GOLF DİJİTAL GÖSTERGE (HAYALET) HIRSIZLIĞI!

@metncleaver Haberde alarmı devre dışı bıraktılar diye bir söylemi var araç sahibinin, kodlamayla açılan alarmda böyle bir şey mümkün mü ? Acaba girdikten sonra kaputu açıp kutup başınımı söktüler.

camı kırıp içeriden kapı açılırsa alarm ötüyor olmalı. 

geçen aracı kitleyip oğlumu içeride bırakmıştım(bankamatik önü) oğlum da içeriden açınca fena alarm çaldı

@ROTHMANSSS hocam kaputu salacak mandalı çekebilmek için kapının açık olması gerekiyor kapı engelliyor mandalın çekilmesini. Kaputu açıp aküyü de sökse onu yapana kadar kapı açılınca alarm her türlü öter. 

@KaanU Alarm öterde camı kırıp kaputu açıp sökmesi hırsız için en fazla 10 15 saniyedir diye düşünüyorum.

Araç kimin ise geçmiş olsun... alarm sadece çaydırıcı bir önlem en azından alarm var denir herhalde ama camı kır kapıyı aç kaputu aç sireni devre dışı bırak 10sn falan olsa çalınabilir özellikle kasko şart...

hangi birinden başlayayım bilemedm.müşteri ayrı arkadaş ayrı.Bu en son arkadaşımın başına geldi.Sıfır t-roc alalı 2hafta falan olmuştu.Başka müşteri x5i komple yoldular 125bin hasar hem bana hem müşteriye kaçtı,bir de 5.20 var direksiyonu bile eğmişler anlamadım.
ce6136378cc57be9db62e25c96d5d131.jpg

b1b92d8859dbc582e0564be0bd4d5047.jpg

a95be9ca449eacfa891a4181f5c5e7fc.jpg

2a4afc307b674a6704d65911ba69d59c.jpg

Çok dikkat edilmesi gerek arkadaşlar bir şey olmaz diye golflerinizi güvenliksiz yerlere bırakmayın benim 2020 model sıfır golfüme hırsız girdi hem hayaleti hem teybi hem aracın konfor ünite beynini almış tam malum aftan 10 gün sonra oldu, evlat gibi baktığımız bağ kurup sevdiğimiz araçlarımızla yaşayabileceğimiz böylesi kötü sınavlar kimsenin başına gelmez umarım.

Hırsız camı kırıp kapıyı açtığında kodlamadan dolayı korna çalsa sigorta panelinin yerini biliyordur söküp kornanın olduğu sigortayı sökse yine işine devam edecektir diye düşünüyorum. Bu işlemde arabayı bilen hırsız için 10 sn ya süre ya sürmez.

Alarm paketli araçlarda harakete duyarlı ic denetim sensörü oluyor. İcerde bi hareket olduğunda arac ötmeye başlıyor. Ben sonradan eklemiştim aracıma. Hic ihtiyacım olmadı şükür.😅 

Hareket sensörlü alarm olmasa bile mutlaka buzzer taktırın.. kapıyı açtığında devreye girer hırsız aküyü kesse bile çalmaya devam eder içerisinde dahili batarya bulunuyor:)

yazık günah gerçekten pahalı parçalar olduğunu ve işi bildikleri için alarmdır vs. de rahat şekilde susturmasını becerirler diye düşünüyorum. fr daki farlardan sonra sıra bunlara geldi sanırım. 

Nasıl bu hale geldi Güzel Ülkemiz.

Hırsızlığın öyle çok ağır suçu yok sanırım.... Caydırıcı önlemler almak şart olmuş 

Buradan şu sonuç çıkıyor mmaalesef 

Alarm buzzer + Ön arka kamera+ güvenli bir otopark...

Allah kimseye yaşatmasın.

bu tarz çıkma parçaların satıldığı yerler belli, isterlerse gayet engellenir bir durum. hırsızları değil çalıntı malları alan yerlerin anasını ..... lazım yoksa bu iş bitmez.

2012 de düğünüme 1hafta kala evim komple soyuldu ,eve girdğimde sadece koli bantları vardı.Hırsızlar yakalanıp sözüm ona sehven serbest bırakıldı ve hala davam sürüyor eşyalarımın satıldı yere kadar herşey biliniyor ama mağduriyetim devam ediyor.Hırsızların yakalanması birşey ifade etmiyor.Kişiler kendi önlemini almadığı sürece olan emeklerimizle sahibi olduğumuz değerli menkullere oluyor.

Geri
Üst Alt