Kaputun Altında Kedi :(

erty

Üye
İsim
Ertuğrul Gazi Budur
Selamlar arkadaşlar,

Birkaç saat evvel evden çıkarken kaput altında tıkırtı vardı, aracı çalıştırmadan kaputu açtım 2 tane kedi fırladı. Daha önce başıma gelmemişti hiç. Yeni öğrendiler yolu herhalde dedim.

Aracı çalıştırıp yola çıktım, 50km kadar yol yaptım ve geldiğimde parkettikten sonra araçtan inmeden kavga eden kedilerden birinin yine hızla kaput altına girdiğini farkettim, kaputu açmadan çıktı. Kontrol edeyim diye şüpheyle yine kaputu açtım. Kayışın altına sıkışmış başka bir kedi cansız yatıyordu :(  Bugün mü oldu dün mü bilmiyorum. Çok üzgünüm.

Çıkartmaya çalışmaya çekindim, biraz bakındık bir arkadaşımla ama hareket edecek gibi değil. Kayışın önündeki bölgeye sıkışmış. Aracın çalışmasında gidişinde hiçbir tuhaflık sezmedim bugün. Yetkili servisler kapalı doğal olarak. Lastikçimi aradım o da kapalıydı. Çok yakınimda lifti olan bir tamirci var sabah götürürüm artık dedim ama yarına kadar bu akşam İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy-Sancaktepe-Ümraniye civarında yardımcı olabilecek bir servis önerisi olan olur mu diye size danışmak istedim. Koku kalmasından endişe ediyorum.

Teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kediler sudan nefret eder diye biliyorum

1.5 pet siseyi kapagini acmadan ucunu delip fiskiye gibi deneyerek kacmasini denerdim şahsen

Upvote 0

Naftalin kendi sağlığınız icin zararli olabilir. Kalorifer calistirildiginda naftalin kokusu araca dolabilir

Upvote 0
Geçmiş olsun kedi için üzgünüm :(  alt muhafazanın altından girecek kadar aralık olduğunu tahmin etmiyordum.

Canlı hayatı yanında düşünülecek şey değil ama aracınızın kayış ve gergi rulmanlarını kontrol ettirmenizi öneririm. Zamanlamada problem çıkarsa üst kapak açtırmak zorunla kalırsınız.

Upvote 0
Geçmiş olsun kedi için üzgünüm :(  alt muhafazanın altından girecek kadar aralık olduğunu tahmin etmiyordum.

Canlı hayatı yanında düşünülecek şey değil ama aracınızın kayış ve gergi rulmanlarını kontrol ettirmenizi öneririm. Zamanlamada problem çıkarsa üst kapak açtırmak zorunla kalırsınız.
Sağolun hocam, dediğiniz gibi, olan oldu. Daha dikkatli olacağım.

Baktıracağım kayış aksamına da.

Upvote 0
@erty VW araçların istisnasız hepsinde karter muhafazalarında delik ve amotorla olan aralık çok fazla, bunun için en rahat bu arabalara girip çıkıyorlar veya çıkamıyorlar.

Upvote 0
Sabah ilk iş evimin yakınındaki euromaster servise gittim, dünden 9 buçuğa randevu almıştım, durumu anlattım ve karter muhafaza açamayız dedi arkadaş :)  kediye dokunmaktan çekiniyosanız karter kapağı ile birlikte alırım ben el sürülecek bir şey yok lifte kalkacak 7-8 tane vida açılacak sadece dedim, yapılacak işte bir şey olmamasına rağmen bahşişle birlikte 100 TL işçiliği göze almıştım açıkçası. ön balataları da değiştirecektim peki siz bilirsiniz diyip çıktım.

civarda dün baktığım mahalle esnafına gittim, hemen hallederiz dediler, lifte kaldırıp söktüler muhafazayı, el değmeden meftayı çıkardık. muhafaza kapağını özel temizleyici ile iyice köpükleyip yıkadı arkadaş, kuruttu tekrar taktı. kayışlar rulmanlar kontrol edildi bir sıkıntı yok. ön balatalara da bakın değiştirelim dedim, (2 hafta önce bakım yaptırdığım servis bitik neredeyse demişti ama kalfaydı güvenememiştim başka yerde tekrar baktırayım diyordum) ferodo siparişini geçtik, yarın taktıracağım onları da.

kısaca sözde profesyonel servis iş tanımının dışına çıkmadı ve basit şekilde bir müşteri kaybetti, mahalle esnafı kazandı, iyi de oldu.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun. Ben de sabah aracı uyku sersemi hemen çalıştırdım. değişik kısa bir ses duydum kapattım. kaputu açtım her tarafa baktım bir şey göremedim. ama sesli onay özelliğini de açtım her ne kadar korna çalması hoşuma gitmese de. bu ara kediler malum aylar her tarafa girme potansiyelleri de var  ekstra dikkat etmek lazım.

Upvote 0
Çok geçmiş olsun. Ben de sabah aracı uyku sersemi hemen çalıştırdım. değişik kısa bir ses duydum kapattım. kaputu açtım her tarafa baktım bir şey göremedim. ama sesli onay özelliğini de açtım her ne kadar korna çalması hoşuma gitmese de. bu ara kediler malum aylar her tarafa girme potansiyelleri de var  ekstra dikkat etmek lazım.
sağolun hocam, bzim burada da sürekli bir koşturmaca hır gür halinde kediler, can havliyle nereye sığınsak derdinde bazı kediler de. hal böyle olunca en riskli zamanlar.

sesli onayı ben de açtım, yine de içimin rahat etmesi için kaputu açmadan binmeyeceğim bir süre.

Upvote 0
Bulunduğum mahallede çok kedi var. Mart ayı olunca malûm nüfus arttırma olayları [emoji2960][emoji1787][emoji23] Geçen gün gittim aracımın yanına 5-6 kedi herkesin gözü benim motor kısmında. Hemen kaputu açtım ve Merhaba dedi [emoji2960] Tabiki çıkardım. Onlarda bir canlı kendimizi onların yerine koymak gerek... Bizler ne kadar dikkat edersek bana göre o kadar iyi olacaktır... [emoji847]
/monthly_2021_03/IMG20210327084355.thumb.jpg.6b6f195093f37af709878cb6fa733d2a.jpg
ahhaha bakışlara bak [emoji23]

Upvote 0
Selamlar arkadaşlar,
Birkaç saat evvel evden çıkarken kaput altında tıkırtı vardı, aracı çalıştırmadan kaputu açtım 2 tane kedi fırladı. Daha önce başıma gelmemişti hiç. Yeni öğrendiler yolu herhalde dedim.
Aracı çalıştırıp yola çıktım, 50km kadar yol yaptım ve geldiğimde parkettikten sonra araçtan inmeden kavga eden kedilerden birinin yine hızla kaput altına girdiğini farkettim, kaputu açmadan çıktı. Kontrol edeyim diye şüpheyle yine kaputu açtım. Kayışın altına sıkışmış başka bir kedi cansız yatıyordu [emoji20] Bugün mü oldu dün mü bilmiyorum. Çok üzgünüm.
Çıkartmaya çalışmaya çekindim, biraz bakındık bir arkadaşımla ama hareket edecek gibi değil. Kayışın önündeki bölgeye sıkışmış. Aracın çalışmasında gidişinde hiçbir tuhaflık sezmedim bugün. Yetkili servisler kapalı doğal olarak. Lastikçimi aradım o da kapalıydı. Çok yakınimda lifti olan bir tamirci var sabah götürürüm artık dedim ama yarına kadar bu akşam İstanbul Anadolu yakası Çekmeköy-Sancaktepe-Ümraniye civarında yardımcı olabilecek bir servis önerisi olan olur mu diye size danışmak istedim. Koku kalmasından endişe ediyorum.
Teşekkürler.
aman ya öncekine güldüm ama bu çok can sıkıcı.Elinizden gelen birşey yokmuş.

Upvote 0
Benim başıma böyle bişey gelmedi çok şükür size de geçmiş olsun.. Naftalin toplarını deneyeceğim en kısa zamanda bazen benim kaput altına da giriyor kediler

Upvote 0
@erty
Tekrar geçmiş olsun. Hayatta birşeyler yaşıyoruz acısıyla tatlısıyla ve bize ders oluyor. Tekrar başınıza hiç kötü birşey gelmemesi ümidiyle 🤗

Upvote 0

Geri
Üst Alt