27 Mart 2021 Golf 8 Liste Fiyatları

@Blasko77 230.000 tl yi geçen manuel golf imp.  Direkt 280 290 olur. Life golf dsg 330.000 olsa  çok az kişi manuel imp golf alır. Dsg direkt 30.000 ediyor zaten. Vergi dilimi üstünde manuel golf alınmaz satılmaz  Çok karda edilmez. Ama zarar da edilmez. Golf 8 e binmiş olursunuz. 

Fiyatlar dünden kötü olabilir ama yarından da iyi. Paramızda ciddi bir değer kaybı var. Arabayı bırakalım, evinize televizyon beyaz eşya alsanız dahi bugüne ait fiyatları 1-2 aya bulamayacak duruma geliyoruz.

Varsın aracımız türk lirasında değer kazanıyor olsun. 2 yıl önce 2-3 yaş 40 50 bin km bandındaki aracı 0 ı ile değiştirmek istediğimizde 20 30bin tl cebimizden çıkıyorken şuan 100bin tl civarı bir fark çıkıyor.

Gönül isterdi ki paramız değer kaybetmesin araçlarımızı yenilerken 100binli rakamlar eklemek zorunda kalmasaydık.

Bosuna tartismaya gerek yok, 230 bin lira mk8 icin cok iyi bir fiyat degil ama kötüde degil, 230 bine otomatik C HB alinabilir, seveni golf alir

Esas mevzu Pejo 308 Golf'ü piayasadan silecek, 300 bin üstü golf almak isteyenler 308'i beklesin, sonra cok üzülürler
Hocam 508 de Passati silecekti yakinda peugot 508i getirmekten vazgecmezse iyidir 😁

belki 3008 gibi tutundurur ama onun icin iddali bi fiyatla giris yapmasi lazim. Bakmayin suan 3008 in yuksek fiyatlarina, ulkeye ilk geldigince cok rekabetci fiyatlara vermislerdi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ahmet306 Bir alman aşığı olarak passatın bence artık bir havası kalmadı 2015 den beri aynı araba yeni passatın hiçbir farkı yok ben şahsen şuan bir tercih yapacak olsam 508 derim çok daha spor arabanın duruşu var nerde görsem çevremde ki arkadaşlar bile bakıyor ama yeni passata bakıp öff ne güzel araba diyeni daha görmedim geleneksel olmak iyidir tabi ki ama yenisi eskisinin makyajlı hali olunca bir esprisi kalmıyor tercih meselesi ama 350 ye golf almak mı 3 5 bin de 508 almak mı yada t-roc gibi güzel bir araba almak mı golf aşığı bir insan olarak evet golf 8 güzel ama araba da bir şeyler eksik eski kasa da leon dan her yönüyle üstün bir araçtı burada leon dan üstün olduğu bir tarafı göremedim mazleme kalitesi düşmüş donanım olarak bir artısı yok golf 7.5 da güzelim multimedya ekranı gitmiş yerine daha yavaş daha küçük bir ekran gelmiş burada fiyattan kırmak için malzemeden kaçılmış ama rekabetin bu kadar artığı bir ortamda yıllarca avrupanın en çok satan arabasıyken koltuktan inmesi şaşırtıcı değil yeni 308 de çok iddialı bir şekilde geliyor bu fiyatların biraz üstüne çıkıp c suv araç almakta mümkün yine tercih meselesi tabi ki %50 ötv diliminde araç tutmayı başarırsa güzel satışlar yapabilir ama %80 de rekabet çok fazla...Yazdıklarımdan anlaşılıyordur ama benim şahsi görüşüm ve çevremde gördüğümü kadarıyla herkes golf 8 den daha fazlasını bekliyordu ama golf 8 bunu verememiş durumda bunu da fanatik bir golf tutkunu olarak söylüyorum malesef...

Hocam 508 de Passati silecekti yakinda peugot 508i getirmekten vazgecmezse iyidir 😁

belki 3008 gibi tutundurur ama onun icin iddali bi fiyatla giris yapmasi lazim. Bakmayin suan 3008 in yuksek fiyatlarina, ulkeye ilk geldigince cok rekabetci fiyatlara vermislerdi.
Hocam 508, Passat kadar piyasası olmayan bir araç olabilir öylede... Fakat bir kullanın derim alet passattan çok daha üst düzey bence arteon ile kıyaslamak lazım o derece .Biz millet olarak çok fazla ön yargılıyız.Bu hafta izmir boddrum yaptım iş seyahati Hyundai Tuscon Full paket bir araçla gidip geldim araba inanılmaz derecede konforlu ve dolu. fiyatları rekabet edecek sekılde olsun asla tiguan almam... 

@ahmet306 

Hocam 508'in rakibi kesinlikle passat degil, tamamiyla farkli arabalar, 508 icin Arteon belki Audi A5'le "benzesiyor" derim, tabiki bunlara rakip olamaz ama yeni 308 öyle degil, eskisi Golf 7'den kopyalanmisti zaten, bire bir rakip ve motordaki ufak tefek sorunlari hallederlerse 90'larin sonu 2000'li yillarin basina döneriz, Golf MK4 ile VW kendini toparlamisti ama hatirlayanlar Pejonun o yillarda piyasayi domine ettigini bilir.

Zaten yeni Tiguan ve Golf 8 hayal kirikligi, özellikle yeni Tiguan'i ikimizde aliyorduk ama almadik :)

Neden?

Aklin yolu birdir, eski kasa Highline Tiguan herseyiyle (direksiyon haric) yeni Elegence'dan daha iyi, ben golf 8'i biraz begenseydim Passat almazdim, Bmw fiyatina r-line da almadim tabiki

VW cok geride kaldi, saka yapmiyorum ve Fransiz arabalarinin hayrani degilim, 308 fena geliyor, ilk fransiz arabam olabilir :)

@Blasko77 hocam siz donanımhaberde de golf 7,5 son demleri iken herkese almasını öneriyordunuz.

şimdi 8 çıktı yine aynı tarz 8 alın diye telkinlerde bulunuyorsunuz.

siz aldınız mı acaba 7,5 veya 8 merak ettim...

@omurkadir hocam ben hep alın satın ekonomiye can  verin tarafındayım.

golf 7.5 da aldım 8 de aldım. 

7.5 sattım 8 e geçtim çok mutluyum şuanda 😁

@Blasko77Hocam ekonomi can çekişiyor Kalp masajı hatta 300 joule  ayarlayıp defi atasım var... Bu ekonomide 8 almak İmp. Model için belki ama oda oldu 230 bin akıl karı değil  alan alsın karışmak ya da akıl vermek asla bize bana düşmez...Umarım bu konuları değilde life paketin 230 bine indiğini konusuruz :)

230 250 verilmez diyen saygı değer arkadaşlar hepinizi not aldım hatırlatacağım. 
Hatırlatmam gereken iki konu var;bu ülke vergi ile yönetiliyor ve döviz stabil hiç bir zaman olmadı. 

ayrıca ütü masası paket gibi insanların bütçesine göre alabildiği araç donanımını hor görmenin bence bir hoş tarafı yok.

@Scorpion33@IBS6134 @krym

508 için dediklerinize katılıyorum genel olarak.

fakat artık benim için bir aracın farklı veya albenili olmasından ziyade piyasa aracı olması daha önemli, artık otomobillere bir daire parası ödüyoruz neredeyse, o yüzden ikinci elinin iyi olduğundan emin olduğum bir model dışında araç almak istemem.

zamanında fiat stilo, alfa 159 gibi tutulmayan ama kendine has araçları savunurdum, fakat piyasa düşüncelerimi değiştirdi  :)

hatta örnek vereyim, sıfır Golfumu alırken sıfır allure 308leri aynı fiyata satmaya çalışıyordu peugeot, şimdi 308i satmaya kalksam 50bin altına vermek zorunda kalırdım.

Arkadaşlar mutlaka piyasaları siz de takip ediyorsunuzdur tüm dünyada emtia fiyatları özellikle son 1 yılda oldukça arttı. Artık firmalar araçlarında kullanacağı  sacı,plastiği, lastiği vs. eskisi gibi uygun fiyattan bulamıyor. Çip krizini sadece tedarikle ilgili bir durum diye düşünmüyorum. Son dönemde hepimizin donanımlarına hayran kaldıgımız acaba mı dediğimiz araçlardaki sikayetler dikkatiniz cekti mi? Sıfır araçlarda daha senesini doldurmadan boya atmalar,cam tavanlardan yağışlı havalarda iceriye su almalar , kaportada kendiliginden olan göçükler vs birseyler anlatıyor olsa gerek.

@ahmet306  :) Dediklerine sonuna kadar katılıyorum. Bu konuda hem fikirim. Bende alırken derimki ikinci eli sağlam araç olsun..Biz bu hale nasıl geldik diyeyim hocam dediğiniz gibi bu ülkede araba sürmek için değil yatırım için alınıyor. Ayrıca bir araba daire fiyatıyla eşit ( C segment ten bahsediyoruz :))  ) buda ayrı bir komedi :) Üzülüyorum gerçekten ülkemiz bu hale nasıl geldi ve bu işlerden nasıl sıyrılacağiz :)

Geri
Üst Alt