Kaza Geliyorum Demiyor

ekim

Üye
İsim
Yunus
Selamlar Dostlar,

Dün bir kaza geçti başımdan ancak çok şükür cana geleceğine mala geldi, öndeki aracın jeep ve stepnenin bagajda olmasından dolayı kaput hasar gördü kararsızım hala göçükçüler %60, %70 gibi oranlar veriyor bazıları düzelmez komple boya yapılmalı hatta değişmeli diyor Istanbulda hangi yetkili servisi önerirsiniz

sizlerin fikirlerini bekliyorum

IMG_7298.jpg

pastayla boya kalıntıları ve çiziklerin hepsi çıktı

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun.

Boyasız göçük düzeltme sanırım iz bırakacak şekilde olur. Yani yüzde 100 temiz görüntü alınamaz diye düşünüyorum

Geçmiş olsun.

Boyasız göçük düzeltme ile şansınızı deneyin derim. Çizik boya kalkması yoksa şaşırtıcı sonuçlar alınabiliyor. Kaput değişmesindense çok az kusur kalsa, nazarlık olsa daha iyi diye düşünüyorum. En önemlisi sizin içinizin nasıl rahat edeceği.

Geçmiş olsun hocam. Bence de boyasız göçük düzeltme ile bir denenmeli. Yetkili servis buna değişim der diye düşünüyorum. Boş yere kaput değişim gözükmesin. 

@ekim çok geçmiş olsun.

Bence de bi şansınızı deneyin.

Tam çizgi kısmı işi zorlaştırıyor anladığım kadarıyla. Diğer kısımlar düzelir, bi miktar belirginlik olması ya da olmaması sizin tercihiniz.. Bu arada boyaya ihtiyaç yok gibi görünüyor ancak tabii bu sadece yorum.

Geçmiş olsun.

Tamamen kusursuz bir kaput için değişmesi şart gibi duruyor. İşinin ehli sağlam bir göçük ustası  toparlayabilir fakat kordon çizgisini (kaput çizgisi) kusursuz toparlayamaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lokal boya atılabilse metalik renk (kurşun gri) aracım belki daha rahat onarılabilir

yukardan kastırma yaptı iki taraftanda, çatlak yok ama düzeltirken atmalar olur diyor ustalar boyasız olmayacak gibi işlem yapılsada söküp takılıp boyanacak ama kaskodan yaptırsam yetkili serviste çok mu yüksek çıkar diye de tereddüt etmiyor degilim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok geçmiş olsun 

Benim araca da  2,5 yıl önce migros otoparkında el freni çekilmeyen linea  zarar vermişti.

Serviste %90 a kadar düzeltiriz demişlerdi ki öyle de oldu şimdi dikkatli bakınca biraz belli oluyor 

20190707_172006.jpg

Hocam çok geçmiş olsun her yaparım diyen usta değilde işini kanıtlamış bir usta kaputu sökücek dışarda güzelce düzeltip takacaktır diye düşünüyorum neler gördüm neler yeterki işinin ehli olsun.

Fakat şöyle bir maddi olay var bu hasara düzeltme sökme takma en az 1700 den kapı açarlar bilginiz olsun .

Dışarda sökülüp düzeltilip boyanabilirde tamamen size kalmış.  

Genelde yazılıyor çiziliyor öneriliyor, ama araç sahipleri %99 oranla kendini yetkili servislere teslim ediyor işin sonunda .

Yine de önerim.

Bu araç göcükçüye gözükmeli.

Abicim %70 olur dediği durumda bile , kalıcak pürüzler  / ameliyat izleri icin macunlu boya kaputu eski haline getirir . 

İyi göcükcü kaputu %90 a getirir

İyi boyacı lokal boya ile %100 e getirir.

Göçük maliyeti 1500 den fazla degil 

Boya 500 

Bu haliyle tramersiz cebimden  keyfe keder lokal boyattığım dediginiz araç 2. Elde anca 5000 deger kaybeder. (O da kaput oldugu icin  ) 

Serviste kaput degisirse yansıyacak tramer 19-22 bin civarı

2. Elde 15 bin e kadar vayyy kaput değişmiş psikolojisi ile  deger kayıplarından bahsedelicek.

Servisten hasar expertiz fiyatını alın ona göre tekrar masaya yatıralım.

13-14  tramerle iş bitecekse duruma bakalım

@ekim Geçmiş olsun hocam

Yetkili servise girerse kaput değişir, benzer bir hasar sebebiyle aracımın kaputu değişti oradan biliyorum.

Bence göçükçüye vereceğiniz paraya değmez, hatasız çıkmayacağı da ortada. Ha "abi yapayım, olmazsa para vermezsin" diyen bir göçükçü tanıdığınız varsa denenir. Kimse de öyle bir yapmayacağına göre bence yetkili serviste değişim yaptırın.

Kaza ortada, hasar belli. Fotoğraflarınızı saklayın yarın öbür gün satarken alıcıya gösterirsiniz.

Bu sebeple almayacak/malınızı öldürecek olursa da gitsin macunlu arabaya veya harita gibi arabaya binsin.

Kaputu açıyorsunuz kapatıyorsunuz, çok fazla sıcaklık farkına maruz kalıyor, uzun yolda taş sekiyor vs. sebeplerle macunlu onarım bana sağlıklı gelmiyor. Yarın öbür gün çatlayıp can sıkabilir.

Geçmiş olsun hocam 

Herkez tramere takılmış 

Oldu olacak duzelttirin bir miktar bozukluk kalırsa satarken sağ on tarafa saksı düştü oynatmadim nazarlık olsun dıe dursun dedim dersiniz diyen bile çıkacaktir konunun ilerleyen zamanında :))))

şaka bir yana far bile kırılmamış düzeltme işlemi usta eller tarafından yapılırsa gayet iyi olur tramer de olmaz değer kaybı da olmaz 1 sene sonra 500 bine rahat satılır...

@ekim Geçmiş olsun hocam

Yetkili servise girerse kaput değişir, benzer bir hasar sebebiyle aracımın kaputu değişti oradan biliyorum.

Bence göçükçüye vereceğiniz paraya değmez, hatasız çıkmayacağı da ortada. Ha "abi yapayım, olmazsa para vermezsin" diyen bir göçükçü tanıdığınız varsa denenir. Kimse de öyle bir yapmayacağına göre bence yetkili serviste değişim yaptırın.

Kaza ortada, hasar belli. Fotoğraflarınızı saklayın yarın öbür gün satarken alıcıya gösterirsiniz.

Bu sebeple almayacak/malınızı öldürecek olursa da gitsin macunlu arabaya veya harita gibi arabaya binsin.

Kaputu açıyorsunuz kapatıyorsunuz, çok fazla sıcaklık farkına maruz kalıyor, uzun yolda taş sekiyor vs. sebeplerle macunlu onarım bana sağlıklı gelmiyor. Yarın öbür gün çatlayıp can sıkabilir.
Mantıklı olan kesinlikle bu...

Sonuçta mukavemet kaybı var 2. Kazada Allah göstermesin...

kaput daha nazik olacak orjinal gibi olmayacak fakat hocam tramer çıkacağına düzeltilsin sonra alan arkadaş bu foruma uye olur golf le kuçuk kaza yaptim kaputun sağ on tarafı kırıldı golf nasıl arabaymış der boya kalitesine saydırır v.s... 

ama olsun biz değer kaybetmeden satma peşindeyiz 

Geri
Üst Alt