Makina Gergin :)

hocam burada ben bir foto paylaşıcam turbodaki kıskacı aynı kısma rica etsem bakabilirmisiniz sizinkide varmı fakat arac yanımda degil ben size iletimde bulunucam mutlaka

egerki nerede olduğunu biliyorsanız siz atın bakalım  aklıma takıldı bende aynı ses var turbo problemi diye bakımda belirtecektim
hocam kıskaç bu motorda aynı yere egsozun muafaza sacının hemen altında kalıyor merak ettim 2013' teki aracımda bu sorunu yasadım ama 2014'gelenin üzerinde vardı net çıkmadı ama yeni çektim görüntünün en yakınındaki bizim kıskaç

Ekli dosyayı görüntüle 1859

Ekli dosyayı görüntüle 1860

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

Masallah. Allah agiz tadiyla binmeyi nasip etsin...

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle herkese teşekkür ederim güzel dilekleri için, darısı bekleyenlere..

@silvershadow hocam çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Lastikçiye girdim ve tümüne 32 basalım dedim, ve dikkat etmedim mağaza çıkışı lastik havalarının kaç bar olduğuna malesef. Vtec ten Golf e geçiş yaptığım için beni en çok mesteden özelliklerin başında yalıtım geliyor oldukça sessiz, turbolu aracın ataklığı, ergo nun konforu, xenon keyfi gibi özellikler ilk etapta ilgili çeken özellikleri oldu. Eminim kullandıkça yeni tecrübelerim olacaktır ve burada paylaşacağım.

Teslim alırken bir elimde telefonum ve telefonumda da sizin sıfır araç alacaklar için tavsiyeler isimli başlığınız açıktı :)  

Cahilliğimi maruz görün ama app. connect ile ilgili hiçbir bilgim yok, sevgili st de tanıtımı yapmadı. Akşam eve gidince buna bakacağım muhakkak.

@HaK hocam beklemek en zoru gibi geliyor bana, aşağı yukarı 2 ay bekledim ama sanki yıl oldu :D  olsun, beklenen gün gelecekse çekile çile kutsaldır.

Ergoactive koltuklar tek kelime ile nefis! Araç beyaz ve koltukların ergo olması muazzam bir görüntü yaratıyor. Oturduğunuzda yanları sizi kavrıyor ve buda virajlarda sizi tutmasını sağlıyor. Bel desteği elektrikli diğer oynar kısımlar manuel hareket ediyor. Masaj belki kuluçlara işlemiyor a8 deki gibi :)  ama bana sorarsanız çok tatlı, sizi kavrayan koıltuğun belinize ve sırtınıza uyguladığı masaj bana gayet yeterli geldi. Ve ısıtma, ön iki koltukta 3 kademeli ısıtma mevcut koltuk ve bel kısmında. Onlarda gayet başarılı. Ve bence golfün olmazsa olmaz opsiyonu ergo diyorum. Aracı almadan önce deri kısımlar yumuşak ve narin geliyordu fotoğraflardan, ama gördüm ki gayet kaliteli sıkı bir deriye sahip yan kısımlar. 

Eski bir vtec kullanıcısı olarak yol tutuş hakkında yorum yapabilmek için 600 km lik tecrübem malesef yeterli gelmedi hocam. Bana sorarsanız aracın viraj kabiliyetini, hafif agresif sürerek ölçmek makuldür ama malum rodaj sürecindeyim bir süreliğine. 

Yakıt ile ilgili 600 km lik yolda maksimum yarım saat şehir içi geçişim olmuştur, evime geldiğimde ortalama yakıt 6.4 lt idi. Benim gibi daha önce ki araçlarınız atmosferik ise turbolu araca geçiş adeta devrim :)  yani çekiş gücü oldukça tatmin edici ve kokpit, aaaah ah :)  kokpit için boeing 737 benzetmesi yapabilirim. BU akşam bir görsel ile bunu destekleyeceğim.

App conn. ile ilgili de tam olarak bilgilenince onuda yazacağım hemen.

Lastikler Hankook geldi (2015 aralık)

@EMRAH ATTS hocam ses ıslığı andırıyor, yani mesela renolarda turbo sesi tıslama ile geliyor çokta güzel bir ses, ama bu duyduğum biraz rahatsız edici geldi bana. motor czc kodlu aracımda. Bakalım servis ne diyecek.

@yusuf hocam bu akşam aynen deniyorum bunu. 

@magic bir şekilde bunu bu akşam öğrenip yazacağım hocam. Ben menüde göremedim app ile ilgili birşey ama.

@ansolak sanırım verdiğiniz yol ile check edeceğim app. conn. durumunu, teşekkür ederim hocam.

@Emrah hocam 2016 nın siftahı oldu, sıra sizde artık.

@erkan18135 hocam, mazda aynen dediğiniz gibi yere oldukça yakın, ama 93 model olmasına rağmen 4 cam otomatik, klimalı, hidrolik direksiyonlu bombastik bir arabaydı :)  
Hocam verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız için çok teşekkürler. Ergoaktiv koltuklar için olumlu yorumlarınız içimi rahatlattı. Çatlaklar, kötü işçilik, hızlı tozlanma, toz çeken ve çizilmeye karşı savunmasız alanların çokluğu beni en çok korkutan, en çok üzen konular. O yüzden piano black alanlar hakkındaki yorumlarınızı da merak etmiştim. Bu fobim, Kasko sigortamdaki %65'lik hasarsızlık indirimimin sıfırlanmasına s=s20  bile neden olmuştu çünkü...

Sabırlı, detaylı ve severek yaptığınız Bilgilendirmeleriniz için tekrar tekrar teşekkürler  :'(

@HaK hocam, aracımın km si 900 civarında şuan, ortalama bir hafta oldu aracımı alalı ve piano black kısımlar evet hafif tozlanmıştı. İtina ile temizledim şimdi ayna gibi :)  Bana sorarsanız müsterih olun piano hakkında, kolay kolay zarar görecek bir aksam olduğunu düşünmüyorum. Oturduğunuzda şıklığa hayran kalacaksınız. 

Bir de ergo koltuk hakkında bir deneyimim oldu. Bugün Marmaris ten Fethiye ye servise gittim, hava sıcaklığı 25 derece ulaştı ve sırtım müthiş terledi. Klimayı açtım 22 derecede, nispeten daha iyi oldu. Tabi bu demek değil ki ergo rahatsız edici, ama sıcak havada normalden biraz daha fazla terletecek gibi duruyor. İlerleyen süreçte yine deneyimlerimi paylaşacağım. Gerçi gördüğüm kadarı ile sizin aracınızda yakın zamanda gelecek, üretime de girmiş  :)  artık beraber paylaşacağız deneyimleri. 

@bravo32 Abdullah hocam, paylaştığınız deneyimleriniz ve yorumlarınız için çok teşekkürler. Dediğiniz gibi piano black kısımlara ayrı bir özen gösterip dikkat etmek gerekecek. Normal kaplamalara göre çok daha sık temizliğe ihtiyaç duyacak bu yüzeyler.

Ergo konusunda da benzer durumu Biz de yaşayacağız gibi duruyor. İzmir'de de daha erken klima çalıştırmaya ihtiyaç duyabiliriz. Umarım görsel kalite hissi ve kullanım rahatlığı bu negatif yönünü unutturur bizlere.

Aracımızı teslim aldığımızda tabii ki düşüncelerimizi paylaşır, bilgi alış verişinde bulunuruz. Zaten forumun da önemli hedeflerinden biri de bu, çok memnun olurum. 

Renk seçiminizdeki kriteriniz ne oldu Abdullah Bey, bir haftalık kullanım sonrası "şu şu nedenlerden dolayı iyi ki bu rengi seçmişim." diyebiliyor musunuz? Ben renk seçimi yaparken, hislerimi, duygularımı, renk zevkimi geri plana atıp mantığımı ön plana çıkardım, ve beyaz renkte karar kıldım.

Bilgilendirmeler için tekrar teşekkürler, saygılar. :'(

rica ederim her zaman.

valla hocam, ergonun o kadar güzelliği var ki gerçekten dert edecek kadar bir durum olması çok güç. 

renk hususunda ise ben hep beyaz istedim daha önce ki arabalarımda ama bir türlü yakalayamadım. Hondam metalik griydi ve çok bağımlısı olmuştum kullandıkça, sırf bu yüzden golfü tasarlarken günlerce tungsten idi beyaz idi tungsten idi beyaz idi kafa patlatmıştım. Beyaz kazandı, iyi ki kazanmış :)   Kaldı ki marmaris te hava sıcaklığı 50 dereceleri bulurken en doğru seçim oldu. tabi zevk meselesi neticede

Geri
Üst Alt