LLumar Air80 ön ve Atr Sunroof Cam Filmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İsim
Enes
Bugün bir haftalık fiyat ve marka araştırması sonucunda LLumar yetkili uygulama merkezi olan Mat Garaj'da ön cama ve sunroofa film yaptırdım. Tüm llumar yetkili yerlerinden fiyat aldım. Bazıları hariç çünkü telefonlara çıkmadılar, mesajlara bile dönüş yapmadılar.. Özellikle yaz döneminde gerekliliğini iyiden iyiye hissettirmişti. En son uzun yol yaptığımda klima bile fayda etmeyecek dereceye gelmişti. Polis sıkıntısından dolayı ön cama air80(%43 ısı kesici), sunroof'a ise atc35 yaptırdım. Yapıldıktan sonra bile farkını hissettirdi. Özellikle ön cam filmi çok tatlı durdu. Hafif maviye kaçan bir rengi var. Uzun yola çıkacağım zaman burayı tekrardan güncellicem. İlk izlenimim güzel. Ön cam filmi vardı bende, onu sökmek ve yapışkanlarını çıkartmak 1.5 saatlerini aldı. Sağolsunlar onun ücretini almadılar benden, biraz uzaktan geldiğim için. Fiyat merak edenler için air80 ön cam 800 TL, atc serisi sunroof 300 TL. 5 cam filmi ise atc serisi itibariyle 700 TL den başlıyo. İşçilik güzeldi, beğendim. Sular, pislikler akmasın diye önlemlerini aldılar. Birkaç yerde baloncuklar kaldı. Onlarda 2-3 güne tam kuruduktan sonra geçiyomuş. Garanti kartınızı da veriyolar. Tüm bilgiler mail adresinize geliyo. Diğer llumar uygulama merkezlerine göre fiyatları daha uygundu.

IMG_5716.jpg

IMG_5705.jpg

IMG_5712.jpg

IMG_5709.jpg

@enesdemiray hayırlı olsun hocam. 
sunroof kaplamasından sonra tecrübenizi merak ettim. Bende düşünüyorum kaplatmayı. Güneş tam tepede iken rahatsız ediyor. Sera etkisine maruz kalıyoruz. Perdeyi de çekmek hiç hoşuma gitmiyor.  <_<

@Nfk sunrooflu araclar cam filmsiz kesinlikle olmuyor yazin, Soguk avrupa ulkelerinde yasamiyorsaniz tabi

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Nfk
ön camda önceden ne vardı biliyor musunuz? 3. fotoğraf ön camdan çıkansa kalitesiz renksiz film var mı diye merak ettim.

sunroofa neden atr yaptırmadınız? atr-atc fiyat farkı azdı ancak performans farkı fazla bence, o yüzden sordum.

@Nfk öncelikle teşekkür ederim. Bu gün öğlen saatlerinde arabayı açıp içine bakıcam. Farkı o zaman söylerim :)  Uzun yola çıkıcam ama daha 20 gün var. O zaman da buraya yazarım tekrardan. @Ozan Karsavuran ön camda önceki sahibinden kalma film vardı. Bazı yerleri hızlı söktükleri içi böyle leke kaldı. Sonra temizlediler. En iyi filmi ısıtmadan söksen bile iz kalır dediler. Çok aşırı derece de bir fark yoktu hatırladığım kadarıyla %6-7 arası bir şeydi. Başka bir şey için belli bir bütçe ayırmıştım. Arada 100 lira fiyat farkı vardı, ondan dolayı yaptırmadım.

• Beğen
Tepkiler: Nfk
@Nfk öncelikle teşekkür ederim. Bu gün öğlen saatlerinde arabayı açıp içine bakıcam. Farkı o zaman söylerim :)  Uzun yola çıkıcam ama daha 20 gün var. O zaman da buraya yazarım tekrardan. @Ozan Karsavuran ön camda önceki sahibinden kalma film vardı. Bazı yerleri hızlı söktükleri içi böyle leke kaldı. Sonra temizlediler. En iyi filmi ısıtmadan söksen bile iz kalır dediler. Çok aşırı derece de bir fark yoktu hatırladığım kadarıyla %6-7 arası bir şeydi. Başka bir şey için belli bir bütçe ayırmıştım. Arada 100 lira fiyat farkı vardı, ondan dolayı yaptırmadım.
İz kalması anlamında demedim, üzerinde zaten kaliteli bir şey vardı gibi geldi neden değiştirdiniz onu anlamadım.

Toplamda atc %35 atr %44 ancak kızılötesinde %22 ve %40. Bütçeye diyecek bir şey yok tabi, merak ettim sadece. 

Geçen sene yaz ayında fiyat almıştım llumar bayisinden 5 cam atr15 ve ön cam air 80 1800 tl fiyat vermişlerdi. Baya tuzlu geldi ayrıca taksitte yapmadılar o nedenle yaptirmamisim bu sene fiyatlar ne âlemde acaba yakın zamanda yaptıran oldu mu?

@Ozan Karsavuran ben yanlış anlamışım. Üzerinde nerede yapıldığını bilmediğim bir film vardı, belki llumar dı bilinmez. Değiştirmemin birkaç sebebi var. Sökülen film kömür tonundaydı ve film olduğu belli olduğu için polislerle sıkıntı yaşama olasılığımın olması, ömrünü tamamlamış olması, bir de kesim hataları vardı. Isıyı da pek kesmediği için değiştirdim. @sergen38 5 cam atr ve ön cam air80 1700 TL benim yaptırdığım yerde. 5 cam için atc 700 tl, atr 900 tl, pp 1000 tl, ırx 2000 tl. İsim yapmış llumar bayilerinde tanzer, afm vb buralarda fiyatlar 100-150 daha yukarı oynuyo. Eğer aracınızda film varsa da onlar için söküm ücreti de talep edebiliyolar.

2 yıl önce ön cama llumar at50 olması lazım 0,5 150 tl ye yaptırmıştım sunroof için bende düşünüyorum perdeyi açınca direk güneşe maruz kalmak çok can sıkıcı. Görünüş olarak güzel olmuş umarım faydalı olur güle güle kullanın.

Hayırlı olsun. Bana çok uzak değil diye siz yaptırdığınız hafta fiyat almıştım ben de, Q2 için 1200 tl dediler. Q2 olunca 5 cam değil de 10 cam film yapıyorlar sanırım. :)  Sitesinde suv için +100 tl yazıyor ama +300 tl fiyat vermişler.

Tanzer 1200 tl diyor. 

@enesdemiray Çok iyi yapmışsınız, güle güle kullanın. Ben de ilk aldığımda yaptırayım diyordum ama erteleye erteleye 3. yol dolacak :D  tabi bunda pandeminin de etkisi yok değil. ama bu sene yaptırırım gibime geliyor.

@AhmetCakmak teşekkür ederim :)  ilk olarak merak ettiğim hangi seri için bu fiyatı aldınız ? Bir de standart 5 cam için ön cam ve sunroof dahil olmamak üzere o fiyatı vermişlerse bir sıkıntı var gibi. Eğer sunroof dahil edilmişse fiyat normal. Aracınız da komple cam tavan varsa fiyat yine yukarı çıkıyor. Mesela sunroofa 300 aldılar benden, cam tavan olsaydı iki katını alıcaklardı yada daha fazlasını.

@Culture33 teşekkür ederim :)  cam tavanınız varsa şart oluyo. Babam son uzun yolculuğunda çok rahatsız olmuştu sıcaktan, mecbur kaldım. Acele edin dolar 10 lira falan olmadan :)  Çünkü ciddi anlamda zamlanmış. Ben 6-7 ay önce kaputu stek şeffaf folyoyla kaplatmıştım 1400 liraya şimdi 2000 civarlarıa çıkmış.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt