye geç görsem cana mal olabilir diye düşünüyorum.

Birazdan otoparka inme düşüncem var dışardan başlayıp içeriye geçen bir video çeksem anlamlı olur mu acaba diye denemeyi düşünüyorum.

Bugün bir haftalık fiyat ve marka araştırması sonucunda LLumar yetkili uygulama merkezi olan Mat Garaj'da ön cama ve sunroofa film yaptırdım. Tüm llumar yetkili yerlerinden fiyat aldım. Bazıları hariç çünkü telefonlara çıkmadılar, mesajlara bile dönüş yapmadılar.. Özellikle yaz döneminde gerekliliğini iyiden iyiye hissettirmişti. En son uzun yol yaptığımda klima bile fayda etmeyecek dereceye gelmişti. Polis sıkıntısından dolayı ön cama air80(%43 ısı kesici), sunroof'a ise atc35 yaptırdım. Yapıldıktan sonra bile farkını hissettirdi. Özellikle ön cam filmi çok tatlı durdu. Hafif maviye kaçan bir rengi var. Uzun yola çıkacağım zaman burayı tekrardan güncellicem. İlk izlenimim güzel. Ön cam filmi vardı bende, onu sökmek ve yapışkanlarını çıkartmak 1.5 saatlerini aldı. Sağolsunlar onun ücretini almadılar benden, biraz uzaktan geldiğim için. Fiyat merak edenler için air80 ön cam 800 TL, atc serisi sunroof 300 TL. 5 cam filmi ise atc serisi itibariyle 700 TL den başlıyo. İşçilik güzeldi, beğendim. Sular, pislikler akmasın diye önlemlerini aldılar. Birkaç yerde baloncuklar kaldı. Onlarda 2-3 güne tam kuruduktan sonra geçiyomuş. Garanti kartınızı da veriyolar. Tüm bilgiler mail adresinize geliyo. Diğer llumar uygulama merkezlerine göre fiyatları daha uygundu.

Ekli dosyayı görüntüle 48598

Ekli dosyayı görüntüle 48599

Ekli dosyayı görüntüle 48600

Ekli dosyayı görüntüle 48601
Biz iki aracımızı da orada yaptırdık.. işçilik ve esnaflık üst düzey.. asla para meraklısı değiller .. aile şirketi zaten. Çalışanlar hepsi zaten abi kardeş .. Yaşlı hacı babaları bile konuda usta olmuş .. kısacası 10 numar bir bayi ..  ön cama air80 icin bir kez daha gideceğim. Herkese tavsiye ederim.

Cam filmi konusunda çok bilgiye  sahip değilim, Şimdi şöyle bir durum var. Cam filmi markası dışında, en önemli konu işçilik, bildiğim ve bilmediğim cam film uygulaması yapan bir çok usta var, özenli işçilik konusunda işini kaliteli yapan ustalarımız baş tacı. Fakat izlediğim videolar da, cam filmi uygulamasında maket bıçağı kullanılması beni tedirgin etti. Fitillerin kesilmesi ve camın çizilmesi durumlar oluyor.  Otomatik kesim ile arabanın cam kalıplarını makinadan kesip çıkartan, maket bıçağını cam üstünde kullanmadan, işlem sırasında araba iç döşeme ve düğmelerini su içinde bırakmadan temiz ve özenli işlem yapan yer arıyorum Ankara’da. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

Cam filmi konusunda çok bilgiye  sahip değilim, Şimdi şöyle bir durum var. Cam filmi markası dışında, en önemli konu işçilik, bildiğim ve bilmediğim cam film uygulaması yapan bir çok usta var, özenli işçilik konusunda işini kaliteli yapan ustalarımız baş tacı. Fakat izlediğim videolar da, cam filmi uygulamasında maket bıçağı kullanılması beni tedirgin etti. Fitillerin kesilmesi ve camın çizilmesi durumlar oluyor.  Otomatik kesim ile arabanın cam kalıplarını makinadan kesip çıkartan, maket bıçağını cam üstünde kullanmadan, işlem sırasında araba iç döşeme ve düğmelerini su içinde bırakmadan temiz ve özenli işlem yapan yer arıyorum Ankara’da. Tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
reklamda yeni moda iyiymiş. Dediğiniz şekilde çalışan tek bir yer var Ankara'da ve sizin bunları yazıp da orayı bilmeme ihtimaliniz yok. Ben de ısrarla yazmıyorum o zaman neresi olduğunu.

Aksine gidipte memnun kalkdığım Ven Styling Salih abiyi tavsiye ederim herkese, evet maket bıçağı ile kesiyor filmleri ancak usta bir elde bunun sakıncası yok.

@mbonat hocam air 80 yaptırmak istiyordum ama yazınızı okuyunca  kararsızlığım arttı. Şimdi air 80in güneş ışığı reddi %40 tı atr50nin ise %35. Benim ön cama film isteme sebebim tamamen güneşin ısı etkileriyle alakalı. Birde atr görüşü baya etkileyecek.bu durumda bana air serisi daha mantıklı değil mi?

@Ozan Karsavuran merhabalar , bahsettiğiniz yerin sahibiyim. Bu konudan bahseden arkadaş ile herhangi bir bağımız yok , kendisini de tanımıyorum. Ayrıca bu tip reklam yapmaya çalışan işletmeler benim nezdimde en itici işletmelerdir ve hiçbir zaman böyle bir reklam tercihinde bulunmayacağımın garantisini verebilirim. Arkadaş belki de videolarımız izleyip oradan etkilenmiştir vsvs. 

Bu mesaj vasıtasıyla gruba üye olup cevap vermek istedim ve bunun için üye oldum. Kendi markamızı ve işletmemizi açıklayıp gruptan gelecek arkadaşlara yardımcı olmak isterim. 

Otomatik cam filmi kesme makinesine sahip Türkiye'de ki 2 işletmeden biriyim ve Solargard cam filmleri yetkili uygulama merkeziyim. Diğeri de zaten bizim ana distribütörümüz. Ankara'da Crown Detailing & Hifi olarak işletmemize beklerim. Herkese güzel günler dilerim..

Türkiyede kaç milyon araca cam filmi uygulanmış ve kaç tanesinin cam filmi otomatik  kesme makinesi ile kesilerek uygulanmıştır?

Maket bıçağı ile cam filmini ayrı düşünemiyorum :)

Tecrübeli ve iyi iş yapıp garanti veren heryerde işlem yaptırılabilir. 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt