Golf 7 Highline basic bixenon soket kablolamasi

gembad

Üye
İsim
Bahadır.
Arkadaşlar herkese selam,

Bixenon aracima U led taktırmak için ismi bilinen İstanbulda bir far atölyesine farlarımı bıraktım. Kısmetse yarın sabah alacağım farları. Farlari kendim söktüm ve kendim takacağim fakat takılacak olan U ledlere orjinal gündüz farı hattından tesisat çekmek istiyorum. Far soketinde hangi renk kablo gündüz ledlerine gidiyor bilemiyorum 

Tecrübesi olan üstadlardan yardım rica ederim. Hangi kablodan hat çekmeliyim acaba?

Bilgi icin tesekkur ederim, aslinda ogrenmek istedigim fara takilan soketteki hangi kablonun gunduz ledine akim verdigi.

Hocam çekmene gerek olacak mı ? Zaten u led yapınca içeride o bağlantıyı yapar diye düşünüyorum. Bence takınca çalışacaktır. 

@İlker34 hocamın dediği gibi içeride o bağlantıyı yapacaktır dışarı kablo çekip sizin sokette kablo aramanıza kablo kısmına müdahalede bulunmanıza gerek olmayacaktır  bu tarz firmalar içerideki ampül soketlerinden işlem yapıyorlar

Merhaba, kanalları vermemdeki amaç; vcds var ise resimde belirtilen o kanalları kapatarak veya açarak BCM de nereye müdahale etmeniz ile alakalıydı. Basit elektrikçilerde bulunan iğne tipi kontrol amaçlı kalemlerden var, onu tavsiye ederim. Arka stopları yaparken kablo bulmamda çok faydası olmuştu.

hocam bu tarz yapılan işlemde bixenon farınızdaki gündüz farının pinine eklenen u ledin bağlantısı ekleniyor. eski gündüz farınızın bağlantısı çıkarılıp yerine u ledin bağlantısı yapılmış oluyor ve soketi direk taktığınızda eski gündüz farınız yerine u led yanmış oluyor. sonradan farın içine u led eklenince bağlantı bu şekilde yapılıyor. kodlama yapmak istediğinizde de eski gündüz farınıza müdahale ettiğiniz kanalları kullanarak değişiklik yapacaksınız. yani özet olarak u led eklenmiş farı ustadan alıp soketine takmak yeterli sizin için.

Arkadaşlar herkese selam,

Bixenon aracima U led taktırmak için ismi bilinen İstanbulda bir far atölyesine farlarımı bıraktım. Kısmetse yarın sabah alacağım farları. Farlari kendim söktüm ve kendim takacağim fakat takılacak olan U ledlere orjinal gündüz farı hattından tesisat çekmek istiyorum. Far soketinde hangi renk kablo gündüz ledlerine gidiyor bilemiyorum 

Tecrübesi olan üstadlardan yardım rica ederim. Hangi kablodan hat çekmeliyim acaba?
hocam hayırlısı olsun şimdiden güle güle kullanın fiyat olarak ortalama ne kadar tutacak U led işlemi ?

sokette gündüz farına giden kabloyu usta kendisi yapacaktır, yani tak çalıştır şeklinde olacaktır.

ben U led'imi Çift U çevirirken, o kabloyu toplu iğne yardımı ile bulmuştum.
bunun için de her daim kullandığım bir metod var.

piyasada bulunan şerit LED'lerden bir tane alıp kablolarını yeteri kadar uzatarak bir ucunu şaseye diğer ucunu da bir toplu iğneye bağlıyoruz,

(burada toplu iğne kullanmanın amacı kabloyu sıyırmadan içindeki bakıra temas ettirmek)

bir ucu şasede,bir ucu da deneyerek sapladığımız kablodan istediğimizi bulabiliriz.

(aracım evde,akşam buraya resim eklerim ancak size gereği kalmayacak)

arkadaşların da dediği gibi, usta bunu bilecek ve size hazır olarak tak çalıştır olarak teslim edecektir.

selamlar, sağlıklı günler..

@doganersin @mustafacagri@yavuzbattal@oryx@İlker34

Hepinize tesekur ederim yardimlariniz icin. Dediginiz gibi tak calistir seklinde oldu. Direk acildi soketi takinca ve menuden kontrol yapilabiliniyor. Foto atmak istedim ama ledler dalgali cikiyor fotoda. Yakin zamanda videosunu atacaklar internete linki paylasirim.

Tesekkur ederim. Bende U ledleri J ledlerden daha cok seviyorum. Benim far camlari klasik kum firtinasindan cikmis gibiydi amacimda far cami degisimi ve mercek temizligiydi ilk etapta sonra  u led icin ve far cami degisimi icin istenen ucreti karsilastirinca bari dedim biraz fark verim acilmisken u ledlerde yapilsin.

Geri
Üst Alt