Makina Gergin :)

bravo32

Üye
İsim
Abdullah
Değerli Golf severler, nihayet aşağı yukarı 2 ay süren bir bekleme sürecinden sonra aracımıza kavuştuk. Devrelerim olan @jajaja @Şefik @Emrah hocalarım, tez zamanda sizlerin de araçlarınıza kavuşmanızı gönülden temenni ediyorum. Aracımı dün Bursa Doğuş tan teslim aldım ve ortalama 600 km uzaklıkta Marmaris yolumuza koyulduk. Teslim aldığımda araç 12 km de idi.

Mazda 323, megane coupe, civic vtec es ve şimdi de Golf 1.4 TSI Highline. Gelirken aracı dinleyebilmek adına hiç müzik açmadım desem yeridir. Sadece dikkatimi çeken 4-5-6. viteslerde 1500-2500 devir bandında motordan gelen kuş gibi düdük gibi bir ses oldu. Sanırım o ses hep var ama 2500 devirden sonra motor sesi o sesi bastırıyor. @silvershadow hocamın da desteği ile sesin turbodan geldiğini normal olduğunu ve bir kelepçe ile çözülebildiğini öğrendim. İlk fırsatta serviste bunu halledeceğim. 

Aracıma eklettiğim opsiyonların tek kuruşuna kadar hakettiğini söyleyebilirim. 600 km yol ergoactive koltuklar sayesinde inanılmaz rahattı. Sakar yokuşunda ( bilen bilir, çok keskin virajlarla doludur) viraj içi aydınlatmanın önemini bir kez daha anlamış olduk, bir de u led müthiş görünüyor.

20160209_133712_resized.jpg

20160209_111124_resized.jpg

20160209_112418_resized.jpg

20160209_133739_resized.jpg

bu giride de çok sevdiğim emektarlarımı paylaşayım :)  

100_1105.jpg

20150702_192054_resized.jpg

DSCF1305.JPG

çok sağolasın hocam. Valla eskiler ile ilgili olarak satarken hep üzülmüşümdür, gözüm gibi baktığımdan olsa gerek :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam;

Maşallah

Bu güzel aracı yine güzel günlerde ve bir o kadar güzel insanlarla birlikte kullanmanızı ve karşınıza da yine güzel insanları çıkartmasını diliyorum.

Fren ve lastik rodajı bir kaç saatte bitti.

Geriye motor rodajı kaldı dikkat edilmesi gereken.

Lastikleri kontrol ettiğinizi ve 32'ye ayarladığınızı söylediniz ama basınçları normal miydi? onu sormayı unuttum.

Hangi  lastiklerle geldi?

App Connect menüsü mevcut mudur?

Alırken kontrollerinizi yaptınız mı?

Sizi etkileyen koltuklar dışında başka kullanım özellikleri oldu mu?

Galiba fazla soru sordum..  :000049-medium:

Hayırlı olsun..

:masallah:

@bravo32 hayırlı uğurlu olsun, güzel günlerde kullanın aracınızı. U ledler muhteşem. :)

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sürüşler, sağlıkla mutlulukla inşallah...

Henüz aracını bekler konumda olan bizlerin soruları, umarım ki sıkmaz Sizleri  s=aman   Ama tecrübelerinizi, izlenimlerinizi, iyi-kötü gördüklerinizi, önerilerinizi paylaşmanız da çok sevindirir bizleri.

Ergo koltukların kullanım rahatlığı-zorluğu?, görünüşü?, işçiliği?, kalite algısı?, bakım kolaylığı algısı?

Yol tutuş, virajlar, direksiyon, kullanım rahatlığı, yokuş çekişi, yakıt verimliliği, kokpit ergonomisinin diğer araçlarınız ile karşılaştırılması?

App Connect var mı? Lastiklerin markası? Piano black kaplama kullanışlılığı? 

Şimdilik bu kadar yeter,  :'( çok teşekkürler...

Hayirli olsun allah guzel gunlerde kullanmayi nasip eylesin.

SAYGİLARLA

@bravo32 hocam hayırlı olsun, maşallah

darısı ankaralı devrelerinizin başına :)

Değerli Golf severler, nihayet aşağı yukarı 2 ay süren bir bekleme sürecinden sonra aracımıza kavuştuk. Devrelerim olan @jajaja @Şefik @Emrah hocalarım, tez zamanda sizlerin de araçlarınıza kavuşmanızı gönülden temenni ediyorum. Aracımı dün Bursa Doğuş tan teslim aldım ve ortalama 600 km uzaklıkta Marmaris yolumuza koyulduk. Teslim aldığımda araç 12 km de idi.

Mazda 323, megane coupe, civic vtec es ve şimdi de Golf 1.4 TSI Highline. Gelirken aracı dinleyebilmek adına hiç müzik açmadım desem yeridir. Sadece dikkatimi çeken 4-5-6. viteslerde 1500-2500 devir bandında motordan gelen kuş gibi düdük gibi bir ses oldu. Sanırım o ses hep var ama 2500 devirden sonra motor sesi o sesi bastırıyor. @silvershadow hocamın da desteği ile sesin turbodan geldiğini normal olduğunu ve bir kelepçe ile çözülebildiğini öğrendim. İlk fırsatta serviste bunu halledeceğim. 

Aracıma eklettiğim opsiyonların tek kuruşuna kadar hakettiğini söyleyebilirim. 600 km yol ergoactive koltuklar sayesinde inanılmaz rahattı. Sakar yokuşunda ( bilen bilir, çok keskin virajlarla doludur) viraj içi aydınlatmanın önemini bir kez daha anlamış olduk, bir de u led müthiş görünüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 1824

Ekli dosyayı görüntüle 1822

Ekli dosyayı görüntüle 1823

Ekli dosyayı görüntüle 1825
hocam günaydın hayırlı olsun tekrar kuş sesi dediğiniz cızırtımı yoksa islık gibi bir sesmi bu ses benim aractata var fakat 2014 yılı gelen cxs kodlu motor benim aracıma klipsi sanırım fabrikada takılmıs 

Güle güle kullanın. Bakarmısınız şu hafif muzur, ama ağır ve de asil bakışlarına. Tüm gün seyret :)

Ekli dosyayı görüntüle 1824

Ekli dosyayı görüntüle 1822

Ekli dosyayı görüntüle 1823

Ekli dosyayı görüntüle 1825
Hocam hayırlı uğurlu olsun. O kuş sesi ile alakalı şunu denemenizi istiyorum. Araç boş viteste 2000 devir civarına kadar gaz verin. eğer sesi net şekilde duyarsanız servise aynen bu şekilde gidin ufak bir işlemle sorunu çözüyorlar. Önemli birşey değil ama çözülür ;)

Hocam gule gule kullanın.Allah kaza bela vermesin.

Geri
Üst Alt